Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Kiállnátok egy barátnő mellett...

Kiállnátok egy barátnő mellett ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés
Jóban vagyok egy csajjal, nem mondom, hogy olyan hú de jó barátnők vagyunk, de közös baráti társaságunk van. Volt egy kis vita, történtek dolgok és lehet, hogy ennek a csajnak van igaza, de ha mellé állok akkor nagy valószínűséggel kiutálnak minket az osztályból. Ők tényleg borzalmas emberek, 5 évet nem fogok kibírni úgy, hogy napi szinten szivatnak. Pont sikerült elfogadtatnom magam velük. Nem akarok állást foglalni ebben a dologban, de választás elé fognak kényszeríteni. Vagy velük baszogatott a csajt, vagy ellenük vagyok :/ Mit tehetnék?
2016. nov. 2. 13:14
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
9%
Ne állj ki mellette. Nem vagytok olyan jó barátnők, minek állnál mellé akkor? Lehet hogy miután mellé állsz később hátba szúr. Ha kérdezi miért nem álltál mellé mondod neki hogy nem akarsz konfliktust senkivel. Ennyi.
2016. nov. 2. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 Andizsuzsi ***** válasza:
88%
Én kiállnék, mert olyan vagyok. Nem bírom az igazságtalanságot és nem akarok a többségnek megfelelni (nem zavar, ha egy társaság nem fogad be). De nem vagyunk egyformák, mint az első válasz is mutatja. Neked kell eldönteni, mi a fontosabb a számodra.
2016. nov. 2. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
95%
Ha te lennel a csaj helyében, mit szeretnél?
2016. nov. 2. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha majd 10 év múlva visszagondolsz, hogy szeretnéd magad látni a múltban? Gondolj erre...mielőtt cselekszel.
2016. nov. 2. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Nemtudom, tényleg bírom õt, de tudom, hogy az osztály nem hinne nekünk. Én alapjáraton az õ helyében elkerültem volna az egész konfliktust. Nagyon félek attól, hogy mi lesz mikor vége a szünetnek. Van egy lány az osztályban, akit folyton baszogatnak, nem akarok az õ sorsásra jutni. De remêlem megdumálják ezt az egészet.
2016. nov. 2. 15:55
 6/16 anonim ***** válasza:
51%

Te is azt írtad, elkerülhető lett volna az egész konfliktus.

A barátnő nem gondolkodott, olykor bizony kell kompromisszumokat kötni. Az egész felnőtt életedet a kompromisszumkészséged fogja befolyásolni.

Fiatal korban még hajlamos az ember, hogy a végsőkig kiáll a valós vagy vélt igaza mellett, de majd a nagybetűs életben, pl. munkahelyeden meg fogod látni, hogy


nem az a fontos, hogy ki nyeri meg a csatát, a háborút (=hosszútáv) kell megnyerni!


Most sokan név nélkül és TÉT NÉLKÜL adnak majd neked lánglelkű tanácsot, hogy vond ki a kardodat és állj ki mások mellett. De ez most nem az az eset, amikor ezt meg kell tenned.

Iskolában bizony megesik, hogy pitiáner dolgok miatt elmeszel a társaság valakit. A szünet végén arra már nem fognak emlékezni, hogy mi volt a vita tárgya, csak arra, hogy ez a lány a végsőkig kötötte az ebet a karóhoz, ergo nem szimpatikus nekik.

Meggyőzni úgysem tudjátok őket, akkor meg mi a fenének az egész kellemetlenség?


Tedd félre ez elveket és nyerd meg inkább a háborút!

2016. nov. 2. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
64%
Ne legyel gyava nyuszi, kit erdekel mit gondol az osztaly, majd azt fogja gondolni amit te gondolsz ennyi. En sose birtam az ilyen koponyegforgatast. Ha ugygondolod hogy ez az igazsag es a csaj nem erdemli meg az osztalytol a szivatast ne huzd be a farkadat. Jelezd az osztalynak hogy talan hanyagolni kene a helyzetet . ha meg kesobb hatbaszur ez van az elet megy tovabb es te nem segitesz tobbet neki. Egyeb kerdes?
2016. nov. 2. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Jah, az élet megy tovább, csak hogy 5 évet fog szenvedni mert napi szinten szivatják.

De ha játszani akarod a jószívűt, a hűségest nyugodtan cseszd el a saját sulis korszakodat.

2016. nov. 2. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Ennyi infó nem elég. Ebből még nem tudom eldönteni, hogy kiállnék-e mellette, vagy sem. Milyen komoly az ügy? Miről van szó konkrétan?
2016. nov. 3. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Miről van szó? Akár privátban, mert erre így magában én sem tudok mit írni.
2016. nov. 3. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!