Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Az új osztálytársunk teljesen...

Az új osztálytársunk teljesen tönkreteszi az osztályt. Ilyenkor mi a leglogikusabb megoldás?

Figyelt kérdés

Jött egy új srác az osztályunkba. Nem rúgták ki vagy ehhez hasonló, csak átiratkozott, mert elköltöztek és ez a suli van a legközelebb ahhoz, ahol laknak.

Ahova járok egy viszonylag jó iskolának számít, amit tapasztaltam az az, hogy itt az emberek nem szekálják egymást, nem ezzel vannak elfoglalva.

Kezdem az elejéről. Egy tipikusan elkényesztetett srácról beszélünk, a szüleitől még kocsit is kapott szülinapjára és azzal jár suliba, folyton ezzel arcoskodik. Oda szokott jönni hozzám és elkezdett fogdosni, mire megütöttem és rinyálni kezdett, hogy egy idegbeteg nem normális vagyok :D Csak kiröhögtem és otthagytam. Kiderült, hogy van barátnője is, szóval akármilyen kegyetlen, szólok neki, ha legközelebb ilyet csinál.

Egyik csaj konkrétan mondta, hogy őt meg arra kérte, hogy vetkőzzön le neki..

Mindemellet a srác amúgy nem lenne hülye, mert jó jegyei vannak és nem hülyéskedek, egyszer produkált egy hibátlan dolgozatot is. Szóval szerintem itt a gond azzal lesz, hogy azt hiszi, hogy mindent megtehet, a szülei pedig hagyják.

Történt egy olyan is - egyik fiútól hallottam -, hogy megkérdezte a srác tőle, hogy miért ilyen dagadt (nem tehet róla egyébként) és amikor ezt elmagyarázta neki, csak odavágta, hogy ne mentegetőzzön, vallja csak be, hogy nem bír leállni a zabálással.

Meséltünk erről az osztályfőnöknek, aki pedig a szüleivel beszélt, de állítólag elég félvállról vették a dolgot, úgyhogy sokminden nem oldódott meg vele.

Mindez 3 hét leforgása alatt történt és ki tudja, hogy hogyan fog ez még alakulni. Mondanám, hogy már csak alig pár hónap van hátra az érettségiig és aztán úgysem találkozom vele, de engem akkor is irritálnak az ilyen emberek (jó, nem csak engem) és nem igaz,hogy senki nem tesz vele semmit.


19/L


2016. okt. 25. 20:31
 1/4 anonim ***** válasza:
94%
Ne foglalkozz vele. Lesznek ennel nagyobb barmok is az eletben. Nem bantasbol de egy fel evvel az eretsegi utan azt kell mondanom h nevetseges kisse a problemad.
2016. okt. 25. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Kíváncsi vagyok hogy ha te lennél ilyen helyzetben akkor is nevetségesnek találnád-e
2016. okt. 26. 06:35
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Épp írni akartam,m hogy beszéljetek erről az osztályfőnökötökkel,de már láttam,hogy írtad:).

Nos, én azt tudom mondani, hogy ha összetartó az osztályod, akkor közösen(lehetőleg amikor mindenki ott van), beszéljetek erről a problémáról.

Nem mondom, hogy meg kellene verni, de ez valóban beteges,hogy fogdos titeket, amit írtál, az a vetkőzéses, meg egyenesen undorító.

De ha semmi sem használ, néhány fiúnak helyre kéne tenni, hogy tudja,hogy hol a helye(ezt úgy írom, hogy ellenzem az erőszakot.)

Írtad, hogy nem buta gyerek. Lehet az is segítene, ha mindannyian megmondanátok neki szépen, hogy álljon le, mert csúnya vége lesz, ha nem.De az ilyen nagyképű fiúkkal nem sokat lehet kezdeni...

2016. okt. 26. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.


A srác szüleivel nagy pszichológiai gondok lehetnek, hiszen nem is értették azt, amiről az osztályfőnököd beszélt... ugyanis: azzal, hogy sok pénzük van, ők egy másik ("érték")világban élnek, ahol az a természetesen viselkedés, amit a fiuk csinál a suliban... meg ahogyan a szülők látják/értelmezik a világot és nem is nevelik normálisan a gyereket.

Másrészt:

Igen, a srác a sok pénzük miatt is ÉRETLEN agyilag és társadalmilag, azt a fogdosás- és választ-típust amikről írtál, az óvodások és általános sulis alsó tagozatosok csinálják (akkor "természetes" viselkedés).

Szóval:

Igen, máskor is vágd pofon, ha fogdos - bár, elképzelhető, hogy a pofonért majd feljelentenek a szülei (mert ez jogilag önhatalomnak számít, amit tilt a törvény)... de, a bíróság majd úgyis felment egy szóbeli figyelmeztetéssel. :-)

Sajnos, ilyen lett a világ, mint ez a srác - az lett a "normális", hogy ilyen idióták (ÉRETLENEK!) lettek a fiúk... ez ma a biológiai és politikai trend(i) (űberliberalista genderizmus)... még felnőtt korukban is ilyenek maradnak ezek a fiúk és lehetetlen őket "fejleszteni", ezért is lesznek majd sok-sok lány életét megkeserítők (legalább is a hülyébb lányokét, akik nem küldik el őt az első szónál).

A teljes kiközösítés a megoldás: ne nézz rá, ne vegyél róla tudomást, nem szólj hozzá (akkor sem, ha kérdez) és rúgd bokán/tökön vagy pofozd fel, ha hozzád ér.

2016. okt. 26. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!