Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Miert piszkálnak az osztálytár...

Miert piszkálnak az osztálytársaim? Részletek lent

Figyelt kérdés

6 osztályos vagyok jo tanulo. Eddig szerettem abba az iskolába járni de most nagyon nem. Szerintetek mit tegyek?

1) év elején elezdtek mondogatni hogy meleg vagyok pedig egyáltalán nm vagyok az.

2) vannak"barátaim" akikkel nagyon összevésztem egyszer és azóta kibékültünk de nem a régiek.

3) elment a kedvenc osztályfőnökünk is


És téli szünet elött annyira nm szerettem suliba járni hogy már betegnek tettetem magam.

És azon gondolkozok hogy szerintetek azok barátok akik csak rossz beceneveket meg csufolni tudnak?

Meg hogy szerintetek ha sulit váltok akkor jobb lesz más suliban és nem fogom megbánni? Kérlek segítsetek adjatok tippeket


2017. jan. 24. 22:13
 1/4 anonim ***** válasza:
Minek hajtogadtad hogy meleg vagy? :D A mi sulinkban nekem már adtak 200x "becenevet", de nem nagyon foglalkozom vele, szerintem téged se nagyon érdekeljen. Csak nem arról fog szólni az életük hogy csúfolódjanak.
2017. jan. 24. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
61%
Az hogy az osztályfőnök elment még gondolom kibírható, a haverok meg azért hívnak melegnek mert magukból indulnak ki!
2017. jan. 24. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

1) Tipikus módja a gúnyolódásnak, főleg serdülőkorban. Ebben a korban különösen elkezdi érdekelni az embert a szexualitás és a szex, szóval bármi ezzel kapcsolatos dolog "érzékenyen érinti". A melegségre a normálistól eltérőként tekintenek, így ezzel könnyű piszkálni másokat. Aztán ha látják rajtad, hogy idegesít a dolog, annál inkább úgy gondolják, hogy sikeres volt a "trollkodás".


Szóval elsősorban ne foglalkozz vele (tudom, könnyű mondani). Max általánosságban mondd nekik, hogy zavarónak tartod, amikor rád szállnak, és szeretnéd, ha abbahagynák. Fölösleges olyanokba belemenni, hogy ki meleg és ki nem, vagy hogy akkor bizonyítsd be így vagy úgy. Fontos észben tartanod, hogy nem azért mondják rád, mert úgy is gondolják (ennyi idősen azért nem szakértő senki sem ezen a téren), hanem mert most éppen ez a "divatos" csúfolódás.


2) Barátságból hozd ki a legtöbbet amit lehet, ki tudja hová mész továbbtanulni és hogy ugyanezekkel a barátokkal továbbra is sokat fogsz-e találkozni. Ha értékelik a véleményedet, akkor megértik, hogy ez zavar téged és leállnak.


3) Nekem általánosban 8 év alatt 5 osztályfőnököm volt, túlélhető a dolog :)


Iskolaváltás: ha úgy érzed, hogy a tanulás rovására megy a dolog, vagy hogy lelki problémákat okozhat a piszkálódás, akkor mindenképp jó lenne megbeszélni a szüleiddel, nekik meg az osztályfőnökkel, hogy hogyan lehetne javítani a helyzeten. Ha nem láttok más megoldást, meg kell nézni, milyen más iskolák jöhetnek számításba. Jellemzően félévkor vagy még inkább a nyári szünetben érdemes váltani, ha megoldható, tanulás szempontjából is az utóbbi a jobb.

2017. jan. 24. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
A 3 válaszolónak koszonom a tippeket
2017. jan. 26. 19:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!