Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Hogyan tudnám kivédeni, ha...

Hogyan tudnám kivédeni, ha azzal szekálnak, hogy kövér vagyok? 16/l

Figyelt kérdés

Van egy srác az osztályomban aki elkezdte ezt és egyik nap bejött valami másik fiú az osztályba és mondta, hogy "látom van itt valaki, aki nagy helyet tölt ki", erre az osztályomban lévő fiú meg "ja, rohadjon meg".

Szóval valami ilyesmiket kell elképzelni és akárhogy vágok vissza, nincs semmi ötletetem már, mert semmi sem hatásos. De m az a srác már attól rosszul van, ha hozzám ér és rohan kezet mosni, meg ilyeneket mond, hogy lerohad a keze. Meg volt, hogy levette a pólóját és elkezdte mutogatni magát, hogy nekem sohasem lesz kockahasam és soha nem leszek képes legaláb 5 kg-t lefogyni.

Senki sem véd meg és senki nem áll mellettem és szeretnék találni valami módot hogy megalázzam én is. Nem fogok csak emiatt sulit váltani.


2017. jan. 18. 20:17
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

1. Fogyj le! Nem csak miattuk, magad miatt, hogy egészséges legyél és könnyebben mozogj, jól nézz ki!

2. Öltözz előnyösen, fekete, és sötét színű , vagy hosszában csíkos cuccokba, amik optikailag vékonyítanak..

3. Ha beszólnak, szólj vissza, legalább annyit, hogy 'fogd be'!

2017. jan. 19. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
0%

"Nyilván nem kedvelnek, azért bántanak. Nem a kövérséged a baj, hanem a személyiséged. Én nem voltam kedvelhető személyiség, és engem is a kövérségemmel bántottak. Aztán dolgoztam magamon, és más környezetben megkedveltettem magam. Itt a legkisebb baj a túlsúllyal van."


Nagy tévedés, hogy a "személyiség" volna az oka...


Valójában ÉRDEKEKRŐL van szó, az esetek túlnyomó részében!


Ha pl egy adott klikkben az a szokás, hogy mindenki, mit tudom én, lila pólóban jár -vagy mindenki Metallicás-, és van a környezetükben, aki nem lilában jár -vagy nem Metallicás-, akkor találnak egy ürügyet -ez eddig stimm, hogy ürügyből kivitelezik a piszkálást sokszor-, hogy zaklathassák

- de a legtöbb ilyen esetben

NEM a célszemély SZEMÉLYISÉGE miatt!!


Hanem mert nincs rajta lila póló, mint a többieken, vagy mert nem Metallicás.

De ha ő is lilában járna / Metallicás volna, akkor "hú, de f. Sza csaj vagy!"...

Szánalmas butuska kamaszok...


Ezek az enyhébb példák voltak.


Nézzük a kissé húzósabbakat:


Egyes esetekben vannak kifejezett érdekek is, pl mindegyikük ugyanazon utcában lakik, és aki meg nem onnan való az osztályból, azt cikizik valami ürüggyel


- kivéve esetleg, ha odaadja a tízóraiját, vagy ha pl lemásolhatják róla a házit.


ÉRDEKEK, emberek! Ez az ő primitív szintjük... Érdekektől teszik függővé, hogy normálisan állnak-e adott személyhez, vagy nem...


Akad olyan eset is persze, amikor valaki folyton ténylegesen hülyén, nagyon figyelmetlenül stb viselkedik, tehát hogy valóban van ok kiközösíteni, de az a ritkább ok. Többnyire érdekekről van szó, sajnos, nem pedig személyiségről.)


Van, amikor pusztán a bőrszín számít, vagy a nemi orientáció, sajnos.

Ilyenkor is érdekek, és/vagy félelem (homofóbia, nemzetiségi fóbia, stb) játszik be.


NEM SZEMÉLYISÉG az oka legtöbbször a kiközösítésnek, szívatásnak!

2017. jan. 20. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:

#22

Jó hát nyilván vannak primitív sutyerákok, bár én az átlagos közösségekről beszélek.

2017. jan. 20. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
Akkor te szerencsés helyen élsz, előző.
2017. jan. 22. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!