Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » A diákok milyen módszerrel...

A diákok milyen módszerrel küzdhetnek a tanári igazságtalanság ellen?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy most már itt az év vége de azért érdekelne a dolog.


Szóval a helyzet az, hogy a tanárok nálunk az iskolában minden apró-cseprő dologért leszidnak minket, adják a szaktanárikat, az órai munka 1-eseket meg mondják, hogy mennyire nem lehet velünk dolgozni és a tanárok már idegesen jönnek be hozzánk tanítani stb.


Lehet, hogy mi vagyunk túl lázadók de szerintem a tanárok nálunk túlzottan ragaszkodnak a régi oktatási rendszerhez amikor a tanároknak nagy tekitélyük volt és bármit megtehettek és túlzott fegyelem volt és a diákoknak meg kuss a nevük.

A mi tanáraink még mindig ragaszkodnak ehhez a poroszos, merev rendszerhez.


Mi nem szoktunk semmi komolyat csinálni, csupán csak kicsit néha beszélgetünk, hülyéskedünk órán, dolgozatnál szoktunk puskázni vagy segítünk egymásnak, néha rendetlenkedünk de ezeken kívül semmi komolyat nem szoktunk csinálni.


A tanárok viszont már emmiat nagyon ki vannak ránk akadva.

Hogyan lehetne őket jobb belátásra bírni? Mit gondoltok erről?



2017. jún. 25. 19:48
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Azért adnak mindenért 1-est meg szaktanárit mert ha nem csinálnának semmit akkor tovább fajulna minden, tehát a "néha kicsit beszélgetünkből" az lenne hogy egész órán pofázik mindenki, a tanár meg nem tud tanítani. Ha a dolgozatoknál puskázgattok akkor mindenki hülye marad és az érettségi eredmény se lesz jó. Szerintem normális hogy ilyenek.
2017. jún. 25. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
80%

Úgy, hogy maximális felkészültséggel ülsz be minden órára, közel kitűnő jegyeid lesznek, ekkor komolyan fognak venni és az osztályfőnökhöz, vezetőséghez könnyebben tudsz fordulni ha XY tanár egyértelmű igazságtalanságot követett el.


Másik lehetőség, hogy a lehető legtöbb gyerek beküldi a szüleit reklamálni.

2017. jún. 25. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
33%

Én azt szoktam, hogy nagyon "rejtett" módon provokálom őket, normálisan viselkedek viszont tudom hogy ezt a női idegbeteg tanárokat nagyon ki tudja készíteni, mert ész érvelek, nyugodtan viselkedek, ezért megőrülnek az idegességtől és ha beírnak valami szaktanárit vagy egyest, akkor panaszt teszek az igazgatónál hogy igazságtalan a tanár és elmebeteg, és ezért jó nagy lecseszést fog kapni a tanár is.

Nem lehet jobb belátásra bírni őket, segghülyék.

Ha a tanár ki akar készíteni, akkor én készítem őt idegileg ki úgy hogy tépni fogja a haját. Volt már ilyen, hogy megőrült a tanár miközben üvöltözött, kifogásokat keresett, kapkodott, mert nem tudott már mit mondani mert igazam volt, és az egész osztály ő rajta röhögött.

2017. jún. 25. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"Mi nem szoktunk semmi komolyat csinálni, csupán csak kicsit néha beszélgetünk, hülyéskedünk órán, dolgozatnál szoktunk puskázni vagy segítünk egymásnak, néha rendetlenkedünk de ezeken kívül semmi komolyat nem szoktunk csinálni."


Nem látjuk ennek a mértékét, lehet bőven rossz, amit csináltok, így nem tudhatjuk. Segítsétek egymást, de ne csak órákon, hanem óra előtt is, kérdezzétek fel a tananyagot a másiktól, stb. nem érzitek a súlyát, amit csináltok. Képzeljétek magatokat a tanár helyébe. Neki célja, hogy végighallgassátok az óráját.

2017. jún. 28. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!