Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Hogyan tudnék neki segíteni,...

Hogyan tudnék neki segíteni, ha az egész osztálya utálja?

Figyelt kérdés

Egy nagyon jó barátnőm (17 éves) tőlem kért segítséget ezügyben. Röviden annyi, hogy a lány eléggé félénk és nagyon nehezen nyílik meg másoknak és ezért nagyon visszaszólni sem mer, csak nagyon ritkán, de elmondása szerint azzal sem ér el soha se semmit. Konkrétan ezt egy srác kezdte, aki olyanokkal szekálja, hogy mennyire ronda. Pedig amúgy nem az, egyáltalán, csak nem állt be azok közé a lányok közé, akik 1 kg vakolatot tesznek az arcukra, mert ő valahogy anélkül is szép és amúgy nagyon jófej. Más, az osztályon kîvüli emberek is mondták már rá, hogy szép. Szóval csak mondvacsinált okkal kezdte ezt el, a többi ment utána.

Még annyi, hogy a srác egyszer le is köpte, meg neten a képei alá mindenféle elég undorító dolgokat írogat, meg feltettek róla valami képet, amit megszerkesztettek róla, hogy mennyire undorítóan néz ki. Illetve a srác észt (legalábbis édesapja részéről) és testvérem azt mondta, hogyha más nem megy, akkor erre kéne megjegyzéseket tenni, már nem rasszizmusból, csak rajta is valami fogást kell találni.

Nem csak szóban szokta bántani, egyszer pl meg is lökte barátnőmet, mert "útban volt" és bár barátnőm beszólt neki valamit, mire a srác csak kiröhögte.


Szóval nagyjából erről lenne szó. Nem szeretnék rontani a helyzeten és mondta, hogy makd egyedül szeretné elintézni, csak adjak neki pár tanácsot, hogy szerinte mit kéne tennie. Nos, próbáltam neki egy-két dolgot mondani, de ezek nem olyanok, hogy nagyon sokat segítenek.


2017. jan. 23. 00:02
 1/7 anonim ***** válasza:
Szólni kell egy tanárnak, vagy igenis csípősen visszaszólni. A ,,ne foglalkozz vele, majd megunja'' féle eljárással csak bénának tarthatják az áldozatot. Nem kell félni! A lány is keressen magának egy külön csoportot, egy új társaságot, ahol álljanak ki mellette.
2017. jan. 23. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha fiatalabbak lennének, mondjuk általános iskola akkor még talán lehetne mondani hogy hát hülyegyerekek, majd kinövik, hagyja figyelmen kívül. De ezek már 17 évesek, ennyi idősen már nem kis hülyegyerek, hanem egy büdös nyomorult patkány. Az ilyet ha lehetne akkor fejbe lőni kellene, de sajnos nem lehet, legalábbis legális keretek között nem. Marad az hogy valahogyan a saját "fegyverével" kell meglőni, valószínű az fájna neki a legjobban egyébként is. Az a baj, hogy ahhoz hogy valahogy elég durván megalázhassa a barátnőd ezt a barmot, egy jó helyzet kellene, és neki ezt felismerni ott helyben. Előre eltervezni nem nagyon lehet szerintem, csak ha magától adódik. Egyébként próbáljon úgy tenni mintha nem érintené mélyen a dolog egyáltalán, de ne úgy hogy akkor hagyja magát és bármit mondhatnak neki/csinálhatnak vele.

Ha azt mondja rá hogy ronda, akkor lehet válaszolni hogy hát igen, a b*ziknak a fiúk tetszenek, nem kell hírdetni. Arra hogy konkrétan észt nem nagyon tudom mit lehetne mondani, egyedül egy ilyen szóvicc szerűség jutott eszembe, hogy az apjától kaphatott volna egy kis észt is, de az talán elég komolytalan lenne. Általánosságban viszont mondhatja rá hogy korcs (kihansúlyozva hogy miért), vagy bármi mást amit bármilyen külföldire rá lehet húzni. Mi az amire esetleg büszke a srác? Azzal is vissza lehet támadni, az általában biztosan zavarná.

Ezzel viszont megint az a baj, hogy ha nem ilyen visszaszólós típus a lány, akkor jó eséllyel az idióta a barátnőd beszólását is valahogyan ki fogja forgatni és ellene fordítani, de legalábbis biztosan megpróbálja. Ha arra nem tud újra reagálni az megint nem jó. Ha 17 éves akkor jól sejtem hogy még nagyjából másfél évet kellene eltöltenie ezzel?

2017. jan. 23. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
92%
Én is elég félénk voltam mindig is, de egy ilyennek tuti neki ugrottam volna már. Esetleg pár haveroddal megverhetitek és közlitek hogy kaphat még ha nem bír viselkedni. Vagy elkezdhetitek cseszegetni hogy kicsi a f*rka. Ő teljesen kitalált dologgal dobálózik, ez meg lehet igaz is :D
2017. jan. 23. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Észt gyereknek sem osztottak észt, mikor született. Én bevándorló - főleg primitív halász nép leszármazottként - meghúznàm magam a befogadó országban. Ez elég rasszista szöveg ?
2017. jan. 23. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Amúgy lehet terszik a srácnak. Leragadt ovis szinten. Nem autót vág hozzá és hajat húz, hanem szekáll. Vagy tényleg homi.
2017. jan. 23. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Hihetetlen, hogy itt tartanak 17 évesen :o Tuti nem volt még barátnője egyiknek sem, és nem is lesz még kb 5 évig ilyen viselkedéssel.

Engem is terrorizáltak 4-5 évig. Tudom milyen. Nagyon visszafogott, csendes voltam, de ha egyszer elkezdtem volna, simán kinyírnám azokat, akik ezt tették. Ezért nem tettem semmit...Máig eszembe jut, hogy kiütbék a fejükkel néhány ablakot, falat. Aztán ha még élnek, acélbetétes bakancs... 22 éves vagyok jelenleg. Szerintem amíg élek, nem fogom elfelejteni, vagy amíg ezek élnek...

2017. jan. 23. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Kérdező, nagyon sajnálom, hogy ilyeneket kell elviselni a barátnődnek. Arra nem alapozhatsz, hogy észt, mert ha a származását szidod, az sajnos csak olaj lesz a tűzre. Különben sem azzal van baj, hanem a viselkedésével, és hogy a viselkedése kulturálatlan és paraszt, és nem emberi közegbe való.


"már nem rasszizmusból, csak rajta is valami fogást kell találni."


Nézd, megteheted, de ez egy kétélű penge. Oda-vissza igaz. Ahogy te, úgy ő is szidhat téged a származásod miatt (és ha te már szidod őt, akkor már nem is védekezhetsz igazán ellene, ha ő is szidja a származásod). Én azt mondom, nem beszólni kéne neki, hanem rádöbbenteni, hogy mekkora egy f*@sz, és milyen igazságtalan dolgokat csinál. Ha ez sem jön be, jelentsd fel bántalmazásért. Az arcon köpés már biztos büntetendő dolog. Erről többet nem tudok mondani, egy olyas valakivel kéne beszélned ez ügyben, aki többet tud ezekről.

2017. jan. 23. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!