Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mit csináljak, ha az osztálytá...

Mit csináljak, ha az osztálytársaim szerint undoritó vagyok?

Figyelt kérdés

Úgy vettem észre, hogy alapból az osztály nagy része normlisabb lenne velem, csak van egy kisebbségi az osztályban, aki a leghangosabb személy is egyben, ezért ha ez mond valamit, mindenki bólogat rá. És történetesen ez a gyerek valamiért utál engem és folyton kötekszik, meg ellenem hangolja a többieket is. Pl. mindig megjegyzéseket tesz a külsőmre, hogy milyen undoritóan nézek már ki, aztán megkérdez más fiúkat az osztályból, hogy járnának-e velem, meg hogy látta, hogy azt az adott fiút bámultam (mert egy pillanatra rátévedt a tekintetem..), biztos szerelmes vagyok belé, meg ilyenek. És ilyenkor a fiúk is mondják, hogy fúj, bottal se nyúlnának hozzám..

Meg ha hozzáérek valamihez, vagy ráülök pl. egy székre, utána igy fennhangon mondja ez a cigány, hogy fúj de undoritó, legközelebb behoz egy domestost és azzal töröl át utánam mindent, amihez csak hozzáérek. Pár napja egy lány ráült arra a székre, amin előtte én ültem órán, erre ez mondta neki, hogy nem látta, hogy az előbb én ültem rajta? Erre a csaj mondta, hogy de, és? Erre igy mondta a gyerek, hogy idézem: "Há' nézzél má' rá, te ráülsz egy székre, amin EZ ült???" Erre a lány rögtön felállt és mondta, hogy ohh igaz, fúj..

A szalagtűzőn is páros táncot fogunk táncolni és egy olyan fiúval vagyok párba, akivel jól kijövök, mondjuk őt is cseszegetni szokták. És volt pár alkalom, amikor a párom nem jött suliba és a táncpróbán egy másik fiúhoz akart a tánctanár beállitani, akinek meg a lány párja hiányzott, de minden fiú, akit be akart állitani hozzám, elkezdett hisztizni, hogy nem hajlandó velem táncolni, meg ilyenek...És a többiek is csak röhögtek ezen..Rohadtul megalázó volt, volt, amikor tényleg azt hittem, inkább nem is veszek részt a szalagtűző táncon, úgyse tartozok bele ebbe az osztályközösségbe, szóval a többiek sem akarnák, hogy én is velük táncoljak, de mikor beszéltem az osztályfőnökkel, azt mondta, hogy én is ebbe az osztályba járok, szóval muszáj táncolnom. Meg már a tánctanárt is kifizettük, szóval már nem dönthetek úgy, hogy kihagyom.

De már elegem van az osztálytársaim viselkedéséből, szinte minden nap sirok már, mert mindenki utál és szánalmasnak tart, meg más lányokkal az osztályban haverkodnak a fiúk, hozzám meg nem is hajlandóak hozzám érni..És nem tudom, miért tart mindenki gusztustalannak, nem vagyok büdös, nem cigizek, nincs lenőtt festett hajam, a körmeim is tiszták, a hajam se zsiros, sem pedig korpás, a cuccaimat is rendbe tartom, nem hordok ezer éves, ódivatú, szakadt ruhákat, szóval tényleg semmi igénytelen nincs rajtam..Miért undorodnak akkor tőlem? 18L


2016. szept. 21. 18:28
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Nem vagyok roma származású. És teljesen átlagos vagyok szerintem és más iskolán kivüli ismerőseim szerint is testre és arcra is. Nem szoktam sminkelni magam. Szóval tényleg semmi extra nincs rajtam :/
2016. szept. 21. 20:35
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Mikor kezdődött ez az egész? Lehet csak keresnek valakit akit lehet szekálni, te pedig tökéletes vagy erre.

Megszoktad védeni magad?

2016. szept. 21. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
9.-ben és nem igazán :( Régebben még próbáltam igy visszaszólogatni, de mindig mondtak rá valamit, meg hiába nekem volt igazam egy vitában, a cigánynak adtak úgy is igazat..:/
2016. szept. 21. 20:57
 14/18 anonim ***** válasza:

Az a cigány nem büdös/retkes?

Általában a cigányok azok. Ha beszól neked hogy gusztustalan vagy, akkor te is kritizálhatnád az ő kinézetét.

Ha képes vagy rá persze, mert gondolom elég nehéz lehet úgy visszaszólni hogy ilyen sokan ellened vannak.

2016. szept. 21. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
53%
Inkább ne kockáztass. Az ilyen cigányok annyira könnyen sebezhetőek verbálisan, és emellett forróvérűek is. Végén begurul aztán tragédia lesz a vége. :/
2016. szept. 21. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

Ahhj, bakker, annyira sajnállak, rossz volt végigolvasni, de gondolom, megélni ezerszer rosszabb. :( Nekem is volt tapasztalatom ilyennel, nekem ötödiktől nyolcadikig (nyolvosztályos gimnáziumba jártam), konkrétan verseny volt, hogy ki tud a fejemre dobni a szünetben, és ugyanezek a játékok mentek, a szüleim azt hitték, hogy kitalálom, szabályos pánikrohamaim voltak, semmi önbecsülésem nem volt, amikor négyosztályos gimnáziumba mentem, szóval elég nagy meglepetésként ért, hogy normális ember vagyok, eltartott egy ideig, hogy beleszokjak, de most már szép és jó minden, és valami ilyesmit kívánok neked is.

Igazából az a helyzet, hogy ha válaszolgatsz, azzal csak magadat hozod nehezebb helyzetbe, mert nem releváns dolgokra nem lehet releváns válasszal jönni. Ha elkezded ugyanazt visszamondogatni neki, attól meg nem fogja abbahagyni, mert tudja, hogy csak védekezésből mondod, pont hidegen hagyja. Igazából nem tudom, nálatok mennyire kérdés a tanulás/továbbtanulás dolog, de valamilyen verseny azért még a lebutább osztályban is van. Az ilyen helyzetekben talán csak úgy lehet nyerni, hogy amikor ott vagy, összeszorított foggal, de kibírod, és nagyon keményen készülsz az érettségire, hogy amikor ott leszel, az összes osztálytársadat letoppold. Persze, úgy tűnik, hogy mindenki tök laza, és nem érdekli az érettségi, de az egy olyan helyzet, hogy azt kell elismerni, ami le van írva a papíron, és még a legbutább, legnemtörődömebb embernek is kínos, hogy az ő papírjára harminckettő, a másikéra meg kilencven van írva, még ha el is kezd utána mutogatni rád, hogy mekkora stréber vagy. A válaszaid alapján egyébként intelligensnek tűnsz, szóval külön ajánlom. :D

Jó, persze nem muszáj, és nem kell erre kihegyezni a dolgokat, de nekem például tizennégy évesen nagy elégtétel volt, hogy felvettek egy elitiskolába, amíg azokat az embereket, akik lenéztek engem meg nem.

Mindenképpen kifelé gondolj, és a suli utáni életedet kezdd el rendezgetni! Biztos irtó kevés önbizalmad van éppen, ami a szekálás mellett nem is csoda (és nagyon idegesítő, amikor még azt is mondják, hogy biztosan tetszel a fiúnak, pedig egy világi undorítóságnak érzed magadat, ami nyilván messze nem igaz, és semmi baj nincs veled, de nem, itt nem az van, hogy tetszel neki, hanem hogy ki kell pécézni valakit, hogy mások jobbnak gondolhassák magukat, pedig igazából csak gonoszak), de fontos, hogy célokat tűzz ki magad elé, és hogy kezdd el megvalósítani őket.

A tizenkettedik egyébként is elrepül, a végén csak egy pocsék emlék marad az egész, és ez is csak annyit jelent, hogy sokkal szebb és jobb élet fog következni utána, mert innen csak felfelé van. :)

(18/L)

2016. szept. 22. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
Ne foglalkozz vele.. Anno általánosban engem a kinézetem,es a származásom miatt basztattak , ne foglalkozz , o egy igazi idiótá hulyetcigany . Vigasztaljon az hogy nagy eselyel többre viszed nála. Mellesleg aki egy lányt szóban bánt vagy akár fizikálisan az egy utolsó féreg. Egyszer Úgyis vissza kapja az élettől. ( mellesleg énis cigany vagyok) szóval probald ki bírni és ne foglalkozz vele ,tudom mit beszélek. A mai napig basztatnak ezzel és nem szólok vissza, mert akkor csak a baj lenne. 18/F ( helyesírásért bocs. Telorol írok.
2016. szept. 23. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Sajnos az idiótákkal az a gond , hogy nem lehet mit kezdeni velük , elkerülni lehet(ne) , viszont a te esetedben nehezen lenne megoldható az elkerülése
2016. szept. 28. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!