Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Hogyan tudok felmentést kapni...

Hogyan tudok felmentést kapni tesi óra alól? Lehetőleg egész évre.

Figyelt kérdés
2017. aug. 6. 15:51
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs rá okod, sehogy. Ha van, akkor szakorvostól.
2017. aug. 6. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Van rá okom. Köszönöm a segítséget.
2017. aug. 6. 15:59
 3/10 anonim ***** válasza:
73%
Mi az ok?
2017. aug. 6. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
34%
Dikk, még el sem kezdődött az év, de már felmentés kéne?
2017. aug. 6. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Pszichés problémák. Sok traumatizáló élménynek voltam kitéve az utóbbi években, és ebből adódóan szorongok testnevelés órán. Megrögzötten félek a velem egykorú gyerekektől, és az iskolától. Előző évben majdnem megbuktam testnevelésből emiatt. Kiskoromban sokat csúfoltak, a szegénységünk miatt, és a mentális állapotom miatt. Csak ennyire emlékszem, mert másfél év kiesett az emlékezetemből. Néha rohamszerüen előjönnek emlékek, de azok többnyire erőszakosak. Egyszer voltak tévképzeteim is. Halálfélelmem volt egész idő alatt, se enni se aludni nem tudtam. Azt gondoltam hogy figyelnek, és hogy valakik biztos utánnam jönnek. Nem tartott sokáig csak két napig. Pszichológushoz járok, ő segít nekem. Pszichiáterhez nem szeretnék menni, nincsenek jó tapasztalataim velük kapcsolatban. Édesanyám gyógyszerfüggő, bátyám skizofrén. Másfél évig egy paranoid skizofrénnel és egy bipolárissal laktam együtt, akik gyógyszerfüggők voltak. Nem szeretnék gyógyszerfüggő lenni, ezért nem kértem még segítséget pszichiátertől. Jövőre megyek középiskolába, ezért kérdeztem a felmentést.
2017. aug. 6. 16:19
 6/10 anonim ***** válasza:
Elmész a háziorvosodhoz, elmeséled neki, amit írtál és megkéred, hogy adjon felmentést. Adni fog, ha ő is úgy ítéli meg, hogy szükséged van rá, és valószínűleg elküld egy olyan orvoshoz, aki tud rajtad segíteni.
2017. aug. 6. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Esetleg ezt azoknak is elmesélhetnéd, akik okozták neked ezt a pszichés problémát az iskolában!
2017. aug. 6. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Három különböző osztályban és iskolában végeztem el az általánost. Nem buktam, de sokat költöztünk. Illetve nem hinném hogy meghatná őket a történetem. Maximum sajnálni fognak, de sajnálattal meg nem leszek előrébb, és jobban se leszek sajnos :/
2017. aug. 6. 18:37
 9/10 anonim ***** válasza:
Basszus. Bocs, nem tudtam. Ha elmondod orvosnak, tuti segít
2017. aug. 6. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Elsősorban az iskola igazgatójával kéne beszélni, hogy milyen okból fogadnak el felmentést és milyenből nem. Meg ő azt is meg tudja mondani, hogy kitől kell hozni a felmentést, háziorvostól vagy szakembertől.


De van egy olyan sejtésem, hogy pszichés problémára nem fogadnak el felmentést. Sajnos Magyarországon él ez a hit az emberek fejében, hogy a mentális betegség az nem is betegség, csak önsajnáltatás, szóval nem veszik komolyan. Ráadásul a mentális dolgok mindenre kihatnak, nem csak a testnevelés órára, azt meg nem mondhatod neki, hogy az összes óra alól mentsen fel, hiszen ilyet nem is lehet.

2017. aug. 6. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!