Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Miért közkedvelt a tanárok...

Miért közkedvelt a tanárok körében a kollektív büntetés?

Figyelt kérdés

Amikor 1 vagy pár hülyegyerek miatt az egész osztályt/csoportot büntetik.

Általános iskolában is, meg gimiben is többször is volt ilyen. Volt, hogy 1 ember miatt írt az egész osztály dolgozatot, és olyan is volt, hogy 2-3 idióta miatt nem mentünk sehova osztálykirándulásra. Tehát az egész osztály megszívta, pár hülye miatt.


De ez a tanárokat semennyire sem zavarta, minden szívfájdalom nélkül megbüntették az egész osztályt.

Elhiszem, hogy sok tanár abban reménykedik, hogy így majd az osztály megagyalja azt a pár idiótát, na de ez soha nem történt meg, sem nálunk, sem máshol. Vagyis az esetek 99%-ában ez teljesen hatástalan büntetés. És szerintem, aki már több 10 éve tanít, annak azért illene tudnia, hogy ez nem válik be!


Miért ilyen kedvelt ez a módszer, amikor a tanárok is tudják, hogy egyrészt igazságtalan, másrészt semmi értelme?



2016. dec. 26. 09:52
1 2 3 4 5 6 7
 1/64 anonim ***** válasza:
91%

Azért, amit leírtál, plusz mert abban bíznak, hogy az a 2-3 ember elgondolkodik azon, hogy tényleg jó volt-e egy 30 fős közösséget bajba sodorni.

Én nem vagyok híve, mert szerintem is nagyon elvétve működik plusz aki normális, azzal nem akarok cseszekedni.

2016. dec. 26. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/64 anonim ***** válasza:
65%

Egyrészt azért, mert iszonyat sok sajnos az olyan ember, aki tanít, de simán el lehetne tiltani a pedagógus szakmától, mivel csak azért ment tanárnak, mert máshova nem vették fel. Az ilyeneket alapba nem érdekli, hogy mi igazságos, mi nem.


Meg ott vannak azok a tanárok, akik belefáradtak/belefásultak abba, hogy mindig megregulázzanak külön 2-3 barmot, ezért inkább lustaságból és kényelemből elmeszelik az egész osztályt, aztán várják a csodát, hogy majd a többi ember az osztályban helyrerakja azt a pár illetőt.

2016. dec. 26. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/64 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem sem hatékony ez a módszer. De sajnos nagyon kevés olyan tanár van akinek jó érzéke van a pszichológiához és jól tud bánni az emberekkel. Ezzel a büntetéses módszerrel hogy egy ember hülyeségéért az egész osztályt bünteti ezzel nem hogy tiszteletet,hanem inkább utálatot vált ki a diákokból azzal a tanárral szemben.
2016. dec. 26. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/64 anonim ***** válasza:
84%

Ezzel azt gondolják, hogy jóra nevelnek. Elvileg a gyerekek közt eredendően létezik valamiféle szolidaritás, ezt igyekeznek megtörni ezzel a "mondjátok meg ki volt az, vagy egész csoport bűnhődni fog", "biztos nem vagytok olyan rosszak-romlottak mint ő, mondjátok meg ki volt"...

Természetesen csínytevés és komoly rosszaság közt van különbség.

Én akiket ismertem tanárokat, kezdetektől az volt a mentalitásuk, hogy a gyerekek alapvetően rosszak, "embert kell faragni belőlük", úgy bántak velünk, mint minden rosszra hajlamos kis gazfickókkal, akiket nagyon keményen kell fogni mert "csak így lehet belőlük valaki".

Nagyon-nagyon sok aljas büntetés elég mély nyomot hagyott bennem felnőttként is.

Voltunk valahol, a mellettem álló osztálytárs elment egy pár méterre rosszalkodni, én meg se mozdultam. Mire mindketten ki lettünk állítva, pontosan tudatában voltak hogy csak ő rosszalkodott, csak hogy a büntetés hatása nagyobb legyen, ehhez kellettem.

Voltak a nyaligépek, akik ha beárultak valakit (vagy egyéneket, vagy több embert), utána el se lehetett mondani mi hogy volt, csak jött a kollektív büntetés.

2016. dec. 26. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/64 anonim ***** válasza:
68%
pont azért, hogy egymás ellen uszítsa a diákokat. plusz ha a pár idiótának ellátják a baját a többiek, akkor a tanár moshatja kezeit, hogy ő nem csinált semmit, és azt is megússza, hogy a szülők bemenjenek reklamálni, hogy mit szívatja a gyereküket. meg az is igaz, amit valaki írt, hogy így nem kell külön vallatnia meg foglalkozni a bűnösökkel, lustaságból így egyszerűbb neki. csak az a vicces, hogy utána meg sok tanár arról papol a diákoknak, hogy az osztályközösség így meg úgy, össze kéne fogni stb.... holott az ilyen tettekkel ők is nagyban hozzájárulnak a közösség bomlasztásához.
2016. dec. 26. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/64 anonim ***** válasza:
60%

Középsuliban az iskola szabályzatban benne volt, hogy NINCS KOLLEKTÍV BÜNTETÉS!


- Ennek ellenére egészségtan óra, szemétláda igazgató egy takony osztálytárs miatt kijelentette, elrakja mindenki a füzetet, és dolgozatot ír mindenki.

- Én: Nincs kollektív büntetés, igaz? Ez nem az, ugye?

- Igazgató: Ez nem az!

- Én: Akkor mi ez? Hogy hívják ezt, ha nem kollektív büntetésnek, mikor egy takony miatt ír az egész osztály?

- Igazgató: Nem ő miatta ír mindenki, hanem mert úgy gondoltam.

- Én: Hogyne, én meg csak kitaláltam, hogy ő miatta ír. Csodálkozunk, hogy ilyen suttyó viselkedéssel megáldott barmokkal van tele a társadalom. Suttyó viselkedést adnak át, ergo nem kell csodálkozni. De nem baj, mert év eleje óta minden órát rögzítek videóra. Majd meglátjuk kinek lesz igaza.


Csak mondom, hogy kirúgtak, de szerencsére az igazgatót is pár nap múlva, és visszavettek. :)

Ajánlom figyelmébe mindenkinek, hogy rögzítsétek az órát, nem tilos. Legalább hangfelvétel legyen, az is elég. Rögzítheted saját célra, illetve ilyen esetekre. Azt videózol, amit akarsz. Ha egy órán úgy láttam, hogy nem volt semmi érdekes, akkor töröltem. 1 hónapos videókat mind.

2016. dec. 26. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/64 anonim ***** válasza:
24%

"Ajánlom figyelmébe mindenkinek, hogy rögzítsétek az órát, nem tilos. Legalább hangfelvétel legyen, az is elég. "

Azért veszed az órát, mert dolgozatot mert iratni veled a tanár? Szánalmas vagy. Nem az igazgatót kellett volna kirúgni, hanem téged. Az osztály egy közösség, szóval szerimtem egyáltalán nincs semmi probléma azzal, ha 2 diák miatt nem mentek kirándulni. Ha annyira akarnátok menni kirándulni, ti mint az osztály beszéljetek azzal a pár emberrel, aki miatt nem akar elvinni titeket a tanár sehova, ha odaállnak, és tényleg őszíntén( vagy legalábbis annak látszóan) előadják, hogy sajnálják, így úgy, amúgy, és most kezdtek el rájönni, hogy nem csak a többiekkel szúrnak ki, hanem magukkal is, meg kiránduláson jól viselkednek(meg persze addig is) egy NORMÁLIS tanár nem mondja ezek után az, hogy nem visz el titeket kirándulni. Ha igen akkor abban az osztályban nem csak 2-3 emberrel van probléma....

2016. dec. 26. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/64 anonim ***** válasza:
82%

7: Milyen jókat írsz! Ja, nem... Elméletben valóban nagyon szép, amit írsz, de gyakorlatban gyakran úgy működik, hogy attól a 2-3 embertől félnek egyesek, mert ha valaki ellentmond nekik, akkor elkezdik gúnyolni, szekálni, esetleg meg is verik.

Nos, akkor tegyük fel, hogy egy ilyen osztályban van egy visszahúzódó ember. 2 választása van: beszól a 2-3 "menőgyereknek", hogy hagyják abba (amúgy úgyse fogják), ez azt fogja eredményezni, hogy kiutálják. Vagy nem szól be, és ő is megbüntetik. Szerinted ez korrekt, hogy az illető mindenféleképpen megszívja, mikor semmi rosszat nem tett?

2016. dec. 26. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/64 anonim ***** válasza:
64%
8# erre mondom, az osztály egy közösség, van 20-30 ember, ha ebből tényleg csak 2-3 ember miatt nem mennének kirándulni, akkor valószínűsítem, hogy nem egy ember tenné szóvá náluk. Huszonegynéhány embert pedig elég nehéz kiszekálnia, megvernie, kiutálnia 2-3 embernek. Ha ez mégis sikerülne, biztos vagyok benne, hogy még mielőtt ez megtörténne, azt a pár gyereket előbb kirúgnák más miatt.. Pontozzatok le nyugodtan. Ezzel is csak azt erősítitek, hogy nem 2-3 ember az, aki miatt nem megy kirándulni az osztály, hanem legalabb 10-15, csak nem veszitek észre magatokat.
2016. dec. 26. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/64 anonim ***** válasza:
100%
Tegyük fel, hogy 25 fős osztály, 10 miatt nem mennek kirándulni, 7 leszarja a dolgot, 8-at meg megfélemlít az a 10. Ilyen esetben megbüntetnéd azt a 8-at is? Nem sajnálnád egy kicsit sem őket?
2016. dec. 26. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!