Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Osztálytalálkozóm volt,...

Osztálytalálkozóm volt, bővebben lent. Szerintetek jól tettem, amit tettem?

Figyelt kérdés

Szóval a 10 éves érettségi találkozóm volt a minap és azt kell tudni, hogy engem a gimi alatt eléggé kiközösítettek , önbizalmam se volt sok, nem is nagyon akartam elmenni. 1-2 barátom maradt csak gimiből. A lényeg, h ugyanazokat tapasztaltam, mint 10 éve. Van egy közös fb csoport, ahova másnap az alábbi behegyzést tettem közé:


"Számomra nagyon tanulságos volt a tegnap este. Az mindenesetre tudatosult bennem, hogy én sosem illettem ebbe az osztályba.

Mikor 10 éve leérettségiztünk, mindenféle önbizalom nélkül indultam útra, aztán az az önbizalom, amit 10 év alatt felépítettem magamban, tegnap este pár órára ismét tovatűnt. Ismét egy jelentéktelen senkinek érezhettem magam. Akik gimi alatt levegőnek néztek, azokra kb számíthattam tegnap este is... Az est végefelé már ismét nem volt kedvem megszólalni sem, mintha visszarepültem volna az időben.

Gondolok itt például arra, amikor 1-2 osztálytárs mindenkitől elköszönt a környezetemben, rám meg még csak nem is vetett egy pillantást sem. Így 10 évvel később már valahogy abban bíztam, hogy ilyen dolgokat már nem fogok tapasztalni, mert mindenki komolyodott ennyit.

Voltak olyanok is akik azért odajöttek köszönni, de húzták a szájukat. Persze én sem tudtam tegnap mindenkihez odamenni és egyesével beszélni, de legalább arra figyeltem, hogy ne diszkrimináljak senkit a környezetemben és ne húzzam a számat senkire. Mire fel is tettem volna?

Tudjátok biztos vagyok benne, hogy én is hibás voltam abban, hogy a gimis éveim így alakultak, de minden kétoldalú. Én legalább nem bántottam meg soha senkit ok nélkül és nem húztam a számat senkire anélkül, hogy legalább egy esélyt is ne adtam volna neki arra, hogy megismerjem.

Ugyanakkor volt akiben pozitívan csalódtam gimihez képest a tegnap este folyamán. Ez azért jó érzés volt. :-)

Akinek nem inge az persze ne vegye magára egyiket sem.

Részemről biztosan nem megyek több osztálytalálkozóra. Ami nem működik, azt nem kell erőltetni. :-)

Sajnálom srácok, hogy ezt kellett írnom, de őszinte akartam lenni. Ha valaki most emiatt a bejegyzés miatt töröl, vagy letilt, igazából tegye, nem engem minősít vele. A továbbiakban nem szeretnék ezzel foglalkozni. Most leírtam mindent, ami már gimi óta bennem volt igazából. Mindenki vonja le a maga konklúzióját.

Hálát adok a sorsnak, hogy a gimi óta nem találkoztam ilyen dolgokkal az életben és csupa olyan emberrel ajándékozott meg a sors, akik adtak nekem esélyt, hogy megismerjenek , mielőtt látatlanban húzták volna rám a szájukat és bennük igaz barátokra leltem.

Minden jót nektek, bennem nincs már semmiféle harag, ezzel a bejegyzéssel kiírtam magamból. :-) "


Aztán egy páran beszóltak, hogy mit osztom itt az észt, de sokan a pártomat fogták. Mit gondoltok? Szerintem helyesen tettem, hogy ősziunte voltam, de érdekel idegenek véleménye is.



2017. aug. 14. 11:32
1 2 3
 11/21 Andizsuzsi ***** válasza:
52%

"Szerintem ha bunkok veled és ezt kúltúrált hangnemben szóváteszed, abban semmi gyerekesség nincs. :)"


Szerintem meg de. Ha ott felállsz és azt mondod, hogy kedveseim, nem csalódtam bennetek, pont olyanok vagytok, mint voltatok, és elköszönsz az igen, kiállás magadért. De utólag jól megírni egy féloldalas ömlengésben. Az gyerekes.

2017. aug. 14. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
Akkor ezt máshogy látjuk
2017. aug. 14. 12:46
 13/21 anonim ***** válasza:
74%
Annyit értél el, hogy feldobtad a napjukat azzal, hogy a tudtukra adtad, hogy még mindig bánt a dolog és hatással vannak rád, egyszóval nyomorult vagy. Elég amatőr húzás volt részedről.
2017. aug. 14. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
15%
Nem, nem tetted jól, nem írtam volna ilyet! Ennyi szöveget írtál, de sokkal mélyebb gondolatokat is tartalmazhatott volna! Nem azzal van a gond, hogy írtál, hanem hogy ilyet írtál.
2017. aug. 14. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
59%
Nekem ebből az egészből az jött le, hogy sajnáltatod magad. Ha nem tetszett, ki kellett volna lépj a csoportból, és éld tovább az életed. Igaz, nekem nagyon jó osztályom volt, mindenkivel jóban voltam, de ha fordítva is lett volna, akkor sem írtam volna ilyen hülyeséget egy közös csoportba.
2017. aug. 14. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
58%

Szánalmas vagy, komolyan, akkor miért mentél el egyáltalán?

Csak azt bizonyítottad, hogy okkal néztek át rajtad gimiben.


Én hasonló okok miatt nem mentem el az általános iskolaira, nem vagyok rájuk kíváncsi de nem is vergődöm végig a három órát, hogy aztán egy fészbúk poszton - mert persze közölni fostál velük :D - jól kioszd őket.


Semmi tartás nincs benned, hogy legalább a szemükbe mondd, ha bajod van. Gáz.

2017. aug. 14. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem nem követtél el semmi rosszat, biztos jól esett kiírni a dolgokat. Sajnállak én is. Én is ugyanebben a helyzetben vagyok, mint amiben te volták, csak én most vagyok gimis. Én is úgy megmondanám nekik! Így legalább tudom (bár eddig is gondoltam), hogy a dolgok ilyen szempontból nem változnak. Valószínűleg én sem fogok elmenni ilyen találkozókra, mert minek? Úgyis olyan kis senki leszek, mint a gimiben.

Legszívesebben most otthagynék mindenkit a francba és élném a saját életemet, csinálnám azt, amit akarok. De még egy jó pàr évig ki kell bírnom...

2017. aug. 14. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
69%

Szerintem jól tetted, talán felnyitottad egyessek szemét, másoknak, akik hasonlóan éreztek pedig egy kis ösztönzést adtál.

Nem kell mindent eltűrni, ami ilyen régóta bántott jól tetted, hogy kiírtad.

Ha helyben mondod lehet tényleg hatásosabb, de akkor és ott nem jut eszébe az embernek, főleg ha más fogadtatást vár.

Ez este hatására fogalmazódtak meg benned a gondolatok, amiket leírtál, és amikk szembesülniük kellett másoknak.

Megkérdezhetem, hogy pára pontosan mire szóltak be? :)

2017. aug. 15. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim válasza:

Azt biztos nem éred el, hogy most majd megkedvelnek, de azt nem érted volna el mással sem. Sem azt, hogy kibújjanak a bőrükből és megváltozzanak.

Ha a lelkednek jót tett, hogy kiírtad magadból, megkönnyebbültél tőle, akkor jól tetted. Neked jobb lett tőle, másnak meg semmi köze hozzá.

Azt nem tetted jól, hogy itt keresel utólagos igazolást hozzá. Ez azt mutatja, hogy még mindig nincs minden rendben az önbizalmaddal, azon még dolgoznod kell.

2017. aug. 19. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
63%

Sok érzéketlen ember van a válaszolók között, nyilván ők is kiközösítettek pár embert a saját osztályaikban.


Nem tetted rosszul, hogy leírtad, és nem igaz, hogy attól lennél nemgyerekes, hogy ott felállsz és kivered a balhét, hogy nem csalódtam bennetek blabla, na ez lett volna sak igazán nevetséges.


Szerintem te egy érzékeny, finomabb lelkű ember lehetsz, aki joggal éli sértésnek, amiért megalázzák, valójában azok a gyerekesek, akik vén korukban is ott tartanak, hogy fújj utálom nem köszönök neki.

Óvodai szint.


Többet ne menj közéjük, sokkal jobb társaságot érdemelsz!

2018. jan. 26. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!