Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Miért fáj még mindig ez?...

Miért fáj még mindig ez? (Hiszen többé nem történhet meg)

Figyelt kérdés

Egy éve befejeztem a sulit. Bejutottam az egyetemre és új életem van. Még is sokszor emlékszem vissza arra a sok rosszra amit ellenem tettek. Néha álmodok is oszt-társakkal meg tanárokkal. Néha új eseményeket kreál az agyam. Annyira visszahúz a fájdalom. Pedig nem történhet meg . Már erősebb személyiség vagyok. Azt hiszem. Legalábbis a való életben ez már nem történik igy. Még csak hasonló sem.



Mit tehetnék, hogy elmulasszam ezt a fájdalmat? Hogy ne emlékezzek erre? És ne álmodjak róluk?



U.I.

Tudom, hogy valakinek ez egyszerű, csak úgy elfelejteni. De nekem nem megy akár hogyan is igyekszem.

Meg akarok bocsátani de nem megy...



2017. júl. 23. 17:31
 1/3 anonim válasza:
56%
Menny pszchiológushoz talán tud segíteni
2017. júl. 23. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Sok-sok idő kell, mire fel tudod majd dolgozni a történteket, sok esetben évekre van szükség. Az enyém e sok közé tartozott, de idővel beláttam, hogy semmi értelme fájdalmat, haragot őrizni. Az élet túl rövid ehhez, el kell engedni, ami történt, és a saját életedre, saját boldogságodra koncentrálni, arra, ami most van, és ami holnap lehet, nem arra, ami tegnap volt, mert azon már nem tudsz változtatni. Az élet mindig visszaállítja az egyensúlyt, aki ártott a másiknak, annak előbb-utóbb ártani fognak mások, még több esetben az illető árt tudat alatt saját magának, akkor, amikor eljön az ideje. Ha a te lelkiismereted tiszta, felettük állsz, ezzel a tudattal lépj tovább. Nyilván, ha valamilyen szinten vétesnek érzed magad, és a lelkiismereted nem teljesen tiszta, ez visszahúzhat. Nm vádolni akarlak, csak arra kilyukadni, hogy lehet, vádolod magad valamilyen szinten a történtekért akkor is, ha csak áldozat voltál, és ez az, ami nem enged továbblépni.

Még nehezebb lesz leküzdeni az akkori évek alatt kialakult védekezési ösztönt, a bizalmatlanságot, mikor nem tudod eldönteni, milyen szándékkal közeledik valaki, az állandó készenlétet, mikor kell visszaszúrni, de nem lehetetlen.

2017. júl. 23. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Persze, hogy é se vagyok szent. volt amikor már én is rájuk förmedtem dolgok miatt. De az hogy én többször kaptam az millió százalék...
2017. júl. 23. 18:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!