Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Hogy érhetem el azt hogy...

Hogy érhetem el azt hogy végre nem legyek önbizalomhiányos?

Figyelt kérdés
Az egész még nagyon kicsi koromban kezdődött akkor még nem is bántott de most már rájöttem mennyire önbizalomhiányos vagyok. Oviban volt két barátnőm. A egyinek ott dolgozott a mamája. Ő volt az aki mindig irányított minket és állandóan kitúrt. Nagyon szar érzés volt hogy mindig csak a mádik barátnőmmel játszik engem meg elküld egy másik lánnyal játszani. Szerencsére nem egy suliba mentünk. A másik lány viszont abba a suliba ment ahova én. Tökre elvoltunk. Aztán negyedikben összejött azzal a fiúval aki nekem is tetszet. Nem mondtam el neki csak akkor amikor már összejöttek. Döntés elé állította. Persze ő választotta. Napokig sírtam amiatt hogy mért kellett elmondanom. Aztán ötödikben jöttek az ikrek. Nagyon jó barátok voltunk elősször aztán kiturtak engem. Végül a barátnőm ezt észrevette és összevesztek emiatt. Mondanom sem kell hogy milyen szarul esett hogy mért mindig engrm túrnak ki. Az ikrek a hatodikat németben kezdték így már nem látom őket. Most hetedikes vagyok. Mindenki inkább a barátnőmmel barátkozik őt dicsérik meg és engem meg soha. Az önbizalmam fokozatosan csökkent végül eljutottam a mostani álapotomhoz nincs semmi önbizalmam. Ha valami ruhát veszünk ezerszer végigmegyek azon hogy biztos hogy jó lesz e. Nagyon szeretnék egy kicsivel több önbizalmat. Mit tanácsoltok mit tegyek?

2016. okt. 31. 16:55
 1/3 anonim ***** válasza:

Azt, hogy ilyen fiatalon ne ilyeneken akad le s keress valami hobbit akármit, amiben jó vagy vagy csak simán eredményt tudnál elérni.

A jó eredmény vagy csak pár nyeremény feldobja az embert legbelül is. Pl sport vagy művészet.

Új emberek társasága.

S ha másik suliban kezdesz pl közép suli, akkor addigra tornázz fel egy magabiztos látszatot ami valahol önmagad csak belül bizonytalan vagy és ha jól kezded, megnyugszol s tetszeni fog az új "éned" ami bátrabb.

Lehet öregesen hangzik de pl varrni is megtanulgathatsz, jó hobbi és egyedi dolgokat is csinálhatsz.


Pl nekem táskámról meg nem mondták volna hogy saját kétkezű munka. Boltot kérdeztek xD

Persze ez hozzám közel álló dolgok, mivel alkotó-művész vagyok.

23-N

2016. okt. 31. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Firedoom ***** válasza:
100%

Tamogatom #1 et! 19 eves srackent a sajat kezzel keszitett gobelin diszitesu oram ketyeg a falon. Ket evet kell kibirnod a mostani hulyek kozott aztan kapsz helyette egy csapat masikat. Az elet mar csak ilyen :'D neked a "lehengerlo optimizmus" es a "makacs kitartas" nevezetu veny nelkul kaphato gyogyszerekre van szukseged! De varj! Acsi! Ha bemesz a patikaba es ezt mondod nekik akkor paros labbal rugnak ki! Ezt a gyogyszert magadban keresd! Nameg persze egy nagy szelet csoki tortaban :3 a csoki torta mindig segit! Aztan miutan ettel fogj egy lapot es ird ra a jo tulajdonsagaidat. Mindent amit szeretsz magadban. Aztan a tulso oldalara a rosszakat. Miutan vegeztel probald megszemelyesiteni ezeket pl en leirom, hogy dacos:

"Vekony figura, nagy oroszlan sorennyel, szuros szemmel, vekony szajjal es a vilag minden lenzeert sem maszna le a labtorlomrol!"

Hasonlit? Egy picit igen, de csak egy picit. Ergo tenyleg ez vagyok? Akkor nezzuk a kedvest:

"Hopp egy tukor!" na mingyjart jobb lett a kedved nem? XD amennyiben nem erzed teljesen magadenak a pozitivumokat tegyel erte, hogy masnak is te juss eszebe a szo hallatan. Az egesz boldogsag lenyege, hogy megbekelj onmagaddal. Ha ez megvan akkor a normalisabb emberek maguktol fogjak keresni a tarsasagod es a vegen neked is osszejon egy tokeletes barati kor!

Addig is tobb millio buksi simivel batoritalak egesz addig mig el nem ered a celod vagy a surlodastol fel nem gyullad szegeny fejed es fel nem melegiti megtepazott lelked ;)

2016. okt. 31. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én nem értem már a mai embereknek ezt a folytonos "önbizalom problémáit"... Már csak azért, mert sokak számára ez valahol annyit jelent, amennyi a "sikeres barátnőjükkel" szembeni irigységükben merül ki. Nem bántásból mondom, de gyakran azt látom ilyen témában, hogy egyes emberek önbizalom hiány problémája arról szól, hogy "nem lehetnek a középpontban". Ezen panaszkodni meg egy kicsit ciki, ezt jobb észrevenni.


Az teljesen rendben van, mikor valakinek annyi önbizalomra van szüksége, ami az "élethez" szükséges. Sokan nem veszik észre, hogy ez az egojukról szól, és olyankor természetesen senki sem rohan oda az egojukat és önteltségüket egyengetni.

Az önbizalom gondokra az is jó gyógyír, hogy ne mindig a csillogó elérhetetlen kelljen, ha nem tudsz tenni érte semmit, ne akarj a középpontban lenni, csak azért mert valakitől ezt láttad.

Senkinek sem lehet elég önbizalma ahhoz, hogy a középpontban csillogjon, de a saját kis szerény életéhez még bőven lehet.

Tehát amikor önbizalomról beszélsz, akkor határozd meg azt, hogy milyen standardról kellene önbizalmad legyen. Nem kell olyan rémesen sok önbizalom az embernek ahhoz, hogy szerényen ismerkedjen. Nem kell senkit sem meggyőznöd/legyőznöd.:)

2016. nov. 2. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!