Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Miért szidja minden mindenki...

Miért szidja minden mindenki a BTK-t? Nyelvszakra szeretnék menni egyébként, de akárhány embernek mondom, hogy BTK, mind elképedve kéri : de miért mennél oda? Egyébként van egy nagy tervem, szinkrontolmács szeretnék lenni, ehhez mennyit kell tanulni?

Figyelt kérdés
2017. febr. 23. 14:29
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:

hiába lehet jobban elhelyezkedni infosként, ha nem áll rá az agyam

és nem lehet mindenki mérnök

2017. febr. 23. 16:40
 12/23 A kérdező kommentje:

Ez relatív dolog, hogy kinek mit könnyű tanulni.

Ha annyira könnyű a nyelvtanulás, akkor miért csúszik annyi mindenki a diplomával miatta?

Illetve egy csomó embernek , bár ott a papír a kezében a nyelvtudásról, nem mer megpályázni egy olyan állást, amihez tényleges nyelvtudás kell.

2017. febr. 23. 17:12
 13/23 anonim ***** válasza:
68%
Nézd, engem nem tudsz elrettenteni a jogtól, mert imádom. De ha ilyet játszunk, kb 10 végzett bölcsészt ismerek, abból 4 tanár, 2 műkörmös, 4 bolti eladó :) Maradjunk annyiban, békésen, hogy sok múlik az egyetemi évek alatt épített kapcsolatokon. Infósnak vagy mérnöknek én sem tudnék tanulni, mert se nem érdekel, se nem értem. De szerencsére pont elég egyetemi képzés/szakma van ahhoz, hogy mindenki találjon valamit, amit szeret :)
2017. febr. 23. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:

Az jó, ha Te ilyen jogász vagy, de biztos látod, hogy sokan pedig nem ilyenek az évf.társaid között sem.

Sokan csak presztízsből, apu- anyu miatt mennek jogra.

Különben nem lennének gyámügyi ügyintéző dr-ek.

Ellazsálni bármilyen egyetemet el lehet.

2017. febr. 23. 17:29
 15/23 anonim ***** válasza:
66%

Harmadik! hagyjuk már ezt a feminista hülyeséget! Semmi köze a BTK rossz megítélésének ahhoz hogy milyen a nemek aránya egy adott szakon. Ha valamennyit számít is ez akkor max annyit, hogy míg adott szakra korábban férfiak jelentkeztek csak, most már nők is, így tehát dupla annyi ember jár oda. Annyi meg már nem kell a munkaerőpiacra. Pl bölcsész szak, én egy kisebb egyetemen tanultam és volt kommunikáció és média szakos ismerősöm, 80fős osztályuk volt.(és ez egy kis egyetem) Most ha belegondolunk hogy évente 80 fő végez csak ezen az egyetemen ilyen szakon, akkor 5 év alatt 400 újságíró vagy rádiós végzettségű ember kerül ki az egyetemről. Mégis hova a fenébe van szüksége rájuk? Még ha csak 10 ilyen végzettségű lenne egy év alatt akkor sem kéne... Vagy mondjuk ott a szabad bölcsészet meg filozófia és hasonlók? Ezekkel mégis mire vagy valaki? Hm? Semmire! Egyetlen egy ilyen ismerősöm sem helyezkedett el vele.

Ezek a felesleges semmirevaló büfészakok az okai annak, hogy a BTK-ról rossz a közvélemény. Nyelvszakra azt mondom oké, bár amilyen az oktatás egyik másik egyetemen, hát erről is mesélhetnék azért...

2017. febr. 23. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:

Veiszer Alindának is pl csak egyszakos komm. diplomája van.

Én azt kezdem észrevenni ilyen fiatalon is, hogy iszonyú fontosak a kapcsolatok, ha azok nincsenek, akkor akármilyen végzettséggel bajban lehetsz.

2017. febr. 23. 19:20
 17/23 A kérdező kommentje:

De különben igen, elismerem, hogy sok fura szak van a BTK-n, de pl pont a nyelvszak az, aminek igenis van értelme.

MO. a nyelvet alig beszélő, nyelvvizsgákat lobogtató, de megmukkanni nem tudó emberek országa.

Elég pl szeretve tisztelt min.elnökünk angol kiejtését górcső alá venni.

Katasztrófa a köbön.

2017. febr. 23. 19:22
 18/23 A kérdező kommentje:

egyébként ez az esztétika-filozófia-kisnyelvek(bolgár-cseh-szlovén) stb dolog leginkább az ELTE-re jellemző

Károli és PPKE BTK-t nézve ott azért normális szakok vannak

2017. febr. 23. 19:39
 19/23 anonim ***** válasza:
84%

A nyelvszaknak van értelme, ezzel egyetértek, csak nem mindegy melyik egyetemen, mert van ahol olyan pocsék az oktatás hogy egy erősebb gimnáziumban többet tanul az ember... Szóval ha ilyen céljaid vannak, jól válassz sulit, ez fontos!

Amúgy én pl kinn élek három éve Bécsben, és már jobban beszélek németül mint az öcsém aki német szakon végzett egyetemen. Félreértés ne essen nem el akarom venni a kedvedet, meg lebeszélni, de tény ami tény, a BTK szakok híre Magyarországon sajnos nem véletlenül olyan amilyen. És ezt mondom úgy hogy én is BTK szakon tanultam régészetet.


Amúgy hogy valami poztívat is mondjak, azért ha valaki szívvel lélekkel tanul, és nem csak ellébecol egy egyetemen, az simán lehet sikeres bölcsész diplomával is. De önmagában viszont nem nagy cucc már manapság elvégezni egy ilyen egyetemet. Ami fontos hogy kapcsolatot kell építeni, meg elhivatottnak lenni, minél több gyakorlatra elmenni, stb. Úgy menni fog. De azzal ha csak lediplomázik az ember, és mutogatja álláskereső oldalakon hogy van egy ilyen diplomája, na azzal nem megy semmire.

2017. febr. 23. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:

Ok, akkor melyek a jó és nem jó egyetemek?

Mondjuk Pécs nekem túl messze van, igazából Bp , Szeged, Miskolc érdekelne, max Debrecen.

2017. febr. 23. 21:21
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!