Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Tényleg igaz, hogyha valaki...

Tényleg igaz, hogyha valaki kisebbrendűségi komplexusokkal küszködik, pesszimista és önbizalomhiányos alkat,30 éves kora után kinőheti? A tapasztalat változtathat-e ezen?

Figyelt kérdés
Sokak szerint az ember egy idő után rádöbben, hogy nem lehet és nem is szabad mindenkinek megfelelni, értékelni fogja, amije van és máshogyan fogja kezelni a kritikákat. Tényleg így van-e ez?

2016. szept. 8. 13:06
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
igy, de ezért tenni is kell. magától nem fog változni semmi
2016. szept. 8. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
82%

Tapasztalat is segíthet, de én is hasonló voltam, gyűlöltem saját magam, szenvedtem az érzéseimtől, amelyek gyötörtek.


Elmentem pszichiáterhez, aki már 3 éve teljesen új alapokra helyezte a gondolkodásomat, amelynek köszönhetően ma kellemesen érzem magam a bőrömben minden nap, és elmúlt a szorongás. Mindez gyógyszer nélkül, kizárólag terápiás beszélgetéssel.

2016. szept. 8. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!


#2-es, olyan jó ezt hallani! :) Igen, egy szakember, terapeuta sokszor csodákat tesz.

2016. szept. 8. 13:37
 4/8 anonim ***** válasza:
Ismerek egy srácot, aki az iskolában mindig a szerencsétlenek közt volt. Mondhatni kisebbrendűségi komplexusa volt stb. Ma már 30 körül van. Személyesen csak ritkán látom, de a facen úgy tűnik kicserélték. Utazgat a világban, csajok stb. Hozzáteszem, hogy tele lett pénzzel mert informatikus lett és nagyon jó munkája van. A külseje persze sokat nem változott (kicsit dagi), de egyértelműen jót tett neki a sok pénz.
2016. szept. 8. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Ezt örömmel hallom! :)
2016. szept. 8. 13:55
 6/8 anonim ***** válasza:

Nagyon helyénvaló, hogy feltételes módban fogalmaztál!

Igen, kinőHETI, változHAT az ember.


A változás alapfeltétele, hogy az ember felismerje, hogy ő ilyen. Aztán kell a vágy, hogy változni akarjon. Kell a felismerés, hogy boldogságának a kovácsa saját maga: nem kenheti rá saját pesszimizmusát, önbizalomhiányát a génjeire, a szüleire, a rossz munkakörülményeire, az anyagi helyzetére, a kormányra, a Jóistenre.

Sokszor kell szakember segítsége, de ha ez nem elérhető (anyagiak miatt, vagy kis településen laksz), akkor sokat segít az is, ha önismerettel foglalkozó könyveket olvasol. Ilyenkor óvakodj az amerikaias, nagyon sikerorientált, harsogó címektől, fülszövegektől, inkább neves pszichológusok könyveit keresd.


De van rossz példa is: pl. volt főnököm épp ilyen, 55 éves koráig voltam vele munkakapcsolatban. Ő javíthatatlan volt. :-(((( Iskolázott ember, de képtelen volt felismerni, hogy ő a saját boldogtalanságának oka.

2016. szept. 8. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos választ! :)
2016. szept. 8. 14:48
 8/8 anonim ***** válasza:

Lelki terheinket kora gyerekkorunkból hozzuk,

segítség nélkül nehéz küzdeni és csak magunkat kínozzuk.

Ki ilyen kevésnek érzi magát, érdemtelennek a jóra,

szürke kisautót vesz, és ötleteit sem tartja sokra.

Kárba vész a tehetség, a jó születési adottságok,

súlyos béklyók fogják vissza, komor múltbéli átkok.

Keresd a megoldást, olvass, kutass, kérj segítséget,

az első lépést megtetted, ismered a lelked mérgező betegséget.

Tenned kell azért, hogy javuljon a helyzet, szaporán,

mert még soha, semmi nem oldódott meg magától a történelem során.

2016. dec. 31. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!