Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Sokan miért tartják rossznak...

Sokan miért tartják rossznak az ilyen büntetési formát?

Figyelt kérdés

Mostanában több kérdést is láttam és sokan panaszkodnak, hogy sok tanár igazságtalanul büntet stb.


Például panaszkodnak amiatt, hogy ha néhányan rosszak akkor miért büntetik kollektíven az egész osztályt dolgozatírással vagy egyébbel.


Az osztály egy közösség, az ilyenek célja pedig, hogy összekovácsolja a közösséget és együtt megoldják a problémát.

Össze kell tartani.


A katonaságnál is így megy.


a másik meg az, hogy szerintem szükség van "igazságtalan büntetésre is, hogy a rosszak így tanuljanak.


Például sokszor tapasztaltam, hogy ha az osztályból néhányan rosszak akkor a tanár büntetésből csak néhány diákot feleltet vagy irat velük dolgozatot de azt a néhány embert nem feltétlenül a rendetlenek közül választja.

Példát kell statuálni ,csakis így lehet fegyelmet tartani.


Régen fegyelem volt az iskolákban mint a katonaságnál.

Az élet igazságtalan, gyakran van, hogy az ártatlanok bünhödnek.


Az iskolának az a dolga, hogy az életre tanítson.


Ti mit gondoltok erről?


2017. ápr. 23. 12:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
96%
Szerinted a "rosszakat" mennyire érdekli, hogy miattuk szenved (ír dolgozatot) a többi gyerek? Le sz sz*rják, csak röhögnek rajta egyet, nekik még tetszik is, hogy szívnak a többiek is. Semmire sem jó a kollektív büntetés, pont azokat nem érinti meg, akik miatt van. Innentől fogva totál haszontalan az egész.
2017. ápr. 23. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
98%

"Az iskolának az a dolga, hogy az életre tanítson. "


Az lenne a dolga, cserébe ló***t se tanít. Elavult semmire nem kellő tananyag, felesleges tölteléktantárgyak. Aztán a frissen végzett diák azt se tudja hogyan írjon önéletrajzot, hogy néz ki egy felmondás, vagy mi a bruttó-nettó érték...

2017. ápr. 23. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
93%

Ahogy az első mondja. Tegyük fel hogy a tanár azt mondja hogy akkor most írjunk röpdogát mert xy beszélget. Xy max röhög magában hogy sikerült így felidegesíteni még mondjuk yy aki épphogy belecsúszna az évvégi 5ösbe ír egy szar dogát mert nem számított rá hogy egy azon az órán amikor tanítjàk az anyagot egyből dogát kell írni,ezért yy lecsúszik az 5ösről. A másik példa amikor a tanár beír mindenkinek egy 1est azért mert 2-3 gyerek torka szakadtából üvölt,ilyenkor hiába szólnak rájuk az osztálytársak mert leszarnak mindent de utána az egész osztály szív.


Mindkettő megtörtént eset. 9 éve otthagytam az általánost de még mindig emlékszem hogy mennyit szívtam én meg a többi 15 ember 3-4 ember miatt.

2017. ápr. 23. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
66%

"Az iskolának az a dolga, hogy az életre tanítson."


Nem. Arra van, hogy az általános tudást megtanítsa. Te, aki nem vagy hajlandó tanulni, te akarod eldönteni, hogy mit tanuljanak a gyerekek az iskolába? Az országnak mérnökök, informatikusok, képzett mérnökök és szakemberek kellenek, képzett szakácsok, pincérek, és munkájukat nem csak jól, de tisztességesen is végző emberek. Amikor azt mondják, hogy baj van az oktatással, akkor nem úgy értik a "bajt", ahogy te érted. Pont ellenkezőleg, túl sok olyan hiba van benne, amit te még jobban bele akarnál vinni az oktatásba.

2017. ápr. 23. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
2%

"Aztán a frissen végzett diák azt se tudja hogyan írjon önéletrajzot, hogy néz ki egy felmondás"


És a nyelvtantanár ezeket nem tudná megtanítani? Kinek a feladata lenne ez? De mondjak valamit? Ha éppen az önéletrajz megírását fogják tanulni nyelvtanon, akkor az se fogja érdekelni őket.


"vagy mi a bruttó-nettó érték..."


Ez meg a matek tanár feladata. van statisztika témakör, használja ki a lehetőséget a tanár. A tanáron múlik, ne is fogjuk a kormányra. A tanár leadhatná azt, amit fontosnak tart, ehelyett olyat ad le, ami nem is fontos, majd megjegyzi "ezeket láttam fontosnak leadni". Akkor ki is a hibás? A kormány? Nem hinném. Ha a tanár nem tartja fontosnak leadni az anyagot, akkor miért másokat hibáztat? És a diákok miért az ellen lázadoznak, aki nem tehet semmiről?

2017. ápr. 23. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha engem büntetnek más hülyesége miatt, akkor nem összekovácsolnak hanem önidővel megutáltatják velem azt az embert ÖRÖKRE!
2017. ápr. 23. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
83%

én abban az esetben vagyok a híve a kollektív büntetésnek, ha a tanár csak látszólag igazságtalan, a színfalak mögött igazságos marad.

Tehát például az egész osztállyal büntető dolgozatot irat, de megjegyzi, hogy kik voltak a vétkesek, és kik az ártatlanok, és ennek megfelelő szigorúsággal osztályozza le a dolgozataikat.

Az én sulimban így csinálták, és szerintem korrekt megoldás volt.


Azért azt gondolom, az iskola ne legyen katonaság. A katonaságnak abban az életkorban van (lenne) helye, amikor a gyerekek már túl vannak a kamaszkoron, és ténylegesen fiatal felnőttekké váltak, akiktől már elvárható egy felnőtt felelősségvállalás.


Ilyen szempontból nagy kár a sorkatonaságért, de az iskola nem veheti át a szerepét, nem volna jó.

2017. ápr. 23. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon hülyének vagy vaknak kell lennie az olyan tanárnak, aki nem látja, hogy melyik diák nem bír magával. Innentől kezdve semmi értelme a kollektív büntetésnek. Azt a pár neveletlen majmot kellene büntetni. Méghozzá példásan és az egész osztály előtt. Régebben érdekes mód nem volt ennyi rossz gyerek órán. Akkor még a tanárnak voltak eszközei. A szülő sem ment be fejbe rúgni a tanárt a jogos büntetésért, egyesért, hanem kapta a gyerek otthon a büntetés párját.

A rossz gyerek órán állt vagy betakarodott a sarokba. Sőt, akár pofon, körmös vagy fenekes is előfordult. Meglátszik, hogy manapság nincs. Nem sokkal különb sok osztály az állatkertnél.

2017. ápr. 23. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Mi vagyok én Jézus hogy más hibája miatt bűnhődjek. hagyjuk már :D

A kollektív büntetés szívás.

2017. ápr. 23. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

A kollektív büntetés nem más, mint a lusta és inkompetens tanárok kényelmes eszköze.

Emellett nulla hatékonysággal bír. A hülye gyerekeket alapba nem érdekli, sőt, sokszor még élvezik is, ha miattuk mások is megszívják. Egy normális tanárnak tisztában kéne azzal lennie, hogy a kollektív büntetés sehova sem vezet. Nálunk például sosem alkalmazták. Ha valaki hülye volt, attól következő hétre kértek egy 5-6 oldalas fogalmazást egy témával kapcsolatban. Ha nem csinálta meg, vagy kimásolta valahonnan, oldalanként egy 1-es. És a tanár meg is mondta, hogy nem fogja őket engedni javítani év végén. Érdekes módon az ő óráján mindig tudtak normális(abb)an viselkedni.


A kollektív büntetéssel a tanár csak átdobja magáról a felelősséget a normális és ártatlan diákokra. A katonaságban a normálisabb emberek ugyanúgy nem szívesen használnak kollektív büntetéseket.

2017. ápr. 25. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!