Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Részvét nyilvánítás! Szerintet...

Részvét nyilvánítás! Szerintetek jól tettem?

Figyelt kérdés

Sajna nem ismerem az etikettet ilyen szempontból, fogalmam sincs mit tehettem volna.


A lényeg h egy tanáromnak a rokona meghalt(őt nem ismertük). A suli ügyintézője kikotyogta h mi történt, bár mi sejtettük, mert feketébe jött. Nekünk a tanár konrkétan nem mondta, hogy mi történt, ezért senki sem mondta neki h részvét. Korábban beszélt a rokona betegségéről pár szót nekünk, de ennyi. Most megtörtént a tragédia. Én suli után mikor már mindenki kiemtn a teremből, mondtam neki hogy akaratlanul meghallottam mikor"telefonál" (ezt hazudtam mert az ügyintézőt nem akartam bajba sodorni) mi történt, és őszinte részvétemet nyilvánítottam. Ő majndem elkezdett poénkodni, hogy "kitől hallotta és mit hallott?". Én annyira kínosan éreztem magamat, pedig semmi rosszat nem akartam ezzel. De megköszönte.


Szerintetek ez tapintatlanság volt a részemről? Etikett mit ír elő (erről nem találtam semmi ilyesmit)? Vagy lehet hogy támadásnak vette?


Egyszerűen annyira sajnáltam szegény tanárt. Látszott rajta órán is, hogy mennyire szrul van. Az empátiám sajnos túl nagy (vagy nem tudom hogy mondják).


Véleményetek?

Köszi előre is.



#halál #gyász #részvét #részvét nyilvánítás
2017. jan. 19. 16:20
 1/9 anonim ***** válasza:
67%

Hagyjad már az etikettet semmi köze hozzá csak kifejezted részvéted.....

Nem értem mit kell ezen gondolkodni megköszönte csak meglepődött hogy nem mondta senkinek és már egy diák is tudja......

2017. jan. 19. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
75%

Mivel korábban megosztotta veletek a rokona betegségét, én úgy érzem, hogy nem voltál tapintatlan a részvétnyilvánítással.

Miért vette volna támadásnak? Nem értlek!

2017. jan. 19. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
50%
Nem lett volna szükség részvétet kívánni, de egyáltalán nem baj, hogy megtetted. Ezzel nem tettél semmi rosszat, csak azt mutattad, hogy tapintatos vagy és figyelsz másokra.
2017. jan. 19. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
43%
Némileg tolakodó voltál, mivel a tanárnak nem a közeli hozzátartozójáról volt szó, amikor még érthető lett volna a részvétnyilvánítás. De erre nyilván az ő reakciójából is következtethettél.
2017. jan. 19. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
61%
Szerintem megmutattad, hogy empatikus ember vagy, aki torodik masok erzelmeivel!
2017. jan. 19. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
67%

Első tévedsz. Igenis van köze hozzá az etikettnek. Ugyanis egyáltalán nem mindegy, főleg ilyen helyzetben, hogy az ember lánya mit cselekszik? Máskor sem..

Nem tettél vele semmi rosszat kérdező, és nem vette támadásnak sem, ebben biztos lehetsz.

Hazudnod mondjuk azt nem kellett volna, talán ezért is érezted magad kínosan, és ezt talán neki is egy kicsit furcsa lehetett, ezért is kérdezett vissza.

Túl vagy rajta, megtetted, semmi rosszat nem követtél el, sőt.

Ne kattogjál ezen ennyit, minden OK.

2017. jan. 19. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
62%

4-es!

Azért nyilvánított részvétet, mert a tanárát talpig gyászban látta.

Ha nem közeli rokon volt, hanem távoli, vagy akár csak egy barát, ha valaki gyászt visel, akkor gyászol! ... rokonsági foktól függetlenül.

Normális ember, ha valaki ismerősét gyászban látja, függetlenül attól, hogy a halottat ismerte e vagy sem, a gyászolónak kifejezi a részvétét.

2017. jan. 19. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
85%
Részvétet nyilvánítani azt gondolom, sosem taplóság. Nem az érzéseiről faggattad, csupán kifejezted együttérzésed, normális embernek ez jól esik. Beszélt a betegségről, talpig feketében jár, tehát nem kívánja titkolni. Nem csináltál semmi rosszat!
2017. jan. 19. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Közeli rokona volt. Sehol nem írtam hogy távoli...


Köszönöm a válaszokat!

Igazat megvallva kínosnak éreztem, mert ez azért mégis olyan téma...olyan magánéleti... értitek. Ez a tanár meg egy gép, nyomta a tananyagot egész nap egy percre nem áll le... Szóval igen.


Köszönöm, hogy támogattok. Így sokkal jobban érzem magam egyébként, szóval köszi! :)

Csak amúgy úgy magamból indultam ki, hogy én sem "dicsekednék vele" meg tenném ki az ablakba, de ha valaki észreveszi azt figyelmesnek tartom és támogatónak és biztosan jólesne.


Szóval köszi mégegyszer! :)

2017. jan. 19. 17:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!