Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Bennem van a hiba?

Bennem van a hiba?

Figyelt kérdés

Nagyon hálás leszek ha végig olvasod és esetleg leírod mit gondolsz. Egyetemista vagyok, és van egy tanárom, akire elsőben nagyon felnéztem, nagyon tiszteltem, mert úgy gondoltam, hogy olyan akarok lenni mint ő, úgy éreztem nagyon sok közös van már most is bennünk és hogy annak ellenére, hogy most találkoztunk, teljesen ismer. Nagyon jó fej volt szórakoztató, vicces, adott tanácsokat. Eleve egy bizonyos kérdésben fordultam hozzá, érdekelt egy téma, amivel szerettem volna foglalkozni és ezzel kapcsolatban kérdeztem, hogy mit gondol erről, mivel jártas a témában adna forrást, stb. Ekkor kezdődött az egész forrást azt nem adott, de onnantól valahogy jóban lettünk.

Aztán egy év után, persze fokozatosan, más lett, és a lényeg, hogy most nagyon rossz lett az egész. Amikor találkozunk, akkor egy témája van, mégpedig az hogy engem szid, eleinte elhittem, hogy igaza van, de mára már olyan súlyos kritikákkal súly, ami nem lehet igaz, és képes órákon keresztül a szót is belém fojtva ezt csinálni. Már többször is előfordult. Ami a legrosszabb, hogy most már az más diákok előtt, szid órákig. Én pedig, nem tudom, hol hibáztam, nem mondhatok semmit neki vissza mivel a tanárom és tisztelni kell, de azt hogy állandóan megaláz azt már nekem is sok. Amikor éppen nem szid, akkor meg azzal jön, hogy nem mondok semmit, persze mit is mondjak, ha így áll hozzám és állandóan azzal jön, hogy mondjam el mit gondolok erről meg arról, meg mindenről, minden gondolatomat tudni akarja, állandóan órákig ragaszt rám olyan címkéket, amik nagyok súlyosak és tévesek, a lustától kezdve az hülye balfácánig és még tovább, aztán meg az a baja, hogy nincs kedvem még beszélni, sem. Persze a tiszteletet meg kell adnom.

Az igazság az hogy segít is itt-ott egy kicsit, de felmerült bennem, a kérdés, hogy ér -e ez egyáltalán annyit. Korábban akartam dolgokat csinálni nyelvet tanulni, amit még nem tudok és jól jöhet meg ilyenek. Most pedig már egy jó ideje teljesen magam alatt vagyok, és emiatt már a barátaimmal sem tartom annyira a kapcsolatot. Aki tud tanácsot adni, annak előre is köszönöm.



2016. szept. 20. 14:02
 1/5 anonim ***** válasza:
Egyszer ne hagyd hogy beléd fojtsa a szót, és ezeket így ahogy érzed, mondd meg neki. Kérdezd meg tőle, hogy konkréten mi is a baja veled? Állj ki egyszer magadért. Csakazért is mondd el, ha másért nem, csak azért, hogy a többiek előtt kivívd a tiszteletet. Mondd meg neki, hogy nem akarsz nyilatkozni olyan embernek aki úton útfélen megaláz. És ha nem változtat, ez Továbbra is így marad.
2016. szept. 20. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
lefekudtetek egymassal?
2016. szept. 20. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem :D
2016. szept. 20. 14:47
 4/5 anonim ***** válasza:
lehet o le akart veled, csak te nem vetted a lapot.
2016. szept. 20. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Nem ismerlek Téged sem, a tanárod sem, a korodat sem, a körülményeket sem, így aztán nem biztos, hogy eltalálom a lényeget. Egyben biztos vagyok, hogy bármi a megváltozott viselkedés oka az nem hiba. Megismertétek egymást, feltételeztetek egymásról valamit és azt az idő nem igazolta. Ez az egyszerűbb magyarázat. Lehet persze az is - főleg, ha különneműek vagytok - hogy érzelmi dolgok húzódnak a háttérben. Akkor is előfordulhat, hogy valaki ilyen viselkedést produkál. Ezt Neked kell megítélned, ezt csak Te érezheted. Mindenesetre szerintem nincs Veled baj, a barátaiddal tartsd a kapcsolatodat, amit jónak tartasz azt csináld, a tanároddal pedig szorítkozz a tanár-diák kapcsolatra. A tisztelet amit érzel vele szemben ne akadályozzon meg abban, hogy elmond a véleményed neki, még ha ellentétes is azzal amit ő képvisel. Ezeket a gondolatokat is bíráld nyugodtan felül, ha Te másképp látod.
2016. szept. 20. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!