Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Nem akarok szalagavatóra...

Nem akarok szalagavatóra menni mit tegyek?

Figyelt kérdés
Nem táncolok a szalagavatón, rokonaim nem jönnek, egy nagy hülyeségnek tartom, mivel gyűlölöm az egész iskolát, már rég eljöttem volna. Pont egy napon lenne egy egyetemi nyílt nappal, ahová felvételizni szeretnék. A tovább tanulás sokkal fontosabb számomra, mint a jópofizás egy olyan eseményen,ahol nem érzem jól magam. Csak hogy mondjam meg, hogy nem megyek a szalagavatóra? A szüleim persze támogatnak mindenben.

2016. nov. 6. 15:03
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Még egy évem hátra van addig, de én sem tervezek menni. Inkább ülök otthon és elvagyok magamban, minthogy a sok barommal bulizzak, nem vagyok egy társasági ember, barátaim sincsenek, az meg kizárt, hogy még táncoljak is. :D

Szerintem kereken mondd meg az osztályfőnöködnek, ha nem érti meg, így járt, de ne hagyd befolyásolni magad. Nem kötelezhet rá, ha nem éreznéd jól ott magad, akkor nem lenne sok értelme elmenni.

Én is csak azért fogom majd mondani, hogy ne keressenek feleslegesen, feltéve, ha észreveszik, hogy nem vagyok ott.


17/L

2016. nov. 6. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát, simán egyenesen nyíltan mondd meg, hogy nem szeretnél menni. Még egy félig-meddig kifogásnak mondható okod is van, hogy miért ne mennél, hogy nyíltnap lesz, de mondjuk nem tudom, ez mennyire áll erős lábakon. Szerintem simán mondd meg, hogy nem szeretnél menni, ozt kész. Meg esetleg még azt is megmondhatod, hogy neked a nyíltnap az fontosabb esemény, mint egy szalagavató, meg úgyse nagyon jönnek rokonok, és hogy csak egy ilyen színjáték, így odamutatjuk, hogy "húdeszép", és ennyi az egész, neked meg ehhez nincs kedved. De nagyon nincs. Ezt ezt is még talán hozzátehetnéd. Hogy olyan mű meg dísz, meg giccs, meg bájolgás, meg erőltetett, meg ünnepség, és neked nem fekszik ez a dolog. Habár , a giccs szót inkább ne használd. A hagyomány miatt, meg azért, hogy rádtűzzenek egy szalagot mindenki szeme láttára, annak nem sok értelmét látod, hogy úgy kirakatba, mutogatni hogy jaj, te már milyen nagy vagy. Meg ilyen modoros , meg elvárt meg mű , hát nem műbalhé, de ilyen műsorcsinálás és felvágóskodás egy csomó ember előtt, és ez téged esetleg nem is annyira érdekelne. Sőt, lehet, hogy olyan mű, olyannak gondolod, ami esetleg mégjobban lehangolna, számodra ez nem szép, és nem érdekes esemény, és nem is olyan lényeges, és picit talán értelmetlen is. Mindenki egy merő cifra dísz, meg mittudomén. Remélem, segítettem.
2016. nov. 6. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítségeteket. Az a baj hogy az osztályfőnököm nem normális. Már azon is kiakadt hogy a rokonaim nem jönnek, mert nem tartják fontosnak ezt a "díszes" eseményt. De majd valahogy közlöm vele, remélem fel fogja fogni.
2016. nov. 6. 17:13
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát amúgy végülis, hogyha nyílt napra mész, lehet, hogy adnak ott egész napra igazolást. Viszont lehet egy olyan opció is, hogy kérvényezed az igazgatónál, nekünk ezt kikérőnek hívták, és borítékban lett eljuttatva az igazgatóhoz, mondjuk nálunk jófej ofő volt, és szerintem mi neki adtuk, de szerintem te hagyd ki ezt a lépést, ha ehhez folyamodsz, de valahogy meg kell indokolni talán. Mert ha meg egyszerűen csak nem mennél, de mégha hozod az igazolást is a másik iskolából, osztályfőnök nagy eséllyel megorrolna rád. Szóval nem tudom.
2016. nov. 6. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Egyetemo nyìltnap kora délutàn véget ér. Szalagavató gondolom este kezdődik hàt...Megnézheted az egyetemet ahovà nem vesznek fel mert érettségin ....mint a torkosborz ha beràgatod a tanàrikat magadra.
2016. nov. 7. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó. Szerintem te még nem jártál egyetemi nyílt napon. Történetesen ahová mennék nyílt napra ott este 21-ig tartanak a foglalkozások. Soha nem értettem, az olyasfajta negatív embereket, mint Te. Mellesleg attól, hogy a tanárok nem szimpatizálnak velem, az nem azt jelenti hogy át se engednek. A tudásom számit, nem a szimpátia.
2016. nov. 9. 15:40
 7/9 Firedoom ***** válasza:
100%

Kincsem.... Te irto buta vagy! Erettsegin hogy a rakban szivathatna meg a tanar? Ott lesz melette 1-2 biztos es 2-3 masik tanar, de meg az irasbelit is kozpontosan javitjak...

En csak az after party miatt mentem el tavaly. Egeszen addig nem voltam egyetlen buliban sem, hat gondoltam kiprobalom. A tanc meg egyaltalan nem erdekelt. Rokonok nem jottek, lampa lazas vagyok stb. Fene se fog egy csomo idegen elott szorakozni. Ha nem akarsz ne menj el. Mindenki azzal jon, hogy micsoda elmeny, de nem. Meg azokat sem hatotta meg akik tenylegesen reszt vettek a musorokban. Nem kotelezhet semmire, ez iskolan kivuli esemeny.

2016. nov. 9. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Biztos öreg vagyok de az én időmben màsképp volt. Szóval ME nyìltnapja kora délutàn véget ért. Aztàn érettségi igen én még régi rendszerben érettségiztem 2004ben.(orszàg 15.legjobb gimnàziumàban 8osztàlyos tagozaton) Nos akkor még úgy volt, hogy ha rendes volt a tanàr abból a tàrgyból amit az egyetem súlyozottan vett figyelembe megadta a jobb jegyet. Szóbelin kivitte osztàlyfőnök az elnököt ha szükség volt rà, azt kérdezte a tanàr amit tudtàl. Ha meg akartak szìvatni akkor meg azt amiből tudta gyengébb vagy.
2016. nov. 9. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Firedoom ***** válasza:
Igy ertheto es felre ne ert, nem akartalak megserteni. Ezek szerint az erettsegi teljesen megvaltozott, mostmar komoly szabalyok vedik a rendszert, persze itt is lehet benne szemetkedni, de minimalis mennyiseget es akkor is lehet szolni a vizsga biztosnak.
2016. nov. 9. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!