Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Azokhoz irányul eme kérdésem,...

Azokhoz irányul eme kérdésem, akik középiskolában a népszerű, "menő" diákok közé tartoznak/tartoztak: Ti hogyan viszonyultok/viszonyultatok azokhoz, akik visszahúzódóbbak, több időt fordítanak a tanulásra satöbbi?

Figyelt kérdés
Megvetettétek és kinevettétek őket, csúfoltátok és aláztátok? Vagy úgy gondoltátok, hogy ők is emberek, mások mint ti, de ettől még nem kell velük rosszul bánni, és akár jóba voltatok velük is?
2017. jan. 17. 16:26
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Senkit nem nézek le azért, mert fejleszti magát és építi a jövőjét, én is így tettem. Bárkivel barátkoztam, aki szimpatikus volt, és értékes embernek tartottam.
2017. jan. 17. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
35%
Én "menőnek" számítottam de én magamtól soha nem piszkáltam senkit azért mert jol tanul vagy valami, csak azt aki idegesített vagy pl olyan beszédstílusa volt affektált kényesjedett vagy nekem próbált beszólni na de ezeket kb végig amíg egy suliba jártunk. Sőt én mindig próbáltam jófejkedni a visszahúzódókkal mert sajnáltam őket. Olyan is volt hogy ezzel vissza élt a" nagy vissza húzódó" na onnantól megnézhette magát. Volt a "köztünk" olyan akik kitűnő tanulók voltak mindenhol ott voltak az iskolába,itt nem a tanulásról van szó hanem h kinek mekkora szája van. Én is 4-5 tanuló voltam . Sajnos ez így volt, van, lesz mindig. Vagy te szivatsz vagy téged szivatnak.
2017. jan. 17. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát én nem vagyok menő de az én osztályomban a menők engem pl szívatnak meg csúfolnak mert én vagyok a legmagasabb lány az osztályban és annyira visszahúzódó vagyok hogy az első hetekben szabályosan reszkettem.....lehet hogy ez az én hibám de azért elég gonosz dolognak tartom a más szenvedésén való csúfolódást...
2017. jan. 17. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

"én magamtól soha nem piszkáltam senkit azért mert jol tanul vagy valami, csak azt aki idegesített"


Erre tudnál mondani példát? Csak mert egy tök rendes diák is lehet számodra idegesítő, ha mondjuk nem szimpatikus, vagy ha valami miatt haragszol rá. Úgy attól, hogy téged idegesít, még nincs jogod hozzá, hogy bántsd.


"vagy pl olyan beszédstílusa volt"


Tehát te egy közönséges BESZÉDSTÍLUS miatt képes voltál b*szogatni másokat? Csesztetted, szivattad, csak mert más volt a beszédstílusa? Most erre mit mondhatnék? Jó szemét voltál. Valaki kifejezetten halk. Valaki kifejezetten ordítva beszél. Valaki parasztosan, valaki szépen artikulálva beszél. Hogy ezek közül neked mi tetszik, azt te magad eldöntheted, de emiatt nem szabad bárkit is bántanod.


"affektált kényesjedett vagy nekem próbált beszólni"


Neked nem tök mindegy, hogy ki kényeskedik? Az miért bánt téged, ha valaki kényeskedik? Mondjuk egy lány? Persze, nem jó hallgatni, de azt sem, ha valaki végigpofázza az órát. A különbség, hogy azokra nem mersz megharagudni, de amiatt jogosnak tartod mások baszogatását, hogy ha kényeskedik. Pedig tudd meg, hogy egyáltalán nem jogos. És az sem egyértelmű számomra, hogy számodra ki kényeskedik.

2017. jan. 21. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

"Vagy te szivatsz vagy téged szivatnak."


Hülyeség.

2017. jan. 21. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:

A mi gimnáziumunkban mindenki jól tanul, tehát azért senki sincs piszkálva, mert tanul...


Egy osztálytársam van, akit lehetne b-szogatni, mivel nem fürdik, tehát k-va büdös.

De nem tesszük.

Én személy szerint nem foglalkozom vele, ha muszáj, csak akkor beszélek vele, és kész.


A visszahúzódók?

Ők akkor zavarnak, ha a saját lelki betegségük miatt (oké tudom h nem betegség) másokat is visszahúzódóvá tesznek.


17/ f

2017. jan. 21. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én "menő" vagyok, mégis sokkal jobb tanuló vagyok annál, aki visszahúzódóbb. Igazából nem piszkálok senkit, a barátaimmal vagyok mindig, szerintem a kisugárzásom miatt lettem népszerű.
2017. jan. 31. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én jóba voltam mindenkivel szinte, de sűrűn ment mások baszogatása akkoriban. Volt egy lány, akit sokan nem bírtak, mert ilyen kis tanulós volt, de én odavoltam érte. Igazi anya material volt már 14 évesen is kb. Annyira előrehaladott, nem foglalkoztatta a drámázás, meg mások véleménye. Imádtam is megnevettetni. :D

De ez már nem most volt..

2017. márc. 31. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Akaratomon kívül voltam legalfább, és nem egyszer aláztam meg férgeket akik ilyen 'ok'okkal szemétkedtek gyengébekkel, tanulósokkal. De hamar leszoktak róla. Legalább is amikor ott voltam, kuss volt.

De én egy füzettel jártam suliba, kb semmit se írtam, nem tanultam, rossz tanárokat fikáztam órákon, jókat védtem. Szóval én ilyen ésszerű 'menő' voltam, nem az elállatiasodott fogyatékos féle.

2017. márc. 31. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
#9 biztos vagyok benne, hogy 100%-ig mindig jól ítélted meg a helyzetet, amikor felszólaltál valaki ellen.
2017. márc. 31. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!