Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Sokan miért ellenzik a kollekt...

Sokan miért ellenzik a kollektív büntetést?

Figyelt kérdés

Gyakran van olyan, hogy órán néhány fegyelmezetlen diák nem bír magával és a tanár a szaktanári figyelmeztetés mellett olyan módszerekkel próbálkozik mint a kollektív büntetés: pl hogy mindenki dolgozatot ír stb.


Ilyenkor sokan mondják, hogy "miért mi szívunk, miért nem csak az az egy ember, ez igazságtalanság"


Nézzük csak meg jobban:

Én tapasztalataim szerint és ez általában mindenhol így van: akik fegyelmezetlenek, beszólnak a tanárnak stb ők általában az osztály legmenőbb egyedei közül kerülnek. És őket a többség kedveli. Tehát ők is ugyanúgy hibásak ez ügyben, hogy menőnek tartják amit csinálnak.


Valamint ha már sokszor büntetnek így akkor talán megfordul a fejükben, hogy elfordulnak attól a néhány diáktól akik miatt van az egész és szétszedik őket. Ha meg nem hát akkor szerintem meg is érdemlik.


Ti mit gondoltok erről?



2017. jan. 28. 22:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
98%
Azért, mert semmit nem ér. Az olyan diákok, akik miatt kollektív büntetés van, az osztály menői, senki nem mer szembe szállni velük, főleg nem hibáztatni őket.
2017. jan. 28. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
97%
Mert nem csak az szívja meg, aki csínyt követett el szándékosan. Meg amúgy hallottam egy olyat, anyukák beszélgettek a héven anno pár éve, hogy a tesitanár azért futtatta a 4.-es talán , vagy fogalmam sincs, talán negyedik osztályos gyerekeket egész órán büntiből, az egész osztályt, és csak azért mindössze, mert két gyereknek nem volt fehér váltózoknija, csak a többi tesicucca, amibe át kellett öltözni, az volt nekik, csak fehér váltózokniuk nem.
2017. jan. 28. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
97%

"akik fegyelmezetlenek, beszólnak a tanárnak stb ők általában az osztály legmenőbb egyedei közül kerülnek. És őket a többség kedveli. Tehát ők is ugyanúgy hibásak ez ügyben, hogy menőnek tartják amit csinálnak."


1. Lehet, hogy nem kedvdlik őket, csak félnek tőlük.

2. Lehet, hogy az osztály nagy része kedveli őket, de 3-4 diák nem, viszont a 3-4 diák nem mer ellenük fordulni, mert akkor ki lennének közösítve? Ilyen esetben a 3-4 diákot is büntetni egyértelműen igazságtalan, nem?


Szóval a legtöbb esetben igazságtalan és hatástalan egyszerre.

2017. jan. 28. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
96%

Azért nem az egész osztály dönt róla hogy ki a menő, meg ki nem. Többnyire van egy 5-6 fős kemény mag akik elhiszik magukról hogy ők a legmenőbbek, mert buliznak, cigiznek (hol mi) meg ők a kiskirályok és kész. Senki se választja őket, senki se néz fel rájuk, az ilyenek csak irritálni szokták a normális osztálytársakat. De ezek után még szívjanak is miattuk mi? Nagyon fer dolog.


Egyébként csak egy emlék: Általános iskolában egyszer az egész osztály megvert (mindenkitől pár ütés meg kergetés) egy gyereket, mert az óra végén miatta kellett dogát írnunk. Szerintem ezek után ott elvetették a kollektív büntetés ötletét

2017. jan. 28. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
97%

Mert egyik oldalon a tanárok előadást tartanak arról hogy mennyire nem szép dolog az iskolában verekedni, veszekedni, kiközösíteni vagy öngyilkosságba kergetni a társunkat.

Másik oldalon meg ilyen aljas módszereket vetnek be hogy egymásnak ugrasszanak.

Belőlem speciel nem az osztálytársam ellen hanem a tanár ellen irányuló reakciót vált ki. És szerencsémre normális osztályközösségben vagyok így a többiekre is ez a jellemző.

2017. jan. 28. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
97%

A kollektív büntetés az ellenkező hatást is kiválthatja, főleg, ha sokat alkalmazzák. Miért ne legyek rossz, ha nem kapok semmivel sem több büntetést, mint a rendes magatartásúak? Minek fogjam vissza magam, ha semmi egyéni hátrányom nem származik belőle?

Az én iskolámban rendszeresen alkalmazták, és csak egyre rosszabbak lettek azok, akik miatt elkezdték a büntetgetést. Az pedig egyáltalán nem igaz, hogy ők a menők. Ha azok is, félnek tőlük a többiek, nem mernek vele ujjat húzni. Ha mégis, akkor az illető bosszúból provokál ki kollektív büntetést. Hányszor tapasztaltam. Nálunk nem volt menő az illető. Nagyobb volt, mint mi, mert bukott, nyilván nem kezdtünk el vele vitatkozni, akkor jól megvert volna minket. És az sem az osztálytársak feladata, hogy megneveljék a rossz magaviseletű diákot. Arra ott vannak a szülők és a tanárok.

Én jó magaviseletű, csöndes gyerek voltam, mit kellett volna csinálnom ezekkel a neveletlen kölykökkel? Mi voltunk az osztályban a hierarchia legalján, nem sok hatásunk volt rájuk. Ők azokra a gyerekekre hallgattak, akik erősebbek voltak náluk, és jól megverték őket. Én meg a legkisebb voltam az osztályban, ráadásul lány. Aztán mennyit szenvedtem a kollektív büntetéstől, amit egyébként azért szabtak ki ránk sokszor, mert a tanítónéninek is ez volt a legegyszerűbb. Még egyszer fizetnünk is kellett, egy megrongált bútort fizettettek ki velünk, mert nem jelentkezett az elkövető. Alaposan megkeserítette az életemet az általános iskola ezek miatt.

Ez most egy konkrét példa volt, ezzel csak azt akartam megmutatni, hogy sokszor akik a legkevésbé érdemlik meg a büntetést, azok vannak a legkevésbé abban a helyzetben, hogy a "rosszakat" befolyásolni tudják. Ez is egy hátránya a kollektív büntetésnek.

Persze jó esetben az is megtörténhet, hogy az, aki miatt mindenkit megbüntetnének észhez tér, és magára vállalja a büntetést, vagy bocsánatot kér, stb. Ez esetben hatásos volt a dolog, de ez helyzettől függ, és jó pedagógiai érzék kell ahhoz, hogy valaki megérezze, hogy ezt mikor kell alkalmazni.

De mondok egy példát, amikor lehet alkalmazni. Mondjuk a tanár kihív felelni egy gyereket. Az nem tud semmit, mert nem tanult. A tanár felteszi a kérdéseket a többieknek is, nagy csönd, Látszik, hogy senki sem tanult. Akkor jogosan írat dolgozatot büntetésből az egész osztállyal, mert valóban megérdemli mindenki.

A véleményem összességében az, hogy ezeket a kollektív büntetéseket/felelősségre vonásokat nagyon óvatosan kéne alkalmazni az élet minden területén, mert sok emberrel szemben igazságtalan és nagyon csúnya vége lehet.

2017. jan. 28. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
97%

Utolsó tökéletesen leírta. Nálunk általánosban fizika órán játszotta ezt a tanár. Pár óra után rájöttünk hogy óra végén mindegy ki mit csinál úgyis valami apróság miatt mindenki dolgozatot ír. Szóval alapvetően késve mentünk be órára, nem jegyzetelt senki, papír repülőztünk, volt hogy táska dobálás és verekedés is volt órán. Egy konkrét katasztrófa lett. Én speciel megtanultam hogy minden órára otthon tanulok mert úgyis irat dogát büntetésből, bent pedig kiveszem a részemet a tombolásból, hiszen úgyis megkapom a büntetést, akkor miért is ne?

Nem kell mondanom hogy bár tanulni rá nem szerettem, de miután ráéreztem hogy mit kérdezhet utána szerettem bemenni ezekre az órákra balhézni. Idő után vártam is hogy most miért fog üvölteni a kedves tanárnő. És a sok dolgozattal amikre tanultam még a jegyeimet is felhoztam.

Kár hogy fél év múlva leadta az osztályt a magaviseleti problémák miatt. Na ennyire hatékony a kollektív büntetés.

2017. jan. 28. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk 7.-8.ba csinálták ezt a tanárok. 11en voltunk már csak az utolsó évben (falu sokan elmentek) ebből 7et ovi óta ismertem. Úgymond kialakult a falka mentalitás hisz ezen a ponton annyira kevesen voltunk hogy mimdenki jóba volt mindenkivel. Együtt ettünk,együtt bandáztunk stb. Annyira bírtuk egymást hogy a tanárt hibáztattuk ha egy ember miatt adott kollektív büntetést hisz senki sem akarta tönkretenni a kapcsolatunkat mert mint mondtam ezen a ponton nagyon jól kijött mindenki mindenkivel.


Nem az osztálytársak dolga hogy neveljék a rosszakat ha nem a tanáré és a szülőke. A gyerekek ha jó az osztály nem fognak összeugrani ha nem csak a tanárt fogják utálni.

2017. jan. 29. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Szóval szerinted ez helyénvaló? Na majd mikor a melóhelyen a te pénzedet is csökkentik, más hülyesége miatt, akkor meglátjuk mennyire fog tetszeni.
2017. jan. 29. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

"akik fegyelmezetlenek, beszólnak a tanárnak stb ők általában az osztály legmenőbb egyedei közül kerülnek. És őket a többség kedveli. Tehát ők is ugyanúgy hibásak ez ügyben, hogy menőnek tartják amit csinálnak."


Hát ez az! És akkor miért is kell megbüntetni azt, aki nem tartja annak? Mert ezt jelenti a kollektív büntetés.


Hiába kedvelni őket a többség, ha valami hülyeséget csinálnak, akkor is kedvelni fogják őket. Mert ha megbüntet akkor mi van? Egyes ad a tanár? vagy szaktanárit? Nem ijednek meg tőle. Viszont a hülyéktől félnek. Ezért nem a kollektív büntetés a megoldás, hanem a nem megfelelő személyek társadalomtól való elzárása. Ahogy a bűnözőket is elzárják a társadalomtól, úgy ezeket a fiatal korú bűnözőket is el kéne zárni. Egy másik iskolába, ami mondjuk egy átnevelőtábor. Amerikában vannak ilyenek. Itt is ilyenek kellenének.

2017. jan. 31. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!