Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Hogyan uralkodjak az érzelmeim...

Hogyan uralkodjak az érzelmeim felett, mikor eluralkodik rajtam a düh?

Figyelt kérdés

Millió és egy okot tudnék rá, hogy miért vagyok ennyire temperamentumos. Viszont nem adhatom át magam mindenütt a dühkitöréseknek! De, sokszor úgy érzem, belülről feszítenek szét. Ilyenkor mit tehetnék? Az iskola egy zárt hely. Nem tudok elmenekülni, sem egyedül maradni és a falat őrjöngve ütlegelni. A hideg víz sem segít. Hiába mosom meg az arcom, remegek a frusztrációtól. Nagyon sok negatív dolog történt velem az elmúlt időszakban, pszichiáterhez járok, legutóbb részt vettem egy terápiás foglalkozáson is egy hétre. De... eddig egy módszer sem vált be. Semmilyen relaxációs technika, tízig vagy többig számolás, figyelemelterelés, pozitív gondolatok ismétlése, önmagam nyugtatása, sem a szituációból való kilépés stb... Anno vágtam magam, de már nem akarom többé. Kellemetlen, ha mások is látják. Egy igazi ördögi kör. Én pedig iszonyat könnyen rá tudok szokni valamire, ha az kicsit is lenyugtat. A cigitől gyakran fuldoklom. Az ital pedig lelkileg lehúz, ha egyedül iszok. Legyen az sör vagy cider. A sportot már bevezettem az életembe; biciklivel közlekedem többnyire.

Szóval mi lehetne ilyen esetben a megoldás? Azonnal le kellene nyugodnom. De sosem tudok. Ti mit tennétek a helyembe?



2016. szept. 13. 20:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
17%

Magadat kell megváltoztatnod.

Rossz hozzáállásod van.

Hagyod ésszerűtlen gondolatokat uralkodni feletted.

Írj rám és segítek, MINDEN helyzetben 100% nyugalom megtartását megtanulni.

2016. szept. 13. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
mi okozza a dühkitöréseket? próbáld elkerülni ezeket a helyzeteket. ha mégsem sikerül akkor próbálj meg elkezdeni valami zenét hallgatni (már ha lehetőséged van rá, fülhallgatóval megoldható) és az ujjbegyeidet egymásnak ütögetés is szokott nekem működni. esetleg lélegezz mélyeket (a számolás nekem se szokott működni) harapj az ujjadba,
2016. szept. 13. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Bármilyen konfliktus. Legyen az kortárssal vagy idősebbel. Azon felül akkor hatalmasodik el rajtam ez az őrület, amikor a dolgok egyáltalán nem úgy alakulnak, ahogyan kigondoltam. Hiába igyekszem változtatni, ha örökké falakba ütközöm.
2016. szept. 14. 10:18
 4/11 anonim ***** válasza:
próbálj nem tervezni előre semmit, csak sodródni az árral
2016. szept. 14. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
te mennyire tartod magad rendes embernek? Hogy tekintesz magadra? A dühkitöréseidtől függetlenül.
2016. szept. 14. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nem tartom magam rossz embernek. Mindig segítek másoknak. Igyekszem úgy élni, hogy egy kicsit szebbé tegyem a világot. Nyílt vagyok és őszinte. Könnyen ismerkedem. Ugyanakkor mégis erősen introvertált, ha a közösség számomra nem éppen az ideális.
2016. szept. 14. 21:57
 7/11 anonim ***** válasza:
Kéne egy boxzsák, hogy kiadd magadból a dühödet és a feszültséget.
2016. szept. 16. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

az a fajta düh amit te érzel az a tehetetlenség.

amikor folyamatosan elveszíted a helyzetek a párbeszédek irányítását,mert mulya és gyenge vagy megtartani.

ezért első körben azt kellene megtanulnod,hogy ne sodródj meg csak válaszolgass,hanem te kérdezz.

aki kérdez az irányítja a párbeszédet.

szóval legyél irányító.

minél inkább irányítasz,minél inkább uralkodsz,annál kisebb lesz a frusztráltságod.

2016. okt. 16. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

En is hasonlo karakter vagyok, mint te. Nekem a meditalas ad egy kis megnyugvast, de azt is rendszeresen kell csinalnom, hav 1-2 napot kihagyok, altalaban megint nem tudom kontrollani a duhom. Tapasztalataim, amik nekem segitenek:

-nem kell, hogy mindig igazam legyen

-nem kell, hogy az embereket megleckeztessem

-az egyeduli dolog amit kontrollalok az en magam vagyok

-nem eri meg elrontanom a napom, azzal h felhergelem magam (~pozitiv gondolkodas)

-nem veszem tul komolyan a dolgokat, tudatosan keresem a humort

2016. okt. 16. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A tiszta érzelmek ereje képes ledönteni félelmünk falait, melyek alacsonyan rezgő érzelmeket kondicionáltak bennünk.


Sose bántsd magad semmiért, hiszen minden érzésednek, gondolatodnak oka van. Ezt az okot feltárva megértheted, miért viselkedsz így vagy úgy egy adott helyzetben. Ez a megértés segít téged, hogy változtass, ha úgy tetszik…


Ami mindig a te választásod marad az az, hogy igazából TE döntöd el, hogyan akarod érezni magad!


Te döntöd el, hogyan reagálsz egy helyzetre, egy emberre, egy gesztusra… Mit vonatkoztatsz magadra és hogyan értékeled érzelmileg a szituációt. Haraggal vagy elfogadással? Szemlélőként vagy elszenvedőként?


Mi dönti el az érzelem pozitív vagy negatív jellegét?

...

/folytatás itt: [link]

2016. okt. 17. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!