Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Az iskolai házirend az igazgat...

Az iskolai házirend az igazgatóra tanárokra is vonatkozik? És ha rájuk is vonatkozik, akkor mi van?

Figyelt kérdés

Néhány dolgot idéznék egy középiskola házirendjéből:

- az intézmény teljes területén és az intézmény 200m –es körzetében dohányozni alkoholtartalmú italt fogyasztani tilos.

- - jelen házirend az intézmény összes diákjára, tanárára és egyéb dolgozójára érvényes


Akkor a szitu: igazgató cigizve füstöt húzva vonul végig a folyosón. A tanárok az épület előtt, az épülettől 1 lépésre bagóznak.


Akkor kérdésem: a házirend vonatkozik rájuk (is) ezt kérdezni is felesleges. És ha vonatkozik akkor mi van????

És pragmatikus gondolkodású vagyok. Azt kérdem: mi értelme olyan házirendnek amit azok szarnak telibe akiknek a betartatásán kéne dolgozniuk?

És én a diák mit tehetek ha nem kívánok sulin belül bagófüstöt slukkolni??? Szóljak rá az igazgatóra hátha észreveszi magát?


Vagy még jobb: egy fotó aztán továbbít EMMI ANTSZ fenntartó vagy akár Blikk Bors és várom a balhét?


2017. jan. 7. 21:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
50%

Nézd meg ezt a linket:

[link]

2017. jan. 7. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
77%

Igen. De sajnos nem tehetsz semmit ellene, mert elintézné azzal, hogy ő az igazgató, te meg csak egy diák vagy, és ne szólj bele.

Az már érdekesebb lenne, ha a szülők mennének fel beszélni vele, hogy hogy is képzeli ezt.

2017. jan. 7. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Párnahuzat válasza:
100%
kozintezmeny, szoval senkinek se szabadna bent bagozni. szolj valakinek, szulonek, esetleg menj egybol antsz vagy valami.
2017. jan. 7. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

"Az már érdekesebb lenne, ha a szülők mennének fel"


Á hagyjuk a szülőket. Fotó vagy video a mobillal aztán EMMI-nek Oktatási Államtitkárság továbbít és majd nekik megmagyarázza hogy is van ez.

Jó ötlet?

2017. jan. 7. 21:17
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Küldtem egy linket, ott van benne a telefonszám, amit hívni kell törvénysértés esetén. Nehéz rákattintani?
2017. jan. 7. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

"szolj valakinek"


És ki lenne az a valaki egy iskolában? Ki ha nem épp az igazgató... 22-es csapdája.

2017. jan. 7. 21:19
 7/12 anonim ***** válasza:
47%
Én úgy tudom, hogy a videó személyi jogokat sért.
2017. jan. 7. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

"hogy a videó személyi jogokat sért."


Nem, ha azon a képen rajta kívül ezer ember van.

Ha én csinálok az utcán egy képet marikáról és csak ő látható rajta azt sérti.

Ha csinálok egy képet a buszra várakozó ezer emberről és ott van köztük marika is az nem sérti.


Egy szünetben a folyosón vannak egy páran.

2017. jan. 7. 21:22
 9/12 Párnahuzat válasza:
100%
a szolj valakinek alatt hivatalos, ezzel foglalkozo szervet ertettem. nem az igazgatot :D
2017. jan. 7. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
95%
Hú de rég láttam már a te provokáló kamukérdéseidet. Szinte már hiányoztál. Bár gondolom ez csak azért történhetett meg, mert a "tanárok, iskolatársak" és a "munkahely, kollégák" kategóriákat már rég nézegettem.
2017. jan. 7. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!