Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Miért viselkednek így velem...

Miért viselkednek így velem az osztálytársaim? Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Hatosztályos gimibe járok és azt hittem, hogy a gólyatáborban majd jól összeismerkedünk és minden jó lesz, de nem, így két év elteltével sem. Kialakultak a klikkek és néha elég durva klikkesedések szoktak lenni. Én úgy ahogy beletartozom egy "klikkbe" vagy baráti társaságba. Ott rajtam kívül van négy lány. Kedvesek szoktak lenni velem meg néha tök jól elvagyok valamelyikükkel például szünetben, de azért a helyzet nem ilyen egyszerű. Iskolán kívüli programokra soha nem hívnak (én meg nem akarok betolakodni), de nem is ez zavar a legjobban. Néha olyan bunkók velem, bár próbálják kedvesen csinálni. Például egyszer odamentem két lányhoz, azt mondták hogy most menjek el mert kettesben akarnak beszélni. Közben mindkettőjük rendes szokott lenni velem és semmi titkosról nem beszéltek. Aztán volt olyan, hogy az egyik lány megkért, hogy menjek ki vele szünetben, erre találkozik a folyosón valaki mással, onnantól kezdve engem le sem szar (már bocsánat). Ha valamilyen feladatnál négyesben kell lenni akkor én vagyok az, akit kizárnak, pedig ott ülünk egymás mellett. De meg sem fordul a fejükben hogy ott vagyok, ez nekik teljesen természetes. És még sorolhatnák hasonló eseteket.

Olyan is volt egy fél éve, hogy az egyik teremben mindig mindenki ugyanott ült. Hát már arról a helyemről is kitúrtak, most máshol ülök.

Az egyik fiú pedig oktalanul utál és egyik órán ő osztott lapokat és nekem meg egy másik lánynak nem adott. Ez szerintem azért elég nagy parasztság, mert még ha nem is bírok valakit, nem kéne vele kivételezni, főleg nem iskolai dologban. És még röhögött is rajta. És ő ahol csak tud próbál engem kritizálni, pedig semmit nem ártottam neki, sőt én még bírom is...

Egyik tesi órán páros feladat volt és én megkérdeztem az egyik lánytól akivel amúgy jóban vagyok és kedvel engem, hogy leszünk-e, erre ránéz valaki másra és vele áll párba. Pedig azzal a lánnyal nem is szokott beszélgetni.

Nincsenek az osztályban (iskolán kívül sem nagyon) barátaim, de nem tudom miért, mert én jószívű vagyok, kedves, nyitott, megbízható, barátságos. Nem szoktam árulkodni, csúfolódni és kivételezni sem és ezt nem csak én látom így, ez igaz. Teljesen normális vagyok, jó tanuló vagyok és a kinézetem is normális. Mi bajuk van velem??

Néha úgy beszólnék vagy én is bunkó lennék, de egyrészt nem akarok lesüllyedni erre a szintre, másrészt attól tartok, hogy akkor még utálnának is vagy még annyira sem barátkoznának velem, mint eddig. Pedig én tényleg próbálkozom és mindent megteszek annak ellenére is, ahogy néha tudnak viselkedni.

Néha mintha levegő lennék vagy mintha nekem nem lennének érzéseim. De az a vicces az egészben, hogy nem utálnak, nem közösítenek ki, ha beszélnek velem akkor rendesek, na meg persze ha kell valami akkor is nagyon kedvesek tudnak lenni (pl: házit akarnak másolni, doga közben segítsek nekik, kell toll, kölcsön egy kis pénz stb)

Bocsi hogy hosszú lett, máshogy nem tudtam leirni. Ezt nem mondtam el senkinek, mert nem tudom kinek mondjam el, hogy ne legyen belőle baj.


2017. máj. 17. 13:16
 1/6 anonim ***** válasza:

Hát, szar*l fog érinteni, de ezek szerint nincsennek valós barátaid, csupán ismerőseid, sulis haverjaid, akikkel a szociális kapcsolatod kimerül az iskolai dolgokban, illetve néha jópofiznak neked (totál nem jóindulattal, hanem muszájból mert segítsz nekik).


Ha nekem nem hiszel, ne segíts nekik kb 1-2 hónapon át. Ha akkor már a jópofizásnak is vége, igazam lett.

2017. máj. 17. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Velem is ez az állapot volt, csak nem piszkáltak és senkivel sem mentem el iskolán kívül sehova sem, csak ritkán. Aztán rájöttem, hogy jobb egyedül. (:

(Ha szeretnél, írhatsz.)

2017. máj. 17. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy eddig úgy látszik nem sikerült igaz barátot, barátokat találni, remélem majd egyszer sikerül... Engem még nem is zavarna ha nem a suliból van a legjobb barátnőm vagy kicsit egyedül vagyok, csak azért zavar, mert minden napomat a suliban töltöm. Másik iskolába meg nem akarok menni, mert szeretem ezt az iskolát, a tanárokat is meg amúgy minden jó.

Szerintem inkabb az van, hogy levegőnek néznek. Mert utálni nem utálnak, azt tudom. Szerencsére. Csak nem foglalkoznak velem.

2017. máj. 17. 19:39
 4/6 A kérdező kommentje:
Rajtam kívül egy gyerek van, akinek rosszabb a helyzete így a barátok, osztálytársak terén, mint nekem, de neki érthető okokból, mert ő tényleg fura éd más, mint a többiek, de megvan rá az oka. Mondjuk én vele sem kivételezem. Amikor vele dolgoztam többször is, néhányan ebből már azt vették le, hogy szerelmes vagyok belé, mikor nem, csak ugyanolyan kedves voltam vele is, pedig nem volt a legkönnyebb és a legjobb vele dolgozni.
2017. máj. 17. 19:45
 5/6 anonim ***** válasza:
Én is hasonlóan vagyok, csak azzal a különbséggel, hogy ha páros munkában vagyunk,akkor általában megvan a párom, hacsak nem hiányzik az egyetlen igazi barátom. Néha ő is tojik a fejemre, de ő ilyen, néha csak egyedül akar lenni és mindenkit kerül. Csak az a baj, hogy engem még piszkálnak is, nagyrészt fiúk. Tényleg sértő dolgokat szoktak a fejemhez vágni sokszor, bár az osztálytársaim általában piszkáják egymást, úgyhogy nem én vagyok az egyetlen. Mégis úgy érzem engem útálnak a legjobban. Válaszként azt tudom mondani, hogy kihasználnak, de még így is jobb mint egyedül, nem? Igazából ezzel a helyzettel nem tudsz mit kezdeni, talán próbálj meg klikket váltani. Ha akarsz privátban írhatsz, szívesen beszélgetnék veled :)
2017. máj. 18. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Figyelj, gondolj bele az ő helyzetükbe! Nem tudom hogy ez nálatok hogy van, mert a leírásból inkább úgy néz ki hogy csak akkor kedvesek ha kell nekik valami, de nálunk is van egy hasonló helyzet. Én is hatosztályos gimibe járok, és nálunk us már két év eltelt. Ezalatt tényleg kialakultak nagy részben az osztály kapcsolatai, és mi is megvagyunk, ráadásul páros számban, szóval soha nem marad ki senki páros munkában sem.

Legalábbis így volt ez, amíg egy lány ki nem találta hogy ő is "hozzánk szeretne tartozni". Ebből adódóan folyton ott lóg velünk, és néha eléggé idegesítő tud lenni. Nincsenek nagyon barátai az osztályból, szóval nem akarunk vele bunkók lenni, és persze kedves, okos, meg a maga módján jofej, de nem lehet valaki csak így a legjobb barát. Kínos lenne elküldeni, mert nem akarjuk bántani, de vannak dolgok amikről nem lehet vele beszélgetni. Ezt biztos ő is érzi, és így nem mindig sültek ki jó helyzetek. Mivel ennek a lánynak nincsenek túl jó kapcsolatai az osztály többi tagjával, azt hiszi hogy öribarik vagyunk csak mert mi szobaallunk vele.

Belegondolva mi sem hívtuk az összes külön programra, de csak azert mert ezek arról szólnak hogy szűk körben legyünk.

A szivatásokrol annyit, hogy nálunk is vannak (ez a papírosztogpatos is előfordult) de inkább akkor csináljak őket ha valakivel jóbanvannak.

2017. máj. 29. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!