Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Hogy lehet valakit amiatt...

Hogy lehet valakit amiatt utálni hoy passzív?

Figyelt kérdés

Tavaly kezdtem a gimit de már most utálom...főleg azért mert nem kedvel az osztályom több mint fele.

Amikor elkezdtem ide járni még elég meggondolatlan és gyerekes voltam, nem érdekelt ki mit gondol rólam mindig magamat adtam.Olyan emberek mellé vezett a sors (régi barátnőm miatt akivel egy osztályba jártunk általánosban), akiket ma már az osztály "menő" részének tekintünk.

Én mindig is furcsa voltam kicsit és azt hittem nem zavarja őket, jókat nevettünk, azt mondták kedvelnek, én is kedveltem őket mert jól éreztem magam velük, boldog voltam. De akkor még nem tűnt fel hogy ez volt az egyetlen ami szerepelt a barátságunkban, mert egyáltalán nem számítothattam rájuk semmiben és soha nem hívtak sehová. Aztán pár hónap múlva kezdtem rájönni hogy valami nincs rendben, elkezdtek bulikba járni szinte minden héten és random fiúkkal összejönni egyéjszalás kalandokra meg a sárga földig inni magukat (15-16 évesen), ami tőlem a lehető legtávolabb állt. Mindenkit kritizáltak, és néhány embert folyamatosan lúzereztek, lenéztek meg kibeszéltek az osztályban. Ekkor kezdtem eltávolodni tőlük, volt egy pár magányosabb hónapom amikor nem tudtam kivel barátkozzak, és ekkor jutott el hozzám hogy ezek az emberek miket terjesztenek rólam a hátam mögött. Nem értem miért utálnak (mert ezt is hallottam), hiszen nem mondtam nekik semmit, pedig megérdemelték volna, de tényleg csak annyi történt hogy eltávolodtunk. Persze az is lehet hogy már ezelőtt is rendszeresen kibeszéltek..

Elkezdtem barátkozni a szerintük "lúzer" emberekkel, akik mind érdekesek a maguk módják,és ezerszer jószívűbbek, náluk a barátság is igazabb. Viszont ott is sokszor kívülállónak érzem magam, persze általában bevesznek mindenbe, beszélgetéstől programokig, mégis sokkal összeszokottabbak nálam,és azt hiszem sosem tudom lemosni magamról hogy kikkel barátkoztam hosszú ideig. De introvertáltként nem is baj hogy nem vagyok középpontban, elvagyok velük a suliban, néha megyünk ide-oda, de általában elvagyok magammal.

Viszont ami nagyon rosszul esik az a sok utálat amit az osztálytól kapok. A "menő" réteg kb.az osztály fele (fiúk-lányok vegyesen), ők egyértelműen utálnak,csak akkor szólnak nekem ha nagyon szükséges és általában csak megvető és lenéző pillantásokkal jutalmaznak akárhányszor a közelükben vagyok, na meg terjeszti rólam a hülyeségeket pl.hogy milyen kétszínű vagyok.

Az osztály negyede passzív,nem utálkozik, kedvesen tud bárkihez szólni, viszont a "lúzereket" általában ők is elkerüli ha lehet.

És vagyunk mi, 5-6 ember, egymással elvagyunk, viszont próbáljuk kivonni magunkat a vitákból és mindenből ami az osztállyal kapcsolatos.

De ezért rengeteg utálatot kapunk.


Én például segítőkész és kedves vagyok mindenkivel, viszont csendes, és tavaly óta nem szoktam magamat adni, passzív vagyok és egyetértő, de ennyi. És nem értem hogy utálhatnak emiatt azok akiknek soha sem ártottam.Mert soha nem ártottam senkinek. És van aki azért utál mert csendes vagyok(?),akármilyen hülyén is hangzik, volt aki csak ezt az okot tudta kitalálni. Hogy csendes vagyok és biztos titokban utálok mindenkit,vagy fogalmam sincs hogy mondták pontosan de hatalmas marhaság volt.

Az osztálytól vagy nyílt utálatot kapok, vagy hűvös, távolságtartó viselkedést. Meg amikor kimondja a nevem a tanár mindenki elhallhat és úgy néz rám hogy legszívesebben elsüllyednék...

Persze azt az 5-6 embert kivéve akikkel nagyjából elvagyok, de ott sincs valami szoros barátság.

Mit csináljak?:(

Bocsánat hogy ilyen hosszú lett a kérdés de annyira felbosszantottak ma is.Legalább adtam volna valami okot és úgy utálnának, de semmi ilyen nem volt...:(

16/l



2016. nov. 29. 17:54
 1/6 A kérdező kommentje:

*hogy


A kérdés nem pont fedi a leírást, azt is hozzátenném így utólag hogy mit tudok ezzel a helyzettel kezdeni?

2016. nov. 29. 17:56
 2/6 anonim ***** válasza:

Hát, én hajlamos vagyok magamat rossz helyzetbe vinni, de én a helyedben megkérdezném tőlük, hogy miért mondják ezt meg azt, mert komolyan érdekelne. Valószínűleg először tagadják, fontos, hogy ekkor határozottnak kell lenni, hogy "több helyről is hallottad" és biztos, hogy mondtak ilyet. Bár mint írtam, én hajlamos vagyok magam rossz helyzetbe vinni és lehet, hogy ezek után mégjobban utálnának.

Így a legjobb, amit tehetsz, hogy ignorálod. Ott vannak a barátaid és a semleges része az osztálynak, ők számítanak és hidd el, hamar eltűnik majd ez a kis különbség köztetek, amit lehet, hogy csak te érzel. Ha zavar és úgy érzed, hogy "nem tudod lemosni magadról, hogy korábban másokkal barátkoztál" akkor egyszer hozd fel nekik témaként hogy te így érzed. Beszéljétek meg. Valószínűleg ez tényleg inkább benned van, de ha esetleg nem is így volna, akkor el tudnátok rendezni egymással a dolgot és továbbléphetnétek sértődés nélkül :) persze lehet, hogy ez az érzés idővel magától elmúlik.


Tudod, ez a helyzet nagyon ismerős nekem. Hozzáteszem, hogy én nyolcosztályos gimibe járok, ami azt vonja maga után, hogy négy évvel többet töltök az osztálytársaimmal, mint te. Na de ettől függetlenül a te helyzeted erősen emlékeztet engem az én alsós éveimre, főleg 5-6. osztályra, tehát arra, amikben te is benne vagy. Elmondom, mi volt:

A felállás majdnem ugyanez, osztály kb fele menő, pár semleges aki mindenkivel úgy-ahogy jóban van (aztán egyre inkább nyitottabbak lettek a menők felé, mifelénk annyira nem) meg a kevésbé népszerűek. Itt az kb nyolc embert takar plusz talán pár fiú. Ez több, de mi nem is voltunk egységesek teljesen (két nagyobb csapat van, de nincsenek rosszban). Szóval azzal az 5-6 fővel szerencsés vagy :)

Na de, lényeg a lényeg: az elején tényleg rossz volt, ment a kibeszélés meg minden. Ők kibeszéltek minket, egymást (mármint a menők), és "cserébe" mi is kitárgyaltuk őket. A tipikus miért megy bulizni tizennégy évesen, hova tizenkét évesen smink meg ilyenek... és ez jó érzés volt. Nem szép dolog, ez van. Szóval: nem mondom, hogy ti is beszéljétek ki őket, mert az ronda dolog! De: szerintem kérdezd meg a barátaidat, hogy ők hogy látják magát a helyzetet. Talán ha átrágjátok magatokat a témán (vigyázva, hogy senkit ne érintsen feszengve vagy ha bárki megunja, akkor abbahagyva) az segítene.

Aztán teltek az évek, volt mélypont (6-7. osztály talán? De ez kisgyerekeknél nyilván elnyújtottabb folyamat, szerintem) aztán szépen lassan összeszolkott az osztály. Most tizedikesek vagyunk. Még mindig nincs jóban mindenki mindenkivel, de már nem utálunk alanyi jogon senkit. Odaköszönünk egymásnak a menőkkel, ha úgy van hogy együtt kell dolgoznunk, nem fanyalog senki, ha az alkalom úgy hozza, váltunk is pár szót. Hozzáteszem, hogy messzemenőeg a mienk a legrosszabb osztályközösség a suliban (ebédlőnél nem ülünk együtt: menők és semlegesek együtt, meg mi két kupacban. Legtöbbünknek nem lenne baja, ha együtt ennénk, de akkor sem beszélgetünk, szóval a győztes hozzáállás szerint - ami miatt nem ülünk együtt - ez felesleges.) Illetve nálunk még mindig van két padsor: fiú meg lány :D Szóval gondolom nálatok ennél azért jobb a helyzet.

Lényeg a lényeg: idővel ez elmúlik és jobban összeszoktok. Ez persze nem egyetemes törvény, másik osztályban pl azonnal jóban lettek a kilencedikesek, de hát ez van. Viszont én nagyon a mi sztorinkat látom bennetek és ezért reménykedem hogy gyorsabban és jobban, de hasonlóképpen felfelé fog ívelni a kapcsolatotok és növekedni fog az összetartás.


Bocsánat a kisregényért, de remélem segített valamit :) Minden jót és ne feledd, a legjobb amit tehetsz, ha ignorálod és valamilyen (másnak nem ártó vagy építő) módon kiadod magadból a feszültséget.

2016. nov. 29. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az nem meggondolatlanság és gyerekesség, ha magadat adod. Hanem egy tág lyukú szűrő, amin csak kevesen maradnak fenn, de éppen azok az emberek, akik számíthatnak neked. Ha nem magadat adod, akkor lehet, hogy többen maradnak fenn, de nem miattad, hanem az álarcod miatt, ami valójában nem te vagy. Ha azok az emberek számítanak neked (ami önbecsapás), csak egyre nagyobb kényszerként éled meg, hogy viseld az álarcot, és állandó félelmeddé válik, hogy mikor esik le. Mint A Gyűrűk Ura gyűrűje: egyre nehezebb lesz. (Lehet, hogy ezért látnak kétszínűnek, mert régen még magadat adtad, most meg már nem? Nem tudom, csak felvetés mindennemű rosszindulat nélkül.)

Ha pedig titokzatosnak látnak, akkor alighanem azt projektálják rád, ami bennük van belső félelem: "hú, biztosan csendben utál mindenkit". Nyilván te vagy az, aki a legjobban tudja, hogy veled kapcsolatban mi az igazság. Ha olyannal vádolnak, ami nem igaz, kár foglalkozni vele, higgyen, amit akar - máris kiesett a szűrődből. Megmagyarázás és magyarázkodás között van különbség. Az előbbi annak szól, akit valóban érdekel az igazság, és azért kész meghallgatni téged (is). Az utóbbit a "jaj nehogy rosszat gondoljanak rólam" félelem szüli. Egy olyan, ember, aki számodra nem értékes, teljesen mindegy, hogy mit gondol rólad. Ha rosszindulatú pletykákat terjeszt, durván hangzik, az is jó valamire: nevezetesen, megmutatja, akik azok, akik még nem értékesek neked, azok, akik minden fenntartás nélkül elhiszik a maszlagot. Akit érdekelsz, és ezét hajlandó meghallgatni téged (mert úgy korrekt, ha mindkét felet meghallgatjuk, mielőtt véleményt formálunk), az jó eséllyel nem dől be a hazugságnak.

Persze nem könnyű ezt viselni, ha könnyű lenne, nem is így viselkednének egymással az emberek.

2016. nov. 29. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindkét valaszt, nagyon hasznosak voltak:)


#2 Beszéltem velük erről és tagadták hogy bármit is terjesztenének,így jobbnak láttam ha nem foglalkozom a dologgal.

Amúgy szoktunk néha beszélni a "menőbb" rétegről, de nem beszéljünk ki őket úgy ahogy ők szokták,csak néha elmondjuk a véleményünket egymásnak mert jó kiadni magunkból.

Köszi, remélem tényleg így lesz!:)


#3 Tényleg jó dolog ha valaki képes magát adni, de sokáig úgy éreztem hogy amiatt maradtam egyedül hogy magamat adtam és senkinek nem tetszett, ezért felvettem ezt a passzív, kedves, mindenkivel egyetértő álcát. Persze aztán rájöttem arra amit mondtál és próbáltam magamat adni, azóta is próbálom de már nem megy annyira mint régen, félek hogy ha elrontok valamit egyedül maradok. Viszont azt hiszem egyre jobban megy, próbálkozok még vele:)

2016. nov. 29. 18:44
 5/6 anonim ***** válasza:

A félelem az elrontástól éppenséggel lehet módja az elrontásnak. :) De hibázni nem bűn.

Elég sok ember van a Földön. Ha egyedül maradsz, attól sem kell félni, az azt jelenti, hogy előbb magaddal kell szembenézned (mert akkor valószínűleg te űzöd el magadtól az embereket, csak nem tudod, mivel). Ha ez megvan, tudni fogod, hogyan lépj ki belőle. De még az sem biztos, hogy sor kerül rá, mert előbb találsz megértő barátokat.

2016. nov. 29. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Hogy lehet valakit amiatt utálni hogy passzív/szexualitása van, nincs/más származású, nem más származású/gazdag, csóró, néz tv-t, nem néz tv-t/okos, buta/szeret hülyéskedni, nem szeret/nagyon komoly, nem az?


Érted már?

2016. nov. 29. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!