Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Hogy viselkedjek az első...

Hogy viselkedjek az első gimnáziumi napomon?

Figyelt kérdés

2017. aug. 22. 19:17
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen, őszintén. Mosolyogj azért, próbálj minél több emberrel beszélni.

Esetleg kérdezd meg, hogy merre van a mosdó, nem jönne el veled valaki, vagy a büfé, igazából csak kezdeményezz beszélgetést sok emberrel, ez a lényeg.

2017. aug. 22. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
73%
Inkább azt írom le, hogyan ne viselkedj: ne legyél hallgatag! A csendeseket rendszeresen hülyének nézik, és gyakori (vagy inkább állandó) céltáblái a piszkálódó bunkóknak.
2017. aug. 23. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A fentieken túl: ne tukmáld rá magadat másokra, de visszahúzódó se légy. Hónapjaitok lesznek megismerni egymást, nem kell ajtóstul rontani a házba, de elvonulni sem kell a kert végébe, ha érted a metaforát. :)


Mindenki zavart ilyenkor. Beszélgessetek arról, hogy mennyire újszerű ez a helyzet, ki honnan jött, és akkor oldódni fog a dolog. Légy megértő, de légy immunis arra, ha más nem az. Nem mindenki képes jól kezelni ezt az új helyzetet.


És a (nem túlzásba vitt) mosoly mindig sokat segít. :) A kellemes emberekhez mások is szívesen közelednek.

2017. aug. 27. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

"Természetesen, őszintén. Mosolyogj..."

Megnézném azt az őszinte mosolyt, amit ilyenkor kicsikar magából valaki. :-))

2017. aug. 28. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Elmondom, hogy én hogyan kezdtem.


Én az általánost nagyon gyenge eredménnyel zártam (ott állandóan a hátsó padok valamelyikében ültem...).


A gimiben, ahogy először beléptem az osztályba, az összes hátsó hely már foglat volt, szinte kínálta magát a lehetőség... és akkor, és ott elhatároztam, hogy az első padban, ráadásul középen fogok ülni és úgy is lett (aztán végig ott ültem és kitűnő eredménnyel fejeztem be a négy évet)...

2017. aug. 29. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!