Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Iskolai lelki terrorban...

Iskolai lelki terrorban tartott emberek, milyen felnőttek lettetek?

Figyelt kérdés

Volt egy ilyen kérdés már, de akárhogy keresem, nem találom.

Hogy alakult az életetek? Kihat a lelki bántalmazás a mostani életetekre?

Kort és nemet is írjatok kérlek!



2017. jan. 17. 14:46
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Amugy 9 es vagyok van alja bocsi de a te dontesed az alja
2017. jan. 17. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
42%
Érzelmileg és mentálisan labilis, csak a saját sorsomon tudok sajnálkozni, mások iránt érzéketlen tuskó vagyok. A szerénység és közömbösség álcáját viselem, valójában nárcisztikus és rejtett agresszív hajlamú vagyok, pl. gyakran elképzelem hogy jó lenne kést döfni alvó emberek szívébe, vagy egy husánggal addig ütni őket, míg meg nem döglenek. Néha nekem is vannak dührohamaim és akkor úgy érzem, hogy csak egy hajszál választ el tőle, hogy meg is tegyem ezeket. Nem csak a kortársak lelki terrorja, hanem családi okok miatt is lettem ilyen.
2017. jan. 17. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
32%

Annak aki engem bántott,az élet vissza adta.

A karma működik !

Csak figyelni kell,és észre kell venni !

2017. jan. 17. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! :)

Én hol jól vagyok hol rosszul. Azt érzem hogy a mai napig eltaposnak és utálnak az emberek. Próbálok változni és nem gondolni ezekre de pokoli nehéz. Nem merek vezetni mert félek hogy karambolozok. Nem szeretek főzni mert mivan ha rosszul sikerül és kapom a megjegyzést. Sok mindent nem is csinálok inkább amit szeretnék mert félek hogy ha nem megy akkor megint kinevetnek. Féltem elmenni főiskolára nehogy megint kezdődjön a rémálom. Egy csődtömegnek érzem magam a mai napig

N/23

2017. jan. 17. 16:24
 15/21 anonim ***** válasza:
Iskolai terror + nem normális "szülök" miatt agresszív szívtelen ember lettem.
2017. jan. 17. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
75%

Pszichológiai és idegi problémák, mai napig gyógyszert szedek, de ennek ellenére jól vagyok.

Jópár évig voltam pszichiátriákon, egy időszakban nem ettem, nem ittam, nem beszéltem, erőszakkal csövön keresztül nyomták a tápot.

Most egy meglehetősen sikertelen ember vagyok, de legalább mentálisan nagyjából helyre jöttem.

32F

2017. jan. 17. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
66%

Gyármunkás lettem, hogy minimális legyen a kontaktus a körülöttem lévő emberekkel. Évek óta nincs párkapcsolatom, mert nem igenylem a közelséget, sőt, riaszt, taszít.

Mindezek ellenére online aktív vagyok, beszélgetek néhány emberrel, akik a barátaimnak nevezhetőek, élőben mégsem találkozunk soha.

Szeretek másokkal beszélgetni, segíteni rajtuk, és megadni nekik azt a támogatást, amit én nem kaptam meg időben. Senkinek nem kívánom, hogy a sorsomra jusson, és pszichiátrián üljön tizennyolc évesen pl.


Húsz/nő

2017. jan. 18. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
95%

Általánosban gyenge legényke voltam. Aztán 16 évesen meghalt faterom, anyám meg lelépett egy orvos barátjával. (Fiatal volt még az özvegysorhoz.) Mivel intézetbe kerülni nem akartam, éjszakai vagonrakást vállaltam. Feketén, fél pénzért. Jattolnom kellett az igazi vagonrakó brigádnak, hogy dolgozhassak, míg ők söröznek. Sikerült fenntartanom a lakást (akkoriban még az állami bérlakás volt a trend), enni-inni, ruházkodni, középiskolát kijárni úgy, hogy senkinek sem beszéltem róla. Ez hatalmas önbizalommal töltött el. Rájöttem, hogy csak magamra számíthatok, de magamra aztán nagyon! Így indulni neki az életnek, hatalmas előnyt jelentett.

Szerintem ez vezetett oda, hogy később sokan életművésznek tartottak.

58F

2017. jan. 19. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
96%

24 éves vagyok már de a mai napig szenvedek a múltban történtek miatt.

Sosem volt normális, működő párkapcsolatom. Szerencsére én azok közé tartozom, akik pontosan tudják, hogy miért: gyerekkori trauma.

Nem vagyok bolond vagy labilis, alapból vidám természetű ember vagyok, szeretek emberek között lenni,de új kapcsolatok kialakításában nagyon gyenge vagyok, főleg ha az ellenkező nemről van szó. Ez is leginkább azért van, mert inkább a fiúk voltak velem általános iskolában+gimnáziumban kegyetlenek. Általános iskola utolsó két évében, mikor kamaszodni kezdtünk, akkor kezdődtek a bajok, addig nem bántott senki. Utána valamiért rám szálltak és állandóan piszkáltak. Gimnáziumban is ez volt. Mindenki azt mondogatta nekem, h csak azért csinálják mert ők így udvarolnak. Ezt a dumát soha ne higgye el senki, csak azért csinálják, mert megtehetik és ez által sokkal menőbbnek érzik magukat a nőik előtt.

Egyszerűen képtelen vagyok megbízni a férfiakban a múltból fennmaradó sérelmeim miatt. Persze, volt már hogy pozitívan csalódtam vagy valakihez igazán közel kerültem, de mikor az illető még közelebb akart jönni, akkor elfutottam. Pánikba estem. Megint azt éreztem, hogy csak szórakozni akarnak velem.

Állapotomból kifolyólag soha nem is voltam még igazán szerelmes, nagyon nehezen bízom meg bárkiben is, mindenki háta mögé egy rejtett tőrt képzelek el, amely lecsapni készül rám.

Egyébként én is észrevettem magamon, hogy a régebbi énemhez képest tényleg kicsit gonoszabb és kegyetlenebb lettem. De hát ez a sors vár azokra, akiket gyerekkorukban állandóan terrorizáltak.

Ami nem öl meg az nem erősít, hanem gonoszabbá tesz.

Így születnek a hollywoodi fő gonoszok is, nem? :D

2017. jan. 21. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 Noblesse Oblige ***** válasza:

Nálam az iskolai zaklatásokat viszonylag könnyen kezeltem, vagyis megtanultam kezelni. Megtanultam visszavágni.

Így az iskolai életben mindig én voltam a híd a kiközösítettek és a csapat között. Legyen az egy utált tanár, egy diák akivel senki nem beszél. Mindig elfogadtattam a többiekkel, és így a halmaz része lett.


Az otthoni dolgok jobban megviseltek. Amikor anyán munkanélküli lett és depressziós szinte húzott magával. A folyamatos hangulatingadozásai. Iskolába jártam, dolgoztam hogy legyen pénzünk, közben anyám folyton mart ahol ért minden rossznak elmondott a hátam mögött... sokszor fel akartam adni. Nem értettem hogy jutottunk ide.

De szép apránként nekem sikerült tovább lépnem. Egy itteni gyks felhasználó segített kimászni a gödörből.


Azóta az életemet a kettősség jellemzi. Pl. nem szeretek kontaktust teremteni emberekkel. Mégis jó vagyok benne. Könnyen odamegyek másokhoz ha kell és nyomom a stand upot. Egyszerre vagyok introveltált és extrovertált.

Hajlamos vagyok rá hogy leeresszek. De a nagy önsanyi után mindig felállok és megyek tovább előre és próbálok pozitívan nézni a jövő elé.

Van periódusom amikor megrekedek és van amikor összezedem magam és megyek tovább.

Szóval alap esetben nem vagyok egy sikeres ember. De vannak jó periódusaim. Mindig egy ellentétes pólus vagyok. Ha gyáva emberek között vagyok bátor leszek. Ha okosok közt akkor buta. Ha szerencsétlenek között akkor én vagyok az írányító. Ha rossz a helyzetem akkor megtalálom az egérutat... nagyon unom.

2017. márc. 10. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!