Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Jogosan vagyok mérges a...

Jogosan vagyok mérges a tanáraimra? (kicsit hosszú)

Figyelt kérdés

Óvodás korom óta tanulom az angolt, eleinte egy amerikai származású tanártól, aki tökéletesen megtanult magyarul. Később persze a suliban is tanultam, de továbbra is jártam hozzá különórákra, nyolcadik osztály végéig. Nagyon jóban voltunk, már-már baráti kapcsolatban, miatta imádtam az angolt. Addig a helyi gimnáziumban tanított, viszont mire én odajutottam volna, visszaköltözött Amerikába tanulni. Ez nekem nagyon nagy csalódás volt, miután beleéltem magam, hogy ő tartja majd ott az angolóráimat, de helyette egy befásult tanárnőt kaptunk, aki szintén jól tanít, viszont az óráit egy hatalmas sóhajjal kezdi, semmi jókedv nincs ott, nekem egész napra el tudja venni a kedvemet mindentől, feszült vagyok az óráin.


Előkészítőre jártam hozzá az órák mellett, el is küldött nyelvvizsgára, amiről lecsúsztam, de hogy többet gyakoroljak pluszban, egy teljesen új tanárhoz jártam külön órákra, akihez sok értelme nem volt járnom, mert végig csak magyarul beszélgettünk, aztán adott egy füzetnyi házit.

A két tanár szinte összevesztek rajtam, a gimis tanár egy nehezebb nyelvvizsgára akart küldeni minél hamarabb, a külön tanár viszont egy könnyebbet választott nekem (nem is tudtam, hogy nyelvvizsgára készít fel, csak gyakorolni akartam, ez is volt megbeszélve...), és szerinte várnom kéne még vele egy évet legalább.

Teljesen összezavartak, kezdett elegem lenni, hogy mindig az angollal piszkálnak, magát a tantárgyat is kezdték velem megutáltatni, és egy újabb nyelvvizsgáról csúsztam le emiatt. A külön tanártól kiiratkoztam, részben azért, mert mindig a leglehetetlenebb időkben kellett mennem hozzá (volt, hogy reggel 6-ra, egyszer pedig iskolában ültem, mikor küldött SMS-st, hogy 10 perc múlva legyek ott.)


Idén nyáron (2 év elteltével) az amerikai tanárnő hazajött pár hétre, nekem pedig sikerült leszerveznem vele egy találkát, gondoltam majd beszélgetünk egy jót. De sajnos nem így lett. Mint kiderült, a gimis tanárnő megtudta, hogy találkozunk, ezért odaadta neki a nyelvvizsga feladatos könyvét. Úgyhogy nem is beszélgettünk, hanem végig a feladatokat kellett csinálnom, majd hazaküldött... :(


Meg kell mondjam, nagyon rosszul esett ez a dolog, nem tudom, ők hogy élték át ezt az egészet, de önbizalmam sincs már a nyelvvizsgához, jelen pillanatban úgy vagyok vele, hogy soha nem akarom megcsinálni, pedig tudom, hogy nagyon kéne.

Nem tudom, hogyan nézzek ezután a gimis tanáromra, szerintem miatta nem tudtam beszélgetni az amerikai tanárral, és valószínűleg őt soha többé nem fogom látni. :(


17/L



2016. aug. 22. 22:14
 1/4 anonim ***** válasza:
66%

Nem a tanárokon múlik, hogy lesz-e nyelvvizsgád, hanem rajtad. 17 éves vagy. Nézz körül a neten, hogy milyen nyelvvizsgák vannak, melyik milyen, válaszd ki, hogy neked melyik a szimpatikus, és kezdj el végre készülni rá, ha nyelvvizsgát akarsz.


Ha nem a nyelvvizsga a cél, hanem az, hogy jólérezd magad angoltanulás közben, akkor ezt mondd meg kerek perec a magántanárnak, mielőtt elkezdesz hozzá járni.

Állapodj meg vele abban is, hogy mikor lesznek az órák, és ne hagyd magad dróton rángatni (mi az, hogy reggel 6-kor, meg 10 perc múlva legyél ott???!!! miért jelentél meg 10 perc múlva? ne csinálj ilyet!!!).

2016. aug. 22. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
52%
Jogosan. Ezek felhasználnak téged, hogy egymást b...ogassák.
2016. aug. 22. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
44%
Gyerekkorod óta tanulod az angolt és még mindig itt balf.kodsz? Én 2 év alatt raktam le, pedig nem vittem túlzásba az angoltanulást. Aki ráfekszik, annak fél év alatt a felsőfokú is megvan.
2016. aug. 22. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Közép-vagy felsőfokú?
2016. aug. 25. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!