Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Volt már Nektek tanár/tanárok...

Volt már Nektek tanár/tanárok vagy diáktársatok rögeszméje miatt kellemetlen élményetek esetleg korszakotok az iskolában?

Figyelt kérdés

13 éves koromban külföldre költöztünk. Hála az Égnek 2 évet töltöttünk csak ott.

A kiköltözés olyan volt, mintha a Nagymamámékhoz mentem volna nyaralni; a kintiek állandóan ettek.


Engem meglepett 2 dolog is az iskolában; az első, hogy 2 órás volt az ebédszünet, amit sokan végig ettek. Másrészt meg, hogy felügyelték, hogy eszünk - és ebből kifolyólag ha meghagytál valamit, nem vihetted vissza, megetették Veled.


Elvittek több napos osztálykirándulásra, ahol nem csak délben és este is volt főtt étel, de mindkét étkezés úgy nézett ki, hogy először egy púpos tál főtt étel. Utána még egy púpos tál másik főtt étel. Utána desszert.


A többiek rendesen megettek mindent, de mivel én magyar vagyok, első púpos tál főtt étel felénél jól laktam, azért megettem az egészet, de a második tálat nem bírtam megenni. Így is belém kényszerítették és amikor ellenkeztem, azt mondták, lelki gondjaim vannak. Hiába mondtam, hogy egyszerűen csak nem szoktunk ennyit enni Magyarországon, nem hitték el.


A kirándulás után nagyon elkezdtek rám figyelni az ebédlőben. Feltűnt nekik, hogy negyed óra alatt megettem az ebédemet (szerencsémre ott a két főtt étel plusz desszert menüt csak kis adagokban adták, így olyan volt, mintha egy tál főtt ételt és egy desszertet ennék).

Míg mások 1-2 órát ott voltak, én 15-20 perc alatt végeztem és mentem el. Nem habzsoltam, nem kapkodtam, csak normális tempóban.


Elmondtam, hogy Magyarországon a mi sulinkban nem ültünk ennyit a kaja felett, megettük és mentünk a dolgunkra.

Ezt sem hitték el.


Azt csinálták, hogy nem engedtek ki az ebédlőből, amikor végeztem. 10-15 percre leültettek és azt mondták csak utána mehetek el.


A szüleim ezen felháborodtak, utána nem játszották el velem ezt többet, de feltűnt a tanároknak, hogy elmegyek a mosdóba ebéd után. Megtiltották...


Egyszer nagyon kellett pisilnem, de tudtam, nem használhatom az udvarnál levőt, plusz ebéd után voltam, szóval azt mondtam a könyvtárba megyek és a könyvtárból a könyvtár melletti wc-be osontam. Mikor végeztem és kimentem, ott állt az egyik tanár és az igazgatóiba küldött, azt mondta az igazgatónak, hallotta, ahogy kihánytam az ebédet... ez nem volt igaz, csak pisiltem, de nem hitték el.


A vége az lett, hogy gyerekek között is elterjedt és ha meglátták, hogy wc-re megyek, betódultak, felpiszkálták a zárat és rám nyitották a wc-t vagy bakot tartva egymásnak átnéztek a fal felett be a wc-be aztán szaladtak árulkodni a tanárnak, hogy épp hányok, amikor nem is.


Utána visszajöttünk és a Magyar iskolában mindenki let.jta, hogy mikor és mennyit eszek és mikor járok wc-re, vége volt a tortúrának. :)


Az érdekelne Veletek volt már olyan, hogy nagyon Rátok szálltak a tanárok vagy a diákok rögeszmék miatt, amik nem is voltak valósak?



2017. jan. 29. 08:16
 1/4 anonim ***** válasza:

Előfordul, hogy valamilyen (bármilyen) másság miatt rászállnak valakire, aki nem olyan valamilyen szempontból, mint a többiek.

Mikor hallássérült lettem, sokan tesztelték ezt (illetve tesztelni akarták), mert nem hitték el. Elterjesztették az "azt hall meg amit akar" és hasonlókat, a hallássérülés kapcsán egyébként is rendkívül sok rosszindulat van a társadalomban, szerintem ez egy olyan fogyatékosság, melyet sokan nem fogadnak el, inkább nevetgélnek rajta.

Volt, hogy csoportosan odaálltak a közelbe, teljes csend volt és valamelyik megkérdezte, hogy "tudod hogy ajándékot fognak hozni hamarosan?" és azon nevetgéltek hogy "azt bezzeg meghallottam".

Zajban nem lehet normálisan hallani hallókészülékkel, ha valami szót elcsíptem a beszélgetésből, és valahogy megpróbáltam bekapcsolódni hogy ne érezzem magam teljesen kirekesztve, rögtön jött a "ezt bezzeg meghallod" és hasonlók.

Tanárnak nem való lelkileg sérültek tették ezt, mivel a gyerekek is érezték a tanárok viselkedése által hogy "velem bármit meg lehet tenni", borzalmas volt nekem az az időszak.

2017. jan. 29. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekem ilyen hála Istennek nem volt. De hol van ilyen iskola, ahol 2 órás ebédszünet van? Kíváncsivá tettél.
2017. jan. 29. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Engem is érdekelne ha leírnád az országot, ahol ez történt.
2017. jan. 29. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Általánosban piszkált 3 srác. Volt hogy sírtam is miatta. Egyszer hirtelen sok volt és behúztam az egyiknek egy akkorát hogy ott összeesett. Nem lett semmi maradandó baja, de utána hatalmas lecseszést kaptam és mellé még egy fegyelmi intőt is. Utána míg ki nem jártam az általánost senki se piszkált.
2017. jan. 29. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!