Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Húgomat piszkálják és kiközösí...

Húgomat piszkálják és kiközösítik! Hogy állítsam le a kis csajt?

Figyelt kérdés

Húgom 10 éves(4-es)és van egy osztálytársa(lány)aki piszkálja.Más a többieket is elhúzta mellőle,szóval kiközösítették.Nap mint nap beszólogatnak neki meg röhögnek a háta mögött.Minden nap sírva jön haza és nem is akar suliba menni.Egyedül ücsörög a padon.

Velünk szokott lenni (8.osztály),mert olyankor nem mernek odajönni,mert félnek tőlünk.

Egyszer beszéltem velük,de olyan szemtelenek,hogy az valami hihetetlen.Mikor az egész osztály odajött (kb.kétszer akkorák vagyunk mint ők),akkor megijedtek picit és abbahagyták 1 hétre.

De megint elkezdték.

Szerintem irigyek rá.Szép és okos :).Anyagilag is jobban állunk mint azok a kis suttyók.

A szülők nem tudják megoldani a 4-es feladatokat !!!

1-2 szülőn kívül nincs normális szülő,csak ilyen nem tudjuk megoldani a matek feladatokat félék.


Nem tudom hogy hogy állítsam le a kislányokat,főleg a felbujtót.

Megverni nem verhetem meg egyiket sem.Még szájba sem vághatom,pedig már rohadtul viszket a tenyerem.

A tanár semmit sem csinál.Ő sz olyan ne árulkodjatok féle.

Nemrég szólt a tanárnak,hogy hülye k@rvának nevezték,de a tanár meg:

-Jól van ne árulkodj !

Tényleg semmit sem csinált a húgom.Soha egy rossz szót nem szólt.A normálisabb társai is ezt mondják.Vannak akik még ,,barátkoznak'' vele,de azok is olyan kis kétszínűek.A háta mögött röhögnek rajta.Többször látom,hogy mutogatnak rá meg nevetnek rajta.

Már nagyon unom őket.

Nem szeretném,ha tovább piszkálnák.


Hogyan tudnám leállítani őket ?Egy beírást esetleg el tudok nekik intézni(esetleg),vagy az igazgatóval beszélni.Talán a szülővel.Ha az osztályfőnőktől elkérem a szülők telefonszámát és beszélek velük,az talán segíthet ?

Vagy mit tudok tenni ?

Megfenyegetni őket esetleg ?Csak tudnám mivel...

Ezek olyan pimaszok és azt hiszik,hogy csak viccelek és blöffölök.Igazi ribizlik :D


A segítséget nagyon szépen köszönöm !!!


15l



2017. ápr. 26. 17:21
 1/4 anonim válasza:
100%

Tipikus. Minden osztályban ez van sajnos. Engem is rengetegszer kiközösítettek, mert egyéniség vagyok... A kis húgodnak adj sok önbizalmat!

Szerintem az igazgatónak szólj. A kis ribik szüleinek ne, mivel amilyen a gyerek olyan a szülő.

Álljatok össze az osztállyal és szivassátok meg a kicsiket, de úgy hogy tanuljanak belőle. Remélem érted mire gondolok :D

Esetleg mondd meg a felbújtónak hogy ha igy folytatja tovább, akkor előbb utóbb neki sem lesznek barátai, mert ahogyan idősebb lesz az ember, rá jön hogy kivel érdemes barátkozni, és az olyannal, aki másoknak beszól vagy kigunyol, abból nem lesz senki és nem lesz senkije. Valahogyan értesd ezt meg velük :)

2017. ápr. 26. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
86%

Nem ártana a hülye tanárával tisztázni egy nagyon fontos fogalmat:

Az árulkodás azt jelenti, hogy: "Pistike már megint nem hozta el a matek füzetét!" "Pannika rágózik az órán!"

Viszont ezt még véletlenül sem szabadna egy kalap alá venni azzal, ha egy gyerek konkrétan bántja a másikat (mindegy, hogy szóban vagy fizikailag). Ehhez pedig jogában áll a bántalmazott félnek segítséget kérni.

100%-ban meg tudom érteni a húgodat, hiszen anno általános iskolában én is megjártam a poklok poklát.

A mai gyerekek elszomorítóan gonoszak tudnak lenni.

Kinéznek maguknak valakit mindenféle indokolatlan dolog miatt, még azokat is, akik jó tanulók és jó magaviseletűek.

A csökkent értelmi képességűekben, hátrányos helyzetűekben sajnos benne van az, hogy állandóan irígykednek és gonoszkodással akarják elterelni, hogy ne őket nézzék ki a többiek.

Majd a húgod sokra viszi, felveszik a legjobb gimnáziumokba, őket pedig a szakmunkásképzős felvételin is elutasítják.


Érdemes lenne neked beszélni az ő tanárával, vagy ha tényleg ennyire nem képes felfogni a helyzetet, akkor az igazgatóval.

Ez egy olyan dolog, amit nem szabad annyiban hagyni.

Én azóta már 18 éves vagyok, de sajnos még mindig nem vagyok képes elfelejteni, hogy annak idején mennyit szenvedtem és milyen magányos voltam.

Egy 10-14 éves kislánynak nem szabadna depressziós hangulatban tölteni az éveket. Ilyenkor felhőtlenül kéne élvezni az életet, boldognak lenni, jól kijönni a társaival.

Ha nem lesz változás és amennyiben lehetséges, vigyétek át egy másik iskolába. Egy vadonatúj közösségbe, ahol jobban érezné magát. Hozzá hasonlóan intelligens és barátságos gyerekek közé.

Úgy is nemsokára ötödikes lesz. Akkor tényleg sokan váltanak iskolát, nem lenne furcsa.

2017. ápr. 27. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha tényleg ennyire rossz a helyzet mindenképpen váltson sulit menjen egy másikba ahogy az előző válaszoló is írta sokan mennek új suliba ilyen korban ez lenne a legjobb megoldás neki
2017. ápr. 29. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Mindig védd meg, a hülyéket meg verjétek sz*rrá egyesével úgy, hogy senki ne lássa.
2017. máj. 18. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!