Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Sokan miért ellenzik a kollekt...

Sokan miért ellenzik a kollektív büntetést?

Figyelt kérdés

Gyakran van olyan, hogy órán néhány fegyelmezetlen diák nem bír magával és a tanár a szaktanári figyelmeztetés mellett olyan módszerekkel próbálkozik mint a kollektív büntetés: pl hogy mindenki dolgozatot ír stb.


Ilyenkor sokan mondják, hogy "miért mi szívunk, miért nem csak az az egy ember, ez igazságtalanság"


Nézzük csak meg jobban:

Én tapasztalataim szerint és ez általában mindenhol így van: akik fegyelmezetlenek, beszólnak a tanárnak stb ők általában az osztály legmenőbb egyedei közül kerülnek. És őket a többség kedveli. Tehát ők is ugyanúgy hibásak ez ügyben, hogy menőnek tartják amit csinálnak.


Valamint ha már sokszor büntetnek így akkor talán megfordul a fejükben, hogy elfordulnak attól a néhány diáktól akik miatt van az egész és szétszedik őket. Ha meg nem hát akkor szerintem meg is érdemlik.


Ti mit gondoltok erről?



2017. jan. 28. 22:16
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

1. nem mindig a menő gyerekek rosszalkodnak, főleg ha nem ilyen beszólogatós baromságról van szó, hanem ilyen sutyiban elkövetett dolgokról... pl-. nálunk a legcsendesebb kiscsaj volt az, aki összefirkálta a falakat, volt, hogy a hetes elfelejtett lemenni tanárért, amikor hiányzott

2. a tanárnak mi köze van hozzá, hogy ki menő és kit követnek...

ha kollektíven büntet, akkor pont azt éri el, hogy a tanárt nézik le, mert egyszerűen lusta és szemét és pedagógiailag nem igazságos... a menő gyerek meg nem azért menő, mert lázad, hanem mert szép vagy gazdag, emiatt meg úgysem fognak tőle elfordulni

3. Nem a többi diák dolga megfegyelmezni a menőt, hanem a szülei és a tanáré. Azt se bírtam soha, amikor besúgásra akartak nevelni a suliban...

2017. máj. 24. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

11. vagyok


amúgy elég egy kiközösített, 6x bukott kancigány is balhézáshoz... a többi meg nem mer vele ujjat húzni, nehogy az öccséből álljon ki a kés 2 nap múlva.

2017. máj. 24. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!