Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Matek tanár meg akar buktatni,...

Matek tanár meg akar buktatni, és pikkelni is kezd rám. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

11.-es vagyok. Tegnap volt egy évzáró vizsga matekból, ami 1/5 arányban számít az év végi jegybe, de elötte levő nap nyelvvizsgáztam, szóval arra is kellett sokat tanulnom. Jártam idén emelt matekra (azt más tanár tartotta), de a dogáknál lehetett füzetet használni, és néha azokat adta a dolgába, amiket házainak is feladott. Így írtam 4-eseket, néha 5-ösöket. Középszinten pedig sajnos elég rossz dogákat írtam, de igazából nem is értem a matekot, csak "szülői nyomásra" jelentkeztem az emeltre.


De stabil az átlagom, még ha 24 db 1-est kapnék, akkor se buknék meg. 1-es lett a záróvizsga, de ugye nem buktathatnak így se meg.


Most elkezdett rám pikkelni a tanár, odajött hozzám és ilyeneket mondott: "Nem fogsz tudni leérettségizni!" "Ha nem lenne ilyen jó az átlagod, megbuktatnálak" "Jó lenne, ha minél hamarabb felmentetnéd magad diszkalkuliával" "Nem nem érted, hanem sz@rsz az egészbe"...stb.


Mondtam neki, hogy felmentetem magam, erre mondja, hogy "nem fogják elhinni, hogy diszkalkuliás vagyok, meg főleg hogy emeltre is jártam, és tavaly se buktam meg". Pedig sajnos az az igazság, hogy még 1 jegyű számok összeadása se megy fejben.


Nem csak nekem lett 1-es a vizsga, még a 11 fős csoportból 6 embernek. De nem is nagyon tanít jól ez a tanár.


3.69 volt az átlagom, de magántanárhoz is járok, és még így se nagyon megy csak ennyire, de nem hiszi el a tanár.


Ez a középszintű matektanár, az emeltessel nincs bajom, de jövőre úgyis "leadom", úgyse tanulok tovább felsőoktatásban.


Viszont a középszintű matektanár jövőre is fog tanítani, és nem akarom, hogy megbuktasson, meg pikkeljen rám. Mit csináljak szerintetek?


2017. máj. 25. 11:33
 1/9 anonim ***** válasza:

En az igazgatohoz fordulnek, eloadnam neki igy ahogy most nekunk leirtad.


Ha nem akarsz ennyire drasztikusnak tuno megoldast, akkor szimplan ignoralod. Megbuktatni ugysem buktathat, mert az atlagod ezt nem teszi lehetove. A dolgozatoknak azert majd figyelj oda, h megkatad e azt a pontszamot, amit a feledat megoldasaert jar, es jol is adta ossze, nehogy direkt rontsa az atlagodat.

Igazgatohoz mar csak emiatt a felelem miatt is erdemes lehet fordulni.


Mindenesetre, ha ignoralod az is megoldas. Nagyon rosszul eshet es teljesen demotivalhat teged ez az amugy pedagosgusnak nem valo tanar, de ne hagyd, h lehuzzon.

2017. máj. 25. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
20%
Hát nem azért, de ha saját bevallásod szerint sem megy még egyjegyű számok összeadása sem magadtól, akkor meg is kellene hogy bukj. Illetve már korábban meg kellett volna, valamikor általános iskolában.
2017. máj. 27. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

#1: Köszönöm!


#2: Miért is kellene megbuknom? A diszkalkulia egy létező betegség, akárcsak a diszlexia. Egyik osztálytársam diszlexiás, irodalomból bukdácsol, másból 5-ös. Ezért miért kellene megbuktatni őt is? Ezért van a felmentés. De még ha nem is lennék diszkalkuliás, akkor is felesleges nekem a matek, hiszen olyan szakmát fogok választani, aminek köze nincs matekhoz, s ha nagyon szükséges 2-esekkel átbukdácsolok év végén, és az érettségin is. 25%-ra gyúrok, de ha 12% meglesz, és mehetek szóbelizni, már örülök. Egyébként egy felesleges sz@r a matek, soha az életben nem fogjuk használni amit tanulunk. Majd úgy kérek a boltban kenyeret, hogy: kérek 3x-2y kenyeret, és 5 cm sugarú zsemlét. Nagyon reális.......

2017. máj. 27. 22:49
 4/9 anonim ***** válasza:

Van papírod róla? Nincsen? Hát akkor addig nem vagy az, és addig nem jár a felmentés sem. Ennek is általános iskolában, valamikor második és harmadik osztály közt bőven ki kellett volna derülnie, nem pedig most, tizenegyedikben.

Egyébként is nagy baromság ez, hogy akinek van felmentése az megúszhatja, mindenki másnak meg kötelező szívni vele, akkor is ha tudja hogy nem azzal akar továbbtanulni, és semmi szüksége rá. Az meg pláne, hogy aki diszlexiás, nem tud normálisan olvasni se, az miért mentesül alóla, hogy aztán továbbmehessen valahová felsőoktatásba akár? Ez nagyjából olyan, mintha elindulnál az olimpián, és neked csak fél távot kellene futnod, mert gyengébb a lábad. Akinek ilyen papiros betegsége van, az eleve nem való oda.

3x-2y zsemlét pedig nem kérhetsz, mert az így semmit nem jelent. A többi tárgy pedig még nagyobb felesleges szar ezen a gondolaton elindulva.

2017. máj. 28. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

"Egyébként is nagy baromság ez, hogy akinek van felmentése az megúszhatja, mindenki másnak meg kötelező szívni vele"


Ez nem baromság, és így van, a többi szenvedjen csak vele.

Azóta voltunk a nevelési tanácsadóba és meg fogják adni a felmentést (mondjuk kicsit rá is játszottam).


Helyette biológiából fogok érettségizni, azt meg könnyű bemagolni. A többiek meg nem érdekelnek, szenvedjenek csak a nehéz matekkal, felőlem meg is bukhatnak.


"Akinek ilyen papiros betegsége van, az eleve nem való oda."

Szóval azt mondod, hogy aki 1 tárgyból rossz, mert valamilyen betegsége van, de másból jó, annak ne is legyen végzettsége, és menjen minimálbérért közmunkásnak, vagy külföldre mosogatni?


Hát ne haragudj, de amiket írsz elég nagy hülyeségek.

2017. máj. 28. 10:48
 6/9 anonim ***** válasza:
3%
Hát nem tudom, szerintem próbálkozz meg a diszlexia papírral is, ahogy elnézem azt is megkaphatnád nyugodtan :DD
2017. máj. 28. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nyugodtan eltakarodhatsz a 67 százalékoddal, mert senki nem kíváncsi rád :)
2017. máj. 28. 12:27
 8/9 anonim ***** válasza:
A 67%-os epp menstrual.
2017. máj. 28. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%
Én nem, csak javasoltam hogy felmenttethetné magát másból is, hogy abból se kelljen szívnia, ha már ilyen nyilvánvalóan nehézségekkel küzd azt illetően is, erre ilyen csúnya választ kapok tőle. Az ember esze megáll.
2017. máj. 28. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!