Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Szerintetek egy tanár hogyan...

Szerintetek egy tanár hogyan reagálná le ha egy diákja vagdosná magát?

Figyelt kérdés

2017. jún. 30. 21:53
 1/10 A kérdező kommentje:
Vagy ha esetleg van tanár,mesélne róla?
2017. jún. 30. 21:55
 2/10 health visitor ***** válasza:
80%
Jelezni kell szépen a gyermekvédelmi rendszer felé, és majd kivizsgálják az ügyet.
2017. jún. 30. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
81%
Mikor az osztályfőnököm megtudta, elküldött iskolapszichológushoz. Elmentem párszor, semmit nem segített.
2017. júl. 1. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
86%

Nekem egy osztalytarsam vagdosta magat egy idoben, neha meg most is latok rajta egy-egy vagast de nem szeretem ezzel traktalni (amugy sem vagyunk olyan nagyon joban), csak ott vagyok neki, hogy tudja nincs egyedul. Ezzel szemben ket tanarnak is szemet szurt igy a melegben, amikor rovid polo volt rajta: az egyik kiforditotta a karjait es fennhangon el kezdett neki arrol papolni hogy ugye tudja-e ez nem megoldas a diaksereg kozepen. Azt hittem odamegyek es felkepelem! Hogy nem lehet benne ennyi emberseg, hogy legalabb diszkreten kerdezzen a dologra? A masik tanar rgy fokkal jobb volt, o csak megkerdezte hogy mi tortent, de sajnos azt is eleg hangosan, mindenki utana a lanyt bamulta. Hat szivem megszakadt.


Remelem mashol a tanarok diszkretebben beszelgetnek rola a diakkal, ha egyaltalan szukseget erzik hogy kb faggassak szegenyt.

2017. júl. 2. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nekem is a régi osztálytársam vagdosta magát SULIBAN a tűvel amit a falról szedett le. És egyszer rosszul lett és a tesitanár meglátta a kezét ami felvolt dagadva és nagyon piros volt. Lefertőtleníkltették neki és bekötözték. Az ofő pedig elküldte egy pszichológushoz. A gyereket utána kivették a suliból, azóta semmit nem lehet róla hallani. :(
2017. júl. 2. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
100%
Nekem legjobb barátom vagdosta magát, még az előtt, hogy mi találkoztunk. Sosem kérdeztem rá az okára, vagy, hogy mikor történt és ő ezt nagyra értékeli. Valószínűleg már szégyelli is kicsit a történteket. Vagy az is lehet hogy büszke amiért már túljutott a fájdalmán és nem akar senkinek magyarázkodni. Úgy gondolom hogy az ember ha akar majd beszél róla. És ha a tanár észreveszi esetleg egy diákján, akkor a diákkal kell beszélni. Mert lehet olyan helyzetben van, hogyha a szülei tudnának róla, az csak rontana a dolgon. . . türelmesnek és megértőnek kell lenni. Az nem megy, hogy : ÚR ISTEN!!! Te vagdosod magad? Hát nem tudod, hogy ez nem megoldás! - ez az amit semmiképpen nem szabad és még inkább nem ILLIK csinálni. . . annak az embernek oka volt rá, hülyeség volt, de megtörtént. Nem azzal kéne foglalkozni, hogy ez milyen rossz dolog. Azt kéne megkérdeznünk magunktól : Hogyan segíthetek ? Hogyan előzhetném meg, hogy újra megtörténjen ? és általában itt a válasz a törődés . . . de ez csak az én véleményem
2017. júl. 4. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Le kell ülni vele beszélgetni négyszemközt. Ha olyan, akkor szólni a szülőnek. A vagdosás általában valamilyen személyiségzavar jele, segélykiáltás, feszültséglevezetés. Gyakran nem jár egyedül, tehát a magát vagdosó gyerek lehet agresszív, vagy befelé forduló, akár ezek keveréke.

Könnyen előfordulhat, hogy csak hosszú pszichoterápiával kezelhető ez a probléma.

A nyilvános vagy privát leszidás, kiabálás, megszégyenítés mindenképp csak árt. De nem szabad titokban tartani. Ha az osztálytársadon látod, hogy vagdossa magát, szólni kell egy megbízható tanárak, lehetőleg az osztályfőnöknek.

2017. júl. 5. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
100%
A vagdosás mindenképpen egy segélykiáltás. Az alany nem képes megbirkózni az őt ért hatásokkal, kívülállóktól várja a megoldást. Mert sokszor tényleg csak ők oldhatják meg, ő tehetetlen. Emögött komoly traumák is húzódhatnak, pl. szexuális zaklatás, bántalmazás, terrorizálás. Mindenképp kell egy pszichológus vagy egy komoly barát, aki feltérképezi a problémát, és segítséget nyújt. Később ebből komoly öngyilkossági kísérlet is lehet, ezért kár lenne elveszíteni egy életet, ha a problémája külső segítséggel megoldható. Mindenképpen meg kell beszélnie valakivel, aki segítséget tud kérni, nyújtani számára. Ha csak szerelmi csalódás van a háttérben, akkor is komolyan kell venni, és megérteni vele, hogy ez elmúlik, és lesz más. Az kevés, ha egy tanár látja, mert nem biztos, hogy jól reagál, ha nem ismeri a tényeket. Négyszemközt kellene beszélnie a tanárával, és segítséget kérni.
2017. júl. 6. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%
A mai felfogás szerint szarni rá, ne az órámon csinálja. Mindenki úgy teszi tönkre magát, ahogy akarja. Régen kapott volna a tanártól és a szülőtől két-három pofánvágást, és máris jobb belátásra tért volna, de ilyen régen nem volt, nem voltak ennyire hülye elcseszett emberek.
2017. júl. 7. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Ylyria ***** válasza:
100%
Amikor az én volt osztályfőnököm észrevette, hogy az eggyik osztálytársam vagdossa magát elég durván reagált rá. A csaj valami papírt nyújtott át az osztfőnek és felcsúszott a (direkt ez miatt hosszú) pulcsiújja és a tanár észrevette. Hangosan megkérdezte, hogy mitől vannak ott azok az (elég egyértelmű, szabályos, egyenes, párhuzamos) vágások. A lány azt monta, amit szokott, hogy a (nem létező) macskája karmolta meg, erre a tanár normális reakció vagy segítség nyújtás helyett megforgatta a szemét és helyre küldte a csajt. Mondjuk értem, mert eléggé nyugdíjközeli, konzervatív tanár és azt hiszi, hogy csak divat ez az egész, pedig annak a lánynak pont hogy valós problémái vannak. Én mindig próbáltam segíteni neki, mindig meghallgattam, de nem hiszem hogy sokat ért volna. 😔
2017. júl. 23. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!