Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Nektek volt olyan esemény...

Nektek volt olyan esemény általános iskolában ami megpecsételte az ott töltött éveid, vagy mai napig fájó szívvel emlékszel vissza rá, vagy megbántál nagyon valamit? Vagy egyszerűen nem érdekelnek már, mert a múlté? :D

Figyelt kérdés
Elsősorban felnőttek válaszát várnám

2016. szept. 11. 17:52
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

hazudtam az osztályfőnökömnek arról, hogy elmentem gyógytornára, és ebből ő hatalmas problémát kerített.. osztályfőnökit kaptam, édesanyámat is értesítették.. az a tanár a további 4 évben egy hazug semmirekellőként tekintett rám, és próbálta az összes tanárnak is ezt bemesélni, hogy megbízhatatlan vagyok. ettől függetlenül kitűnővel végeztem a 8. évet, év diákja, év zenésze, és a város polgára díjat kaptam. az a bizonyos tanárnő csak annyit mondott ballagáson, hogy nem érdemeltem én semmit.

18/F

2016. szept. 11. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

Uh:/

Nagyon sajnálom, de gratulálok, és szerintem megérdemelted a kitünőt és a díjakat:)

2016. szept. 11. 18:17
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

5.es koromban pótvizsgáznom kellett matekból.

Egész nyáron magán tanárhoz jártam,egész jól ment a végére.

Mentem a vizsgára és ott közölte a portás,hogy múlt héten voltak a pótvizsgák,vagyis anyukám rosszul írta fel a vizsga napját és idejét.

A suli részéről alku nem volt,úgyhogy megbuktam...

És nem pecsételte meg az életem,de olyan szégyent mint amit az évadnyitón éltem meg még nem éreztem.

2016. szept. 11. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Sose kaptam zsebpénzt és mindig irigykedtem a többiekre, akik igen. Egyszer aztán mégis kaptam és végre vehettem magamnak egy melegszendvicset a büfében. Ahogy kiértem az iskolaudvarra vele kirúgták egy focilabdával a kezemből. Mai napig összerszorul a torkom, ha visszaemlékszem arra az érzésre, pedig nagyon sok éve volt és csak egy hülye szendvicsről van szó. Nem tudom miért viselt meg és maradt meg ennyire... :)
2016. szept. 11. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
78%

Egyszer egy napközis tanárnő a 10 cm-es műkörmével úgy belecsípett a karomba, hogy minimum egy hónapig ott volt egy nagy kék folt a helyén.Mert rám fogta a szadista ri bnac, hogy sugdolóztam a padtársammal.Nos, még ha így is lett volna abszolut nem ez a megoldás.Másokkal is voltak olyan húzásai, ami nem pedagógushoz, sőt, emberhez sem méltó, lelketlenül bánt a gyermekekkel, ráadásul alsósokkal.Olyan szinten lenézem, semmibe veszem, mondhatni gyűlölöm a mai napig is, hogy még egy köszönést sem érdemel, hogy odavakkantsak neki, pedig néha látom a nyomorultat, szerintem ő is felismer, mert néha látott anyuval a várososban az utóbbi években, persze ő sem köszön, azt meg végképp nem várhatom, hogy egy ilyen véglény szintű "lelkivilággal" rendelkező lény majd netán elnézést kér a régi sérelmekért...Már 55 év körüli minimum, de se kutyája, se macskája.Hát nem csodálkozom...


Volt egy másik hasonlóan sekélyes szellemi és érzelmi világgal megáldott idősebb tanárnőm, aki egyszer nevetségessé tett, mert óra előtt az volt az első dolga, hogy cinikus mosollyal elújságolta az osztálynak, hogy nekem anyu ágyba hozza a reggelit.Persze a sok kis 10 éves suttyó jót röhögött ezen, bár nem tudom, mi van rajta nevetséges.Melyik jó szülő nem kedvez néha valamivel a gyermekének?

Másik dobása az volt, hogy találtam egy takarékbélyeget és keresni kezdtem a tulajdonosát.Erre az egyik kis spicli, seggnyaló osztálytársam ezt úgy súgta be ennek a tanárnőnek, hogy az úgy értette, vagy úgy akarta érteni, hogy én azt a bélyeget elloptam.Büntetésből pár hónapra elkobozta az úttörő nyakkendőm, ami ugyan nem hiányzott nekem, de a gesztus akkoriban megalázónak számított és abszolut nem volt sem jogos, sem arányos, mivel nem tettem semmi rosszat.Nem voltam rossz gyerek, nem kerestem a bajt, mégis meggyűlt néha a bajom az ilyen ..Inkább nem is jellemzem, mikkel...


Nem érdekelnek már ezek az esetek, de ezekre a tanárokra azóta is utálattal gondolok, egyszerűen nem tudom emberszámba venni, ez van.Alkalom adtán még lehet hozzájuk az életben pár keresetlen szavam.

2016. szept. 11. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek hogy leírtátok!

Szerintem is vannak olyan pedagógusok akiknem nem kéne annak lenniük. Köszönöm hogy megosztottátok velem:) akit érdekel annak elmondom hogy engem az ének tanár terrorizált:/

Mégegyszer köszönöm hogy visszaemlékeztetek ezekre csak azért hogy válaszoljatok! Hálás vagyok:)

Remélem hogy többé nem fog titeket kísérteni ilyesmi :D

2016. szept. 11. 20:33
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Az énektanárommal (5. osztálytól) nagyon rossz volt a viszonyom, sokat veszekedtünk, szaktanárikat is adott, a barátaimat is büntette, és nagyon megutáltatta velem az éneklést. Ma már zokogok, amikor bulikban, tanévzárókon, stb. nem tudok szívből és teli torokból dalolni, mert olyan negatív élményeim voltak, pedig kiváló hangom van.
2016. szept. 11. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

Nagyon sajnálom! Esetleg beszéltél erről már valakinek? Lehet segítene legyőzni ezt. Vagy nemlehet hogy már megváltozott az énektanárod? Esetleg beszélhetnél vele.

Ha gyönyörű hangod van és szeretnél énekelni akkor mindenképpen tedd:)

2016. szept. 11. 21:04
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes, én is az énektanárral voltam rosszban! :D Annak ellenére, hogy kórustag voltam és versenyekre is jártam az ő vezetésével és felkészítésével, meg zeneiskolásként jól is ment a tantárgy.

Azt hiszem azért nem szeretett, mert kitalálta, hogy én valami bandavezér vagyok a barátnőim között, és én rávettem őket, hogy lógjuk el a kóruspróbákat meg az egyik fellépést. Emlékszem ezt így elterjesztette a tanárok között, meg aztán az osztály előtt kérdőre vont, én letagadtam, ő meg megkérdezte, hogy nem szégyellem-e magam, hogy így az osztály előtt hazudok, vagy valami ilyesmi.

Ekkor 5.-es voltam, és érdekes módon nem utáltuk végig egymást, mire 7.-es lettem már egészen megkedveltem, és most sem utálattal gondolok vissza rá, de azért 5.-esként elég rendesen gyűlöltem. :D Akkor tényleg elég szemét volt velem.

De azért ez nagyon nem olyan dolog, hogy megpecsételt volna az éveimet, és még csak nem is tudok fájó szívvel emlékezni vissza rá, mivel nem is szoktam gondolni rá, nem érdekel.

2016. szept. 12. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Olyan, ami a mai napig fájna, az utóbbi időben minden múltbéli eseményt lezártam magamban, és hagytam őket. De tudok egy dolgot mondani. (hosszú sztori, vigyázat!) A régi óvónőim nem akartak elengedni suliba, sőt, borzasztó véleményeket írtak rólam, h hülye, meg ilyesmi (visszagondolva valóban fura gyerek voltam, az unokatesómon látszik, h milyen idegesítő is lehetettem... Szerencsére az "emberi" viselkedés tanulható, 1-2 éve már a beilleszkedéssel meg a barátkozással sincs sok problémám). Persze, fogyi suliba akartak zárni, másik kerületben elmenve jó véleményt adtak rólam (nagyon jót, azt hiszem 17.). Azóta egyre inkább úgy nézek Kőbányára, mint egy telep ürülékkupacra. Aztán felvettek egy akkor nagyon jónak számító suliba, sok volt a cigány, de jól megvoltam velük is. Aztán 2. év elején meglátott az az ovónőm a suliban, aki nem akart beengedni, ráadásul egy jó suliban. Ott elterjesztett rólam valamit, 1.5 évig aztán nagyon komoly problémák nem voltak (csak erősen megromlott a viszonyom az osztálytársaimmal, meg úgy mindenkivel, a pletykák miatt). 3. közepén lett a legrosszabb minden. Ráadásul egy betegség is kijött rajtam, az epilepszia. (senki sem tudta megmondani, h genetikus-e, vagy azért volt, mert iszonyúan fejreestem, de valószínűleg genetikus.) A lényeg az, h volt pár (vagy csak 1) rohamom suliban. Én meg tipikusan az az ember vagyok, aki toleráns, nyugodt, de ha nagyon felidegesítenek, kijön belőlem az állat, és ezt semmi nem akadályozza meg. Na, egy idióta az ebédlőben elkezdett rázkódni "viccből", én meg annyira bedühödtem, h helyben megvertem lol Ez már semmit nem változtatott akkor, de ez így (és a tipikus baszakodások) bennem maradt. És még egy ráadás: régen volt egy magyartanárom, akinek valószínűleg nem voltam a kedvence (most újra megkaptam sajnos... és duplán nehéz, mert a jegyek beleszámítanak a pontokba -.-) A Nyilas Misis könyvet kellett elolvasni (hogy a címe micsoda... nem emlékszem). Rajtam, és az akkori padtársamon kívül mindenki puskázott, olvasónaplóból elolvasták, filmet néztek stb. Kb. mi ketten olvastuk el csak rendesen. Nekünk kettőnknek hármas lett, többieknek mind 4-es, vagy 5-ös. És egy dolog miatt lett hármas, egy pont kellett volna: A Debreceni Református Kollégium helyett Debreceni Református Gimnáziumot írtam. Hát Istenem... És akkor megint kikelt belőlem az őrült, mondtam mindent, ami eszembe jutott... Aztán mondott random hülyeségeket, csak kerekedett a szemem, hogy most mégis mit akar még... Ez azóta benne van a viszonyunkban. És most ő adja megint a jegyet, ezen a bekerülésem múlhat a villamosmérnökire. Szívás. 16f (11. o)
2016. szept. 12. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!