Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mit tegyek, ha egy osztálytárs...

Mit tegyek, ha egy osztálytársam mindig leszól másokat, ha tévednek?

Figyelt kérdés

Egy fiúról lenne szó. Olyan tipikus "menő srác", mindig is érdekelt, hogy lehet ilyen laza mindenkivel. Nos igen, régebben bejött nekem is, de aztán elmúlt, és rájöttem, hogy egy gonosz alak. Ha valaki például angol órán rosszul ejt ki egy szót, vagy matekon félreszámol valamit, egyből elkezdi hogy "Úristen...." és összeröhögnek a többi fiúval. De a többi fiú nem csinálja ezt, csak ha ő ott van. Most ez konkrétan engem nem zavar, de több olyan lány is van az osztályban, aki órán nem mer megszólalni, mert félnek, hogy szégyenbe hozza őket azzal, hogy beszól nekik. Mit tudnék tenni? Szóljak esetleg az osztályfőnöknek?

14/L



2016. nov. 18. 23:32
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Azok aláznak meg másokat,akik a saját gyengeségeikről terelik el a figyelmet. Mindenkinek van gyenge pontja. Én biztos beszólnék neki, minek jársz ide, már úgyis mindent tudsz főokos, vagy ha ő nem tud valamit, kinevetném. Rosszindulatú, öntelt alak. Le kell törni a szarvát. Mi van tudóska, jöttél észt osztani, meg rontani a levegőt?
2016. nov. 18. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
A mezőn óbégassál paraszt.
2016. nov. 18. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az ilyen tanárokat nem értem, hogy miért nem szól rá és miért nem szégyeníti meg. Esetleg beszélj mindegyik tanárral, hátha egy kicsit mellétek áll és leosztja a nagyképű, mindentudó fejét.
2016. nov. 18. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Mennyi ilyennel találkoztam már...

Tipikus bunkó, mindenbebelekötök, rosszindulatú gyerek. Szerintem nem igaz az hogy a saját hibáiról tereli el a figyelmet, hanem úgy akar jobb lenni másoknál, hogy másokat "nyom lefelé", mert ez sokkal egyszerűbb, mintha saját magán javítana.

Személy szerint gyűlölöm az ilyen embereket, aljas, mocskos, utolsó paraszt mindegyik.


Egyébként csak azoknak szólogatnak be, akik úgymond képtelenek ezt megtorolni, mert vagy gyengébbek, vagy nincsenek mögöttük támogató haverok (mert ugye azok is beállnak a sértegető mögé, mert félnek tőle).


Ha sokan utáljátok, fogjatok össze ellene, (ne röhögjetek a viccein, éreztessétek vele hogy ő a hülye) és úgy be fog sülni, hogy többet kedve nem lesz megszólalni.

Másik opció hogy határozottan, törhetetlenül, ki kell osztani a többiek előtt, sértegetni ahol gyenge, és 1-2 jó csípős pofont adni neki. Ha jól csinálod, garantáltan félni fog tőled.

Ha fiú lennél, azt mondanám, verd orrba, úgy reflexből, hogy törjön el az orra, hogy érezze, és lássa hogy súlyos ára van, ha basztat. A következménye egy igazgatói, de azt egy értelmes szülő aláírja, és meg is dicséri a gyerekét, hogy kiállt magáért.

Legbiztonságosabb opció, ha felnyomod az ofinál, de ennek a legkevesebb az eredménye. Nem ajánlom.


A lényeg: meg kell neki mutatni hogy ára van ha megpróbál basztatni. És itt nincs arany középút, itt vagy durva leszel és keményen odalépsz, vagy meghúzod magad, és semmi sem fog változni.

2016. nov. 19. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!