Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Hogyan érvényesítsem az...

Hogyan érvényesítsem az akaratom, ha szinte egy egész osztály ellenem van?

Figyelt kérdés

Idén ballag az osztály,és már lassacskán el kéne dönteni,hogy milyen színű legyen a lányoknak a sálszerűség,a fiúknak meg a nyakkendő,mert elméletileg le kell adni a rendelést meg bele kell varrni az iskola logóját. Az osztály 90 % a kék színt választotta,de abból is ilyen rikító,giccses szärt. És itt vagyok én meg 3 gyerek,akik a bordó színt akarjuk,de hát esélyünk sincs a többiek ellen. Megmondtuk az ofőnek,hogy mi azt a kék fostalicskát nem fogjuk felvenni,és nem engedjük,hogy ilyenben csináljanak rólunk tablóképet meg osztályképet,de állítólag kötelező,és nem engedi meg,hogy ne csináljanak rólunk képet.

Mit csináljunk?


2017. márc. 5. 15:08
 1/10 anonim válasza:
100%

Szerintem fogadjátok el, hogy kék lesz. Én is idén ballagok, először a fiúk pink, a lányok pedig kék nyakkendőt akartak, végül a tanár lebeszélt minket erről és bordóban ballagunk. Viszont előtte sokat veszekedett az osztály, de olyan szín úgyse lesz ami mindenkinek tetszeni fog.

Ennyit szerintem kibírtok, kitartás :)

2017. márc. 5. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
77%
Miért kell ebből ekkora ügyet csinálni? Nálunk is kék volt mert a többség azt akart egy osztályba mindig a többség dönt.
2017. márc. 5. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
80%
Ezt hívják demokráciának. Szerintem ideje beletörődni, hogy a többség döntött,
2017. márc. 5. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
mi lenne ha egyikőtöök vállalná a kendők megvásárlását, és egy kevésbé rikító árnyalatú kéket, vagy felőlem vöröses beütésű kéket vennétek, mert így mindenki megkapta az akaratát, és ha már be van szerezve, akkor senkit sem érdekel?
2017. márc. 5. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ezért volt nálunk fekete-fehér tablókép :D
2017. márc. 5. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

A többség akarata dönt általában. Ez persze nem azt jelenti, hogy a többségnek van igaza, de attól még többen szavazták meg a ronda szinűt, szóval olyat kell felvennetek. Nem fogsz ebbe belehalni, hogy egyszer felveszed azt a nyomi sálat és csinálnak benne rólad néhány fotót.

Én egyébként azon voltam kiakadva, hogy általánosban az osztály nagyhangú emberei kitalálták, hogy legyen Facebook-os tablónk. Igen, jól olvastátok, Facebook-os :DD És még az ofő is mondta nekik, hogy azért ezmolyan...szóval ne már, de ők voltak többen, ezért most ha végigmegy valaki az általános iskolám folyosóján, azt látja, hogy ott egy csomó tök normális tabló, normális hátterekkel meg témákkal, meg ott egy Facebook-os ocsmányság..XD Hát ez van :)

18L

2017. márc. 5. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Anno nálunk a ruha volt téma, kis fekete, szűk, segg alá alig érő, ujjatlan, bézs boleróval, 9500 forintért 1996ban!!!

Túlsúlyos voltam és nem akartam, hogy kilógjon a bugyim, anyám töredékáron varrt nekem egy Avonalú fekete ruhát és vettünk egy bézs inget.

Mindenki ujjal mutogatott rám, mert kilógtam a sorból...aztán én voltam az egyetlen csaj, aki kényelmesen érettségizett, a többiék vagy a fenekükre próbálták húzkodni a rucit, ami azt eredményezte, hogy a ruha nyaka folytogatta őket vagy a bugyijukon ültek :D

2017. márc. 5. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de ne 26 ember alkalmazkodjon 4-hez.

Megmondom őszintén szerintem is szebb a bordó nyakkendő meg sál mint a baba kék, de ha a többség ezt akarja akkor nincs mit tenni. Az a megoldás van még hogy mindenki olyanba megy amilyenbe akar és akkor mindenki boldog. Csak akkor meg nem lesz egységes ugye.

De nem hiszem hogy ez ennyire megviselne téged. Törődj bele. Nem ez lesz az utolsó alkalom hogy le leszel szavazva, ha igazad van, ha nem.

2017. márc. 5. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ezért van az nálunk, hogy mindenki az iskola színében (ami történetesen szintén bordó) ballag, és meg van oldva.

Egyébként sajnálom kérdező, de ezt le kell nyelned. Én se örülnék neki, ha Ennyire nem tetszik, de ez van. A többség dönt.

2017. márc. 5. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok választ!:)

Valóban nem tudok mit csinálni,már el lett döntve,hogy ez a színe lesz,valahogy muszáj lesz elfogadnom,mert ha fejre állok sem változtatják meg.

2017. márc. 5. 20:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!