Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Más is volt ezzel így?

Más is volt ezzel így?

Figyelt kérdés

Nos, pár napja jött az osztályunkba egy új lány. Nagyon szimpatikus és kedves volt már első ránézésre is, sőt, a tanárok kiemelkedően okosnak mondták. Mindenkivel jól elvan, ráadásul most (végre) párosan vagyunk lányok.

De a bibi itt kezdődik: mindenki elvan vele, csak én nem...

Mondták a fiúk is, hogy olyan, mintha egy második én lenne, szerintem is igazuk van (kivéve, hogy én nem vagyok okos), de mostanában tök feleslegesnek is érzem magam. Hiába próbálok barátkozni vele, lerí róla, hogy cseppet sem vagyok számára érdekfeszítő.Ráadásul van egy lány-csoport az osztályomban, akiket a barátaimnak, vagy haverjaimnak tekinthetek. Nos, ők úgy döntötek, hogy az új lányt beveszik negyediknek. Ez szíven ütött azért elég rendesen. Hárman vannak, és velük sikerült kialakítanom egy baráti kapcsolatot először, úgy éreztem, végre tartozom valahová, de úgy látszik, mégsem. Ez már elsőtől kezdve így van. Óvodában volt egy legjobb barátom, kórházban megismerkedtem egy másik lánnyal, egy oviba jártunk, és én vele is akartam lenni. F. féltékeny lett, elsőben a kórházi-lány lett a legjobb barátom. Másodikban azonban senki még csak le se tojta a fejem, nem szóltak hozzám, rengeteget sírtam, és minden nap karmoltam a kezeim. Rejtegettem anyuék és az ofő elől is, de egyszer észrevette, és szólni akart a szüleimnek. Sírva könyörögtem, hogy ne.

Harmadikban jött egy lány, K. Osztálytársam volt amúgy is, abban az évben ő lett a legjobb barátom. Utána ő is inkább más barátja lett. Negyedikben a kórházi-lány lett a legjobb-barátom, vagyis azt hittem, de csak kihasznált, egy pótlék voltam neki...Szörnyű volt.

Ötödikben nem volt legjobb barátom, ahogy mostanáig, hetedikig sem. És már teljesen úgy érzem, mintha én lennék az új csaj, a felesleges 1. Mit tegyek, hogy ne érezzek így? Sokszor sírógörcsöt kapok, és nagyon érzékenyen érint minden manapság, a legapróbb hülyeségek miatt is képes vagyok zokogni...

Néha csak felteszem magamnak a kérdést, hogy miért nem akarnak velem barátkozni. Néha ilyenkor azt válaszolom magamnak, hogy egy emos kis pi**a vagyok, aki folyton itatja az egereket, soha nem mosolygok, nincs életkedvem, és még magammal sem akarnék barátkozni, akkor hogy várhatom el mástól, hogy egy nyavalygós, sértődős, panaszkodós, túlérzékeny hisztipi**át elviseljen?

Meg nem értem, miért vagyok szomorú, mikor a szüleim mindent a seggem alá raknak mostanában, bár az igaz, hogy előtte szakadt tornacipőben jártam-keltem, és ha nem lennének tesóim, valószínűleg meztelenül járnék suliba. Meg apám azt mondta, nem vesz gyógyszereket, nem érdekli. Mondtam is neki, egy temetés csak egyszer van, 200000 forint, és többé a büdös életbe nem lesz velem gondja, logikus.(gennyes vesegyulladásom volt)

Anyám pedig, ha kérdeznék tőle vmit, vagy fáradt, vagy nem ér rá, vagy csak menjmáinnenbüdöskölke állapotban van. Rajzból van 2 egyesem és 2 kettesem, mert semmi érzékem a tantárgyhoz, erre csak csóválja a fejét, én meg nem győzöm mondani, hogy ki nem szarja le. Persze a kémia és földrajz kitűnőmet semmibe veszi, jó, hogy nem csesz le érte...

Igazából nem tudom, mit is akartam konkrétan kérdezni, lehet, hogy inkább csak ki szerettem volna adni magamból a felgyülemlett dolgokat. Bocsi, ha kesze-kuszán fogalmaztam, de nagyon fáradt vagyok. Előre is köszönöm a válaszokat!


2017. ápr. 6. 22:14
 1/3 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, leírásodból ítélvén tényleg elég rossz lehet neked ez, amit meg is értek, hisz nekem sem votl jobb az iskolai időszak. Nekem se voltak barátaim ott általánosba, mivel más voltam mint a többiek. Ugyanakkor tudod mit mondok? Azzal barátkozz, akit tényleg BARÁTODNAK tudsz nevezni! Hidd el nekem kicsi lány (( nem tudom a korod remélem nem baj ha így hívlak )), rengeteg olyan hozzádhasonló ember van, mint te, akik ebben szenvednek. Tudom, hogy a kézkarcolgatás nem azért volt, mert imádtad, hanem mert úgy érezted más megoldás nincs, hogy felhívd magadra a figyelmed, hogy lássák belülről a világ felé ordítassz, hogy valaki rád is figyeljen, valaki veled is törődjön, mert te is egy emberi lény vagy, akinek joga van az élethez, a boldogsághoz. Tudom milyen érzés ez. És megértelek, apádra meg ne haragudj hogy ezt mondom, de nagyon bunkó volt amit csinált. Anyud se jobb, viszont a tesóiddal ahogy nézem jóba vagy. Ilyenkor próbálj velük lenni szerintem, és a szüleiddel ha tudod valahogy rendezd a kapcsolatod, ha vevők rá. Ha nem, akkor azt tudod csinálni, hogy tanulsz, felkészülsz a jövőre, és nem fogsz abba beletörődni, hogy ezt meg azt tehetnek veled. Te is egyszer leszel felnőtt lány, el kell döntened, mikép tudsz ennek véget vetni. Tudoh hogyan tudsz? Használd az eszed, mert az ami neked a fegyvered, és azzal bizony bárkinek vissza tudsz vágni. A tudás hatalom. Amikor eljön a nap, mikor te magad egyedül megteremted azokat a feltételeket, amiket a szüleid nem tettek meg neked, akkor majd büszke fővel állhatsz elébük és elmondhatod: ,,képes voltam rá, ti meg szartatok magasról rám. Erre mondjatok valamit!,, Iskolára visszatérve, ne hagydd magad sose, mindig állj ki magadért, az igazadért. Légy erős, határozott, és ne engedd, hogy bárki téged csicskáztasson, vagy beugasson. Ugyanakkor 1 lépéssel járj előrébb mindig, gondolj arra hogyan tudod ellenfeleidet magadtól elhárítani, mikép tudnád magad megvédeni stb. És ha így cselekszel, lefognak szállni rólad, barátaid is lesznek, nempedig haverjaid. Kicsi lány, én kívánom, hogy legyen egy szebb, boldogabb életed, ezt CSAK TE tudod magadnak megteremteni. Mindig lesznek, akik segítenek neked, és lesznek akik ártani akarnak, tudnod kell ezeket megkülönböztetni. Remélem tudtam lelket beléd önteni, és fel a fejjel! Sosem késő! :)


25/F

2017. ápr. 6. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a szavaid, könnyekig meghatódtam. :) Rég volt, hogy valaki ilyen kedvesen szólt hozzám. :)
2017. ápr. 7. 17:53
 3/3 anonim ***** válasza:
Örülök, hogy tudtam ezzel neked segíteni kedves kérdező, remélem minden jóra fog fordulni az életedben, tudnod kell, hogy sose vagy egyedül, mindig lesznek jóbarátok akikre számíhatsz. Ha esetleg bármi kérdésed van, nyugodtan írhatsz, segítek szívesen. Illetve itt a GYIK-n is vannak biztos jó emberek, akik szívesen segítenek neked. Hisz úgymond ,,sorstársak,, vagyunk, egy cipőben evezünk, jártam úgy én is mint te, szóval tudom :) Kívánok további szép napot kicsi lány!
2017. ápr. 7. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!