Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Rám szálltak az osztálytársaim...

Rám szálltak az osztálytársaim. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Rám szálltak az osztálytársaim. Folyamatosan piszkálnak, dobálnak, beszólogatnak.

Még három és fél évig kellene elviselnem őket. Mit tegyek? Tudok egyáltalán valamit tenni?



2017. febr. 11. 21:00
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Anno középiskolában nálam is ez volt és pont akkor mint az első félévben. Régen volt, de úgy látom a debilek nem változnak. Nálam a tuti megoldás az volt, hogy iskolát váltottam. Életem egyik legjobb döntése volt. Bár itt a lelki terror mellett volt kisebb fizikai vonatkozása is a dolognak. Nálam ez jelentette a megoldást. De nyilván a többiek azt fogják mondani, hogy: "megszöksz vagy megszoksz", az utóbbit pedig úgy kell érteni, hogy beállsz hozzájuk a sorba amit nem javaslok, nagyon nem. Én többre tartom magamat ezeknél az idiótáknál, szerintem jobb ha lépsz mi hamarabb. Nem tudom mennyire súlyos, elfajult az ügy, de egyrészt szólnék a szülőknek, tanároknak, igazgatónak. Ha súlyosabb, mint kellene és tényleg nem tudsz koncentrálni a tanulásra, a mindennapi életedre, ahogyan az velem is megtörtént, azt ajánlom, hogy gondold végig, hogy még min. 3 évig kell együtt lenned ezekkel a... Hogy bírnád? Menne? A lényeg, hogy neked legyen jó és ne változz meg, mert azt más kikényszeríti belőled, vagy letöri ez által az önbizalmad, hogy szerintük kevesebb vagy. Nálam annyira durva volt, hogy még ma is látszanak jelei - az önbizalomhiányomra utalva ezzel - és csak 4 hónap volt az egész. Én döntöttem így anno, én akartam, én mondtam el szüleimnek, hogy én menni akarok, mindegy hová, keressünk másik iskolát, de én már nem bírom, így is lett, hála az Istennek, nagyon jó szüleim voltak/vannak. :)
2017. febr. 11. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
59%
Jöhetnek majd erre azok a válaszok hogy védd meg magad, szólj tanárnak, te is dobáld meg szólogass be nekik, vagy ne törődj vele... De ez nem fog segíteni. Akit kilencedikbe megtalálnak, és elkezdenek piszkálni azt nem fogják hagyni. Egyetlen egy megoldás van. Szedj fel egy szép csajt, legyél nagy arc osztály kiránduláson, csinálj valami menő dolgot a suliba. És utána beszélj velük hogy hagyják abba. Hidd el abba fogják. De ehhez kell valamit tenni. Nekem ez segített. Osztály kiránduláson mind az öt nap "részeg voltam" (amit csak tetettem, ittam két felest meg egy sört, de ők elhitték). Ezek után mindig azt hozták fel hogy mekkora arc vagyok mert minden nap ittam. Utána meg külömböző kifogások miatt nem ittam soha többé kirándulásokon. De még most lépj, mert nem fognak leszálni rólad!!!! De nagyon nagy hülyeséget semmi képp ne csinálj.
2017. febr. 11. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! :)

Az a baj, hogy egy ilyen iskolát nem biztos, hogy találok a közelben, ugyanis erre készültem már több éve. Persze ha elfajul, akkor kénytelen leszek lépni, a saját érdekemben.

Nem tudom, hogy mi bajuk lehet velem, semmit nem ártottam nekik, egy rossz szót sem szóltam hozzájuk. Próbáltam kedves lenni, erre ezt kapom.

Egy kicsit tényleg más vagyok, mint a többi korombeli. Más az életre való rálátásom, teljesen más zenéket szeretek, nem iszok és nem cigizek.

Abban bízok, hogy ez az iskola erősen elítéli az erőszakot és ha úgy alakul, fel tudjam keresni az igazgatót, hogy lépjen valamit az ügyben.

2017. febr. 11. 21:16
 4/20 A kérdező kommentje:
#2 Rendben, köszönöm a tanácsot. Átgondolom. :)
2017. febr. 11. 21:17
 5/20 A kérdező kommentje:
Egyébként, sulin kívül vannak barátaim, nem vagyok magányos. Tényleg nem értem, hogy miért nem fogadnak el.
2017. febr. 11. 21:19
 6/20 anonim ***** válasza:
#1 vagyok. Ne várd, hogy mindenki elfogad olyannak amilyen, de azokkal ne is törődj.
2017. febr. 11. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Iskola váltás,barátnő egyik sem egyszerű.Én azt mondom hogy igenis állj ki magadért,mert amig hagyod magad addig nem fognak leszállni rólad az tuti.
2017. febr. 11. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Rendben, kitalálok valamit. :)
2017. febr. 11. 22:13
 9/20 anonim ***** válasza:
Mutass erőt, állj ki magadért, senkinek nincs joga hozzá, hogy bántson vagy megalázzon. Ha valaki velem szórakozni így nekimennék és a sz...t is kiütném belőle.
2017. febr. 11. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
#7 szerintem keress valami elfoglaltságot,sport vagy valami mást ahol találsz barátokat akik esetleg kiállnak melletted (nekem bejött) az igazgatónak való szólást csak a legutólsó esetben javasolnám mert azzal csak rontasz a helyzeten mindenesetre kitartást
2017. febr. 12. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!