Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Szerintetek az én hibám, hogy...

Szerintetek az én hibám, hogy megutált az osztályom vagy az övék?

Figyelt kérdés

Az túlzás, hogy megutáltak, de nem kedveltük egymást. Elég furcsán viselkedtek velem, de utólag kezdem belátni, hogy lehet, hogy nem így kellett volna viselkednem. A helyzet az volt, hogy voltak olyanok, akik eleve nem voltak szimpatikusak. 4-5 ilyen volt a 30-ból. De ez alapvetően nem baj szerintem, mert én nem vagyok kötözködős, aki nem tetszik, azt se bántom. Ők viszont sokszor keresték a lehetőséget a beszólogatásra, meg sokat nevettek a hátam mögött (sokszor ilyen hülyeségek miatt is, hogy nem az aktuálisan népszerű sorozatot néztem hanem valami mást, vagy mert nekem gyógytornára kellett járnom). Ez még nem lett volna baj, de úgy 2 év után kb. a többiek is melléjük álltak, ami fura, mert sose tettem ellenük semmi rosszat. Egyszerűen csak egyre jobban kiszorultam a társaságból (3-4 barátom mindig volt).

Azért szorultam ki, mert nem mentem velük bulizni. Nem vagyok egy karót nyelt szürke kisegér, csak nekem tök fura volt, hogy egyesek pl. mindenkit meghívtak a szülinapjukra. Nekem ez olyan személyesebb, én a barátaimat hívtam meg csak.Akiket ismertem. Ők meg nyilván úgy gondolkodtak, hogy majd ott összeismerkedünk. (Nekünk elég helyünk se lett volna ilyen bulihoz, maximumom a kertben, de nem nyáron születtem.) Aztán egy idő után persze nem hívtak.

Nekem az egész annyira kétszínű volt. Volt pl. egy lány, akit mindenki kinevetett, hogy milyen buta, ha kiment a teremből a "barátai" röhögtek rajta, de persze őt is meghívták. Vagy ugyanez egy fiúval. Én ezt egyszerűen nem értettem, kétszínűségnek tartottam, nem akartam csatlakozni ehhez. Utólag viszont azt gondolom, hogy lehet, hogy rosszul tettem, mert ők meg talán arra gondoltak, hogy érdemes jóban lenni, rugalmasabbak voltak mint én, vagy ilyesmi. Végül is ha úgy vesszük, ők "elfogadóbbak" voltak, mert azt is szívesen látták, akiről rossz véleményük volt, akit kinevettek egyébként. Lehet, hogy ők praktikusan gondolkodtak, és utólag (pl. osztálytalálkozó szervezésekor, vagy amikor az utcán összeakadunk) úgy viselkednek, mintha nem is tudnának róla, hogy nem kedveltük egymást. Őszintén csodálkoznak, hogy nem látom szívesen a társaság egy részét. De azok, akiket kinevettek, csúfoltak, de akikkel szemtől szemben kétszínűsködtek, ők úgy látszik, ma is jól érzik magukat köztük. Igazából utólag úgy vagyok vele, hogy már a fene se tudja. Egy idő után azok látóköréből is kikerültem, akiket kedveltem, mert féltem hogy az ő bulijaikon ott lesznek azok, akiket nem kedvelek.


Amúgy vannak barátaim, az egyetemi évfolyamtársaimmal jól kijövök, és tudom kezelni az embereket, szóval nem vagyok aszociális.


2017. júl. 23. 17:55
 1/7 A kérdező kommentje:
A praktikus alatt azt értem, hogy ők lehet, hogy azt gondolták, hogy osztálytársak vagyunk, fogadjunk el egymást. De akkor miért röhögtek a másik háta mögött, és akkor azt miért esett nehezükre elfogadni, hogy pl. én gyógytornáztam vagy más a stílusom? Csomószor, amikor kibeszéltek minket, abból kiderült, hogy nem is ismernek.
2017. júl. 23. 17:58
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Na most akkor középsulis osztály vagy egyetemi csoport?
2017. júl. 23. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Hidd el nem vesztettél semmit. Jellemtelen gerinctelen másokat a háta mögött kibeszélő emberekre semmi szükséged nem lesz az életben. Felejtsd el őket, egyetem lesznek majd barátaid, vagy gondolom már vannak is. :) Építsd velük a kapcsolatot, ők gondolom lévén hogy ugyanolyan szakra járnak mint te, vagy legalábbis egyetemisták, több közös van bennetek, tartósabb lesz a barátság, kapcsolat is.
2017. júl. 23. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
74%
Velem is detto ugyanez volt. Én viszont örülök, hogy sose kezdtem el jópofizni az ilyen kétszínű bunkókkal, úgy vagyok vele, hogy inkább legyen kevesebb barátom, de ők olyanok legyenek, akikben meg lehet bízni, nem kell attól tartanom, hogy kibeszélnek a hátam mögött vagy mindenkinek elmondják a bizalmasabb dolgaimat. Meg egyébként nekem vannak elveim, nem akarok olyannal kedves lenni vagy bármiben segíteni is neki, aki másokon röhög olyan dolgok miatt, amikről nem tehet.
2017. júl. 23. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Középsulis osztály. Az egyetemi évfolyamot megemlítettem, szerintem tök érthető.
2017. júl. 23. 22:41
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. De igazából nem tudom, kaptam-e választ. Ezek szerint nem az én hibám?
2017. júl. 23. 22:42
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Ja hogy mar reg tul vagy a kozepsulin, de azert teped maga, hogy mit miert hogy. Nem teljesen tok mindegy mar? Orulj, hogy ott hagyhattad vegre oket.
2017. júl. 24. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!