Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Egyetemre vagy külföldre menni?

Egyetemre vagy külföldre menni?

Figyelt kérdés

Idén fogok érettségizni és vannak bizonyos terveim (pl megpróbálnám az egyetemet, de ahova mennék 400 feletti pont kell, így nem biztos hogy sikerül, mert amúgyis sokan jelentkeznek oda). Viszont van egy német srác, akit már lassan több mint 4 éve ismerek és mondta, hogyha szeretnék kimenni hozzá, akkor ő szívesen lát, valamint segít nekem akármiben. Jól tudok németül, és ez az ismerősöm is sokat segít benne.

Most valahogy kicsit komolyabban belegondoltam és nem annyira tudok dönteni, mert nem tudom melyikkel járnék jobban..


2016. szept. 15. 14:12
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Inkább nézz valami normális egyetemi képzést, ha nem vagy képes 400 pontott elérni.

Ha kimész, egy senki leszel később. Hiába a pénz, ha nem lesz se szakmád se diplomád. Egy érettségi az semmi.

2016. szept. 15. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanakkor, ha még nem is tudod pontosan, mit akarsz tanulni (tehát b terv, ha a 400+ pontos nem jön össze), 1-2 évre jó ötlet lehet a külföld. Megtanulsz normálisan németül, lesz kis munkatapasztalatod, és mire 20 éves leszel, lehet, rájössz, mi érdekel, és akkor továbbtanulsz.
2016. szept. 15. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Én Bécsben tanulok és dolgozom, ígyis lehet. ;)
2016. szept. 15. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Ezt akartam én is. Miért nem a kettő együtt? Németeknél gombokért leet tanulni. A félév nincs 300 euró sem nálunk, és benne van az egyetem az első 10 ben. (mondjuk ennek ugye hátránya is van)

Én most készülök munka mellett második diplomát kint csinálni, mert ugye a magyart nem annyira ismerik

2016. szept. 15. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!