Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Nagyon nagy tiszteletlenség...

Nagyon nagy tiszteletlenség lenne, ha nem mennék el a saját szalagavatómra?

Figyelt kérdés

Csak másfél év múlva lesz, de amióta elkezdtem a gimnáziumot, nem akarok elmenni. Nálunk alapból nem olyan keringő van, mint másoknál, hanem ilyen csoportos tánc, meg drámás előadások, de én se táncolni, se színészkedni nem tudok és nem is szeretek. Az osztályomban van néhány olyan személy, aki a nagy szervező és minden valószínűség szerint ők fogják eldönteni, hogy mit csinálunk, nekünk nem lesz sok beleszólásunk. Nem is találom nagyon a helyem az osztályomban, nem kedvelem a legtöbbeket a többiek közül (hosszú lenne részletezni ennek az okát, sokan vannak még így egyesekkel az osztályomban).

Szóval mindezek miatt összességében nem mennék el a szalagavatóra. Különben is kicsit felesleges felhajtásnak tartom, szerintem a ballagás valahogy érdemesebb arra, hogy a családtagokat meghívjam, kiöltözzek, stb.

Nagyon nagy tiszteletlenség lenne, ha nem mennék el a szalagavatómra? Ti mit gondolnátok, ha egy osztálytársatok egy ilyen lépést tenne meg?

Köszönöm előre is.

17/L



2017. máj. 1. 09:08
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Hát, sosem voltál még szalagavatón, nem tudhatod, hogy jó-e vagy sem. Ha előre úgy állsz hozzá, hogy rossz lesz, akkor rossz is lesz. Szerepelni színpadon én sem szeretek, de biztos meg tudod oldani, hogy neked talán ne kelljen szerepelned. De ha pl már elvállaltál egy szerepet, nem lenne korrekt feladni. Nem jó, ha az ember ennyire kedvetlen. Tök jó lesz, nyugi.

Egyébként hanyadikos vagy?

17f

2017. máj. 2. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

#11

Nem vagyok kedvetlen. Leírtam odafent, hogy mi a problémám a színpadi szerepléssel és az előadással. Másrészt, voltam már vendégként szalagavatón kétszer is. Nagyon tetszett sok előadás, de láttam olyat is, ami katasztrofálisan sikerült. Emellett, már egyszer megfogalmaztam, hogy mi a problémám azzal, hogy az osztályommal kelljen szerepelni. Van egy-két nagy szervezkedő, ők fognak mindent eldönteni, ha hülyeség lesz, akkor is megcsinálják. Az osztályfőnökmmel pedig nem lehet beszélni, nem tűr ellentmondást, ha ő nagyon beleéli magát valamibe, de az másnak nem tetszik.

Egyfajta szociális szorongásom lehet nagyjából 1-2 éve, rosszul leszek, ha ilyen szereplést kényszerítenek rám (fent már ezt is leírtam). Ez nem "kedvelem, nem kedvelem" kérdése nálam.

Egyébként 10-es vagyok.

2017. máj. 2. 11:54
 13/17 anonim ***** válasza:
#11 Ha 4 éven keresztül rossz volt az osztályközösség, most majd egy este alatt jobb lesz? Ők tiszteletlenek voltak a kérdezővel, de ő tisztelje meg őket? Tisztelje meg őket, de tudd meg, hogy ha meg is tiszteli őket, ettől semmivel sem lesz nagyobb a szemükben. Fölösleges elmennie. Képmutató társaság! Tiszteletet nem adnak, de már a tiszteletet elvárják?
2017. máj. 2. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Jó, ha így gondolod, te dolgod.

A "szociális szorongás" pedig tapasztalataim szerint fejben dől el. Egy döntés kérdése. Pl az a feladat, hogy elő kell adni. Odamész, és f:::szán megcsinálod, ne azt csináld, hogy jaaaaj nem fog menni, béna vagyok jaj jaj...


4 évig nem tiszteltek az osztálytársaid? Ó jaj. Nekem beszélsz. Kb 6,5 éves korszakomon vagyok túl vagy 2 éve, ahol szinte mindig be nem fogadott/kiutált/csöndes kisfiú szerepben voltam.

Aztan túlléptem rajta, az osztálytársaim közül senki sem szól be, és van pár jó haverom is közülük. A tiszteletet valahogy ki kell vívni, amit szociális szorongásosan nem lehet.

Meg mi az, hogy van egy-két nagy szervező?

Az egész osztály rajtuk kívül ki sem nyitja a száját?

Jól értem, hagyjátok annak a pár embernek megszervezni, aztán az ofőnél panaszkodtok?

Na ne haragudj, de ez így szerintem vicc. Azt el nem tudom képzelni, hogy kb 15 ember nem tudja mondjuk 5 ember véleményét formálni?

Vagy az osztályt egyszerűen nem érdeklik a tervek? Miért nem tanácsolsz/mondasz valamit a szervező embereknek, hogy esetleg szerinted min kéne változtatni, mi lenne jó.

És nyugi, tuti nem fogják másfél évre előre leszervezni az egészet. Meg nálunk pl egy-két szülő is részt vesz ebben, ha nálatok is így van, ők biztos nagyobb eséllyel tudnak hatni a dolgokra. Ha az osztály többsége nem tud.

"szociális szorongásom lehet nagyjából 1-2 éve, rosszul leszek, ha ilyen szereplést kényszerítenek rám (fent már ezt is leírtam)."

Tehát azóta van szorongásod, mióta a mostani osztályodba jársz, igaz?

Ennyire rossz a közösség?

Hogy kell ezt a közösséget elképzelni?

Beszólogatnak neked? Vagy egyszerűen csak nem vesznek be, és nem nagyon tudsz senkivel sem beszélgetni? Nem tudsz érvényesülni? Stb sorolhatnám, csak futok ki az időből.

Legalább egy kicsit gondolkozz el majd azon, amit írtam.

Bocs a kicsit hosszú szövegért.


Ui.: Nekem pedig akkor is kedvetlennek tűnsz, így ismeretlenben, leírásból. Legalábbis én kedvetlenebb voltam, amikor mindenféle szociális izé bajom volt. A kisugárzásom is sokkal rosszabb volt. De, nem vagyunk egyformák, lehet Te még így is ragyogóan boldog, szép, magabiztos embernek nézel ki élőben. Megsúgom, az már haladás.

#11

2017. máj. 2. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

#14

A tisztelettel kapcsolatban nem én írtam, hanem egy válaszoló, aki neked írta le a nemegyetértését. Nem arról van itt szó, hogy nem tisztelnek, én ilyet nem írtam le. Legfeljebb, nem kedvelnek, de nagyon, nagyon hosszú lenne leírni, hogy ennek mi az oka, de ha ennyire érdekel, kifejtem privátban (bár szerintem nem akarod kitenni magad annak, hogy az osztálytársaimról olvasol, akiket most nem akarok semmilyen bántó jelzővel illetni :D)

És nem most szervezkednek másfél évvel előre, mindössze beszélnek róla, és mondják, hogy akkor mit kellene majd csinálni, mit kéne előadni, stb. És nem, nem úgy kell elképzelned, hogy kussban ülök, és nem adok hangot a véleményemnek. Én elmondom, csak épp leszarják, nem érdekli őket, ha másoknak nem tetszik az ő elképzelésük.


Leírtam, hogy mi a helyzet a szorongással. Számtalan alkalommal, amikor ki kellett állnom valakik elé előadni, színészkedni, prezentációt tartani, elhatároztam jó előre magamban, hogy jól fogom csinálni; felkészültem, gyakoroltam, tisztában voltam azzal, hogy tudom a szöveget és biztattam magam, hogy jól megy majd; igyekeztem mosolyogni, bátorságot gyűjteni, pozitívan hozzáállni. Bárhogyan is, akármikor a három év során, bármivel is bátorítottam magam, NEM MENT. El tudod képzelni, hogy milyen az, amikor kiállsz emberek elé, magadban az előző napokon 20x elpróbáltál valamit, tudsz mindent, de annak a töredékét tudod elmondani és fele olyan jól sem előadni, ahogy szeretnéd? Mindenem remegett, majdnem összeestem az osztályom és a tanárom előtt, dadogtam, megszólalni alig tudtam. Konkrétan nem bírtam beszélni. A többiek pedig csak röhögtek, vagy oda sem figyeltek, lazán beszélgettek közben. Nagyon kellemetlen volt. Számtalan ilyen és hasonló eset történt az évek során, nem akarom magam megint kitenni ennek. Én úgy érzem, próbálkozok, de nem változik a helyzet, pedig igyekszem javítani rajta. Persze ettől még simán előfordulhat, hogy én csinálok valamit rosszul.


Igen, azóta van ez így ilyen mértékben, mióta ebbe az osztályba járok, előtte ez nem jelentkezett ilyen durván. Hogy miért lehet? Nem tudom, őszintén. Fogalmam sincs. Lehet (és nagyon remélem), hogy csak egy átmeneti időszak, és elmúlik a tinédzserkorral. A kisugárzásomra nem tudom, mennyiben hathat ki, de az embereknek, főleg az osztálytársaimnak soha semmi nem jó. ;) Nekik csak a visítozó, infantilis, idióta viselkedés számít aranyosnak, és boldognak, mert ők a gyerekességet összekapcsolják azzal, hogy valaki örömteli és normális. Ezzel én nemigen tudok mit kezdeni, attól én még nem vagyok hajlandó egy hatéves szintjén mozogni és óvodás viselkedést produkálni, meg vigyorogni egész nap, mint a tejbetök, mert egy csapat tizenhét éves ezt várja el. Feltételezem, ilyen előadást is szerveznek majd. ;) Én boldog, kiegyensúlyozott és pozitív személynek tartom magam, és nem gondolom, hogy attól lesz valaki jó, hogy minden ostobaságban szerepet vállal, nem ismerve a saját képességeit, hogy aztán leszerepeljen az egész iskola és a szülők előtt. Sajnálom, ha kedvetlennek tartasz, bár nem ismersz személyesen - én bármikor szívesen részt veszek jó és értelmes programokban, de nem ezzel az osztállyal. Ennyire egyszerű.


Mindenesetre köszönöm a hosszú válaszaid és hogy időt szakítottál arra, hogy írj. :)

2017. máj. 2. 16:13
 16/17 anonim ***** válasza:
Egy cipőben járunk.. 100%-ig átérzem amit mondasz (én is 17 vagyok :D) Nagyon nem akarom ,de ahányszor felhozza a tanár a témát, annyiszor vitázik velem, de hiába mondom neki ,hogy én nem fogok ,már azzal csesztet, hogy a szüleimet vegyem rá, de mondom, hogy nem a szüleim nem akarják, hanem én... Nem csak a pénzről van szó, nem akarok olyanokkal ünnepelni, akiket ki nem állhatok, inkább ünnepelek otthon... Amúgy sem egy nagy szám iskola, annyira örülnöm kéne az érettséginek? Örülök, hogy végre lelépek innen...
2017. máj. 15. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Én ugyanígy voltam a szalagavatóval meg a szerepléssel, mint te.

Arra senki sem kényszeríthet, hogy szerepelj, ha nem akarsz, szóval ha úgy gondolod, elmehetsz csak a szalagtűzés miatt, nekem is volt ilyen osztálytársam.

Én a keringőt például alapból passzoltam, bár emiatt hónapokig hallgathattam, hogy "De hisz az olyan jó! Te komolyan ki akarod hagyni? Ne már!", az osztálytáncban viszont részt vettem. Igazából az egész nem volt nagy szám, és nem hagytam volna ki semmit, ha otthon maradok. Mondjuk egyedül azért nem tettem, mert szerintem sokszor a szalagavató fontosabb a szülőknek, rokonoknak, mint a diákoknak, és nálam ez volt a helyzet.

2017. máj. 21. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!