Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Ti hogyan reagánátoh ha az...

Ti hogyan reagánátoh ha az osztálytársatokról aki "lány" kiderülne, hogy "fiú"?

Figyelt kérdés
Eléggé magabiztos vagyok és néha el gondolkozom, hogy milyen reakcióra kéne számítanom, ha az osztályom megtudná, hogy trans nemű vagyok.

2016. dec. 4. 18:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

ezt kifejtened? most ugy oltozol,mint egy lany, kozben pedig fiu vagy? vagy nem ertem. a nevbol mar sokkal hamarabb kiderul a nem, mintsem hogy meglatnanak teged. vagy azt szeretned, hogy ezentul lanykent oltozkodhetnel?

az en reakciom egyszeru lenne: biztos h nem szolnek be ilyesmi miatt senkinek, furcsallnam es kivancsi lennek a miertre, de biztos h nem piszkalnam.

2016. dec. 4. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Én roppant poénosnak tartanám s kicsit irigyelném, hogy olyanok az adottságai, hogy ez eddig nem tűnt fel mindenkinek. Vannak ilyen emberek, de ez azért nagyon ritka. A legtöbb transzneműről ordít a fizikai neme s nem tudja elfedni.


Hogy én jól viselném, az nem csoda, mivel nemcsak toleráns vagyok, de androgün is, szóval én is transznemű, csak szerencsésebb fajta, semmi bajom a biológiai nememmel, csak nőnek nem tudom magam tartani. Vegyes vagyok lelkileg.

2016. dec. 4. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
0%
#1 :'D Beleírta h Trans nemű. Gondolom a saját neméhez vonzódik...
2016. dec. 4. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy nem voltam világos és ezért bocsánatot kérek. FTM vagyok vagyis lányból fiúba ,azt szeretném ha az osztálytársaim fiúnal néznének.
2016. dec. 4. 18:14
 5/13 anonim ***** válasza:

Én is nehezen értelmezem sajnos a kérdést. Ha jól értem lány vagy, lányként is foadnak el, de valójában fiúnak érzed magad és az a kérdés, hogy miként reagálnának rá az osztálytársaid, ha nekik is elmondanád, hogy valójában te inkább fiúnak tartod magad??


Ha ez a kérdés én mindenképp előbb finoman megtudnám a véleményüket a melegekről..stb. ha nem egy elfogadó közösség nem tudom hanyadikos vagy, de nehéz lesz velük együtt. Szerintem a felnőtt, idősebb közeg már elfogadóbb, tehát munkában vagy egyetemen már talán nem lesz gond, de én gimiben még óvatosan vezetném ezt fel nekik.

2016. dec. 4. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Ha jól értem akkor te jelenleg lány vagy, de bele szeretnél kezdeni valami hormonozásba és emellett azt szeretnéd hogy ezentúl fiúnak nézzenek.

Szerintem ez a verzió jobb mint fordítva. Pusztán azért mert egy ismert közösség mindig is csajnak fog nézni. Így csak furcsállni fogják és nem jön majd a jól ismert "Az én időmben még megvertük az ilyeneket." duma mint a srácoknál.

Én eléggé toleráns vagyok. Ha csak simán annyiról van szó hogy ezentúl fiú ruhákban járnál mert úgy érzed jól magad, és esetleg hormonokat szedsz a külsődre akkor nem zavarna. Lehet most kicsit diszkriminatívan fogok hangzani, de fordított esetben ha egy fiú barátom jönne hirtelen lány ruhákban és növesztené szerekkel a mellét akkor kicsit már jobban tartanám a távolságot. Próbálnám leépíteni a barátságot.

Ha csak osztálytársak lennénk nem zavarna a dolog egyáltalán. Viszont én személy szerint lehet hogyha olyan szituáció van akkor nem tudnám megállni hogy ne üssem le a magas labdát egy-egy poénnal. Persze arra odafigyelnék hogy ne legyen túl bántó és ne a hátad mögött legyen. De ez csak azért mert személyesen ilyen vagyok, és mindig is olyan barátaim voltak akikkel éjjel-nappal szívattuk egymást.

Amúgy pedig lehet hogy furcsa kérdés, de én sose értettem. Miután tegyük fel felvállalod a másságod és az iskola vezetősége is toleránsan elfogadja. Azok után melyik öltözőbe és mosdóba kell majd járnod?

2016. dec. 4. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
tehát lány testben fiú lélek vagy?
2016. dec. 4. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Ha minden teljesen jól menne akkor a fiú öltözőt és mellékhelyiséget szeretném használni, ahogy a többi fiú.


Igen. Fiú vagyok, lány testben.

2016. dec. 4. 22:56
 9/13 anonim ***** válasza:
43%

ez nem fog menni. az ilyen helyek nem a lelki személyiség szerint választandók :D


Nem szeretem az ilyen furcsaságokat, szóval valószínűleg nem lennék kíváncsi rá, hogy az oszttársam transznemű vagy nem, senkit sem érdekel!!!!! Ha ezzel előhozakodsz, az provokáció és rendbontó, nem fogja jó szemmel nézni senki.

Nem arra van szükséged, hogy ezt tudják rólad mások, nem kell ezt reklámoznod!

2016. dec. 5. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

"kiderülne"


Biztos? Mert elég szégyen lenne a környezetedre nézve, hogyha annyira hülyék és vakok lennének, hogy ez teljesen derült égből a villámként érné őket. Ez nem olyan, mikor a fiús fiú bejelenti, hogy a fiúkhoz vonzódik, aztán leesik a népek álla. A nemi identitásbeli másságok - minden rejtegetés ellenére - kívülről eléggé látszanak, jól felismerhetők. Oké, hülyék az emberek, nem értenek a témához, fogalmuk sincs, mi a különbség emez és amaz között, nem értik, hogy pontosan mi baja az illetőnek. Félreértik, másra gondolnak, kombinálnak mindenféle zöldeket. De az látszik, hogy valamiért mégis más, valami nem stimmel vele. Látszik, bármennyire is elfojtja magát az illető.


Ilyenkor mindösszesen már csak annyi történik, hogy kap egy latin nevű szakkifejezést az a valami, amit lelke mélyén már eddig is mindenki érzett, tudott.


Ha esetleg olyan a közeg "világnézeti beállítottsága", ahol nem díjazzák az effélét, akkor azért támadnának vissza, mert ők maguk is "támadásnak" fognák fel a bejelentést. Nem értik, hogy transzneműnek lenni egy tényszerű biológiai állapot, és nem holmi felforgató politikai mozgalom.

2016. dec. 5. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!