Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Miért szidja minden mindenki...

Miért szidja minden mindenki a BTK-t? Nyelvszakra szeretnék menni egyébként, de akárhány embernek mondom, hogy BTK, mind elképedve kéri : de miért mennél oda? Egyébként van egy nagy tervem, szinkrontolmács szeretnék lenni, ehhez mennyit kell tanulni?

Figyelt kérdés
2017. febr. 23. 14:29
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
84%

Google: szinkrontolmács képzés, majd olvasás.


A környezeted reakcióját pedig úgy értheted meg, hogy rákérdezel attól, aki mond valami számodra érthetetlent, hogy miért teszi.

2017. febr. 23. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

Az a vicc, hogy megkérdezem és mindenki csak hápog, hogy a bölcsészek olyan lilák stb. (Azok nem az újpestiek?:))

Nyilván, döntést én fogok hozni és nem mások véleménye alapján, csak kiakadtam kissé ( ez az oldal meg arra van,hogy kérdezzünk)

2017. febr. 23. 14:36
 3/23 Sunshinedoll ***** válasza:
11%

Mert amióta nők is tanulhatnak egyetemeken a bölcsésztudomány nőtöbbletes kar lett, és általában mindent, ami népszerű nők körében, a társadalom az értéktelenséggel azonosítja.

Ugyanez az "elértéktelenedés" van az orvosin, gyógyszerész, vegyész, biológia, építészmérnök, jogi szakokon, csak hogy párat megnevezzek (mind olyanok, amelyek korábban, míg férfi domináns területek voltak, kifejezetten nagy presztízsnek számítottak). A nők munkája a mai társadalom nem értékeli nagyra.

Tanulmányokkal világosan kimutatható, hogy amint egy szakma népszerű lett a nők között, a közvélemény is totál megváltozott róla.

Ha téged a bölcsészet érdekel, tanuld azt :)

2017. febr. 23. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
77%
Most divat szidni minden bölcsészt. Mert vannak olyanok, akik szerint minden egyes bölcsész elvont, hippi, akiktől távol áll mindenféle racionális gondolkodás és cselekvés. De nyilván ez nem igaz. Szóval aki ilyen korlátolt, azzal nem kell foglalkozni.
2017. febr. 23. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 Sunshinedoll ***** válasza:
66%
Most függetlenül attól, fiú vagy-e vagy lány, egyébként, a BTK-t mindenki a buta, cicababa, semmirekellő lányokkal azonosítja, ami persze b-romság, de emiatt sokan b-sztatják a BTK-t.
2017. febr. 23. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

5: ez érdekes, én még sose hallottam. Sőt! A btk pont nem a cicababák gyűjtőhelyeként él senkiben sem a környezetemben. Inkább az elvont, tarisznyás, divatot kerülő, fura fiúk és lányok. Persze ez sem igaz.

Nálunk a jog és a külker az, amiről ez a kép él, hogy buta, ribis mű cicababák kedvenc helye. És persze ez sem igaz.

2017. febr. 23. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

lány vagyok

motiváltatlan emberek meg sokfelé vannak, meg olyanok is, akik melegedőnek használják az egyetemet

2017. febr. 23. 14:49
 8/23 A kérdező kommentje:

Sunshinedoll


Ez tényleg így van, pl régen a tanárszakma is férfiszakma volt, sőt a nagyszüleimet még férfi tanítók tanították és volt is presztízsük.

Ma már általánosban szinte nincs is férfi tanerő, max egy-két régi csont, gimiben is szinte csak a tesitanárok férfiak.

Én egy jómódú kisvárosban lakom és itt meg az a trend, hogy minden menő vállalkozó gyereke jogra megy, de olyanok, hogy 3-as érettségivel 285 ponttal kerülnek be költségtérítésesre.

2017. febr. 23. 14:53
 9/23 anonim ***** válasza:
68%
Mert talán nehezebb elhelyezkedni azzal, mint egy mérnök vagy informatikus diplomával, és lényegesebben kevesebbet keresnek a bölcsészek, illetve, ha jól tudom, ők azok, akik közül a legtöbben dolgoznak más területen, mint amilyenen a diplomájuk van. Ha a szinkrontolmács szeretnél lenni, akkor gondolom nyelvszakra mennél, én amellett még egy média-kommunikációt is elvégeznék. Nem tudom megítélni, hogy ezeken mennyire kell tanulni, viszont a saját tapasztalatom az, (és erre készülj fel te is) hogy a mérnökök/informatikusok/orvosok/mindenki azért fog leszólni, hogy neked nem kell tanulnod, és könnyű a szak, ahova jársz. Én joghallgatóként kaptam az ívet a mérnökinformatikusoktól (saját bevallásuk szerint 4 db vizsgájuk volt, ami könnyű volt/tanulni nem,csak érteni kell/simán puskázható), hogy nem értik, miért nem érek rá vizsgaidőszakban, hiszen nekem nem kell tanulnom (8 vizsga, mind magolós, tanulós). Persze, mindenkinek a saját szakja a legnehezebb, és igen, tudom, jogászból is rengeteg van.
2017. febr. 23. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

a bölcsészet egy tág dolog

kezdve a filozófiától, a nyelvszakig, pszichológiáig

egyébként- nem elrettentés- de egyre több jogászról tudok, aki olyan pozicióban dolgozik, ahol extrém túlképzett

pl kisvárosunkban a gyámügyi előadó is dr. iur. és mondta is, hogy ide egy igszervező vagy egy pedagógus diploma is elég lenne

vagy pl jogász ismerős dolgozik nagyobb cégnél, mint bérbeadási menedzser, ő is azt mondta, hogy fősuli is elég lenne a poszthoz

de pl Bp-en már a bíróságokon a sima jogi ügyintézők között is vannak dr-ok

2017. febr. 23. 16:38
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!