Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Akiket bántottak általános/köz...

Akiket bántottak általános/középiskolában (akár verbálisan, akár fizikailag)! Lett valamilyen hatása az életetekre (a piszkálásnak) azok után, hogy vége lett a zaklatásnak?

Figyelt kérdés
Arra is kíváncsi vagyok,hogy kit miért néztek ki az osztálytársai.

2017. aug. 29. 21:23
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Általánosban és oviba bántottak majd a család segítségére középiskolába már tőlem féltek:)

(Nem bántottam senkit) De én voltam a legbátrabb szerintem.. illetve hirtelen és gyorsan olyan válaszok pattantak ki sz agyambol ami meg egy tanárnak se, így egyből meg tudtam magamat védeni és enyém volt általában az utolsó szó, az utolsó monológ..

Viszont sebeket hagyott, rossz érzés hogy szomorúsággal és szenvedéssel telt el ilyen sok idő és nem szívesen gondolok vissza ezekre az évekre :/

De ez van, próbálok erős lenni azóta!

2018. jan. 2. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Én rendkívül támogató családban nőttem fel, pár kivétellel a tanáraimmal is nagyon jó viszonyban voltam, épp ezért zavart nagyon, hogy az állandó verbális zaklatásra, ami minden egyes napomat megkeserítette, csak annyit kaptam, hogy ne foglalkozzak vele, engedjem el a fülem mellett, stb. mintha az én hibám lett volna, hogy terrorizálnak. Emiatt a konfliktushelyzetek a mai napig nagyon stresszelnek, mert ez az egyetlen szituáció, amivel kapcsolatban az ivódott belém, hogy nem kérhetek segítséget, csak magamra számíthatok. Nagyon feldühít továbbá minden olyan szituáció, amikor valaki visszaél bármilyen jellegű fölényével, hogy másokat testileg vagy lelkileg bántson, illetve undorom a többségben lévők arroganciájától, a konformizmustól. Tíz és tizenhat éves korom között ki akartam irtani az emberiséget is, hogy megóvjam a természetet, de ez már elmúlt :D
2018. jan. 2. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 Metionin ***** válasza:
100%

Alapból mindig csendes és bizalmatlan voltam de a sokéves csesztetés egész biztosan rontott rajta. A mai napig nagyon nehezen tudom elhinni hogy valaki jót akar nekem és nem hazudik a szemembe, nem azért barátkozik velem mert ki akar használni és a hátam mögött kiröhögni.

Csúfoltak és vertek egész általánosban. Az okok: csórók voltunk, apám alkoholista, rossz szociális készségek (autista vagyok de ők ezt nem tudták) plusz jól tanultam ami abban a suliban szégyen de ciki volt. Gyakran vadidegen gyerekek jöttek oda meglökdösni miközben kiabálták hogy apám kocsmázik. Volt hogy azért rugdostak össze mert ugyanaz a pulóver volt rajtam egész héten. Otthon is sokszor kaptam akkorát hogy meglátszott a nyoma, ezért is csúfoltak pl. ha meglátták hogy zúzódásos a karom, egyből lökdöstek hogy megvert apád részegen huhúú. Meg kidobálták az ablakon a cuccaimat, tönkretették a taneszközeimet hogy majd ezért otthon úgyis megvernek. Ha öröst kaptam, megvertek hogy ez a csóró fogyi hogyhogy jobbat írt, és ez elég gyakori volt mert kitűnő tanuló voltam.

2018. jan. 2. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

13 éves körig tűrtem, kiközösítések stb... utána 180 fokos fordulat. Volt, hogy szinte már-már kerestem a konfliktust!

Sem általánosban, sem gimiben nem szerettek. Kiközösített voltam.

13 korban Volt fordulat, már alig vártam a gimit, de ott meg nagyobb sgfejek voltak!


Eredmény: konditerem naturálban, erős, nagyhangú(!!!!Nem otromba!!!!) jellem, telibeszrni mások véleményét, egyszemelyes hadsereg!

2018. jan. 2. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

Oviban bántottak, általánosban a BFF-em vagy mi a feném szúrt hátba, kiközösítettek, hatosztályosban az osztályfőnököm tolt ki velem.

Most gimis vagyok, de azóta nem tudok bízni senkiben, a kapcsolataim felszínesek, egyáltalán nem vagyok empatikus, a szűk családomon kívül (szüleim, nagyszülők és tesók +a kutyám akivel együtt nőttem fel) bárki halála hidegen hagy, még csak szomorú sem leszek. Gyakran előszoktam adni az érzéseim, abból egyedül a düh, a fájdalom és az üresség érzet szokott valós lenni. Csak a családom és egy két tanár tud belőlem hálaérzetet kiváltani vagy örömöt. Sikeresen akarom elvégezni az iskolát az egyetemmel, hogy azok akik bántottak pislogni sem merjenek a jelenlétemmel, mert már társadalmilag is ki tudom őket csinálni, nem csak fizikailag és lelkileg. Engem annó tönkretettek.

Egy mostani osztálytársam mondta h olyan független, önálló és erős akar lenni mint én. Valóban ilyen lettem... csak kérdés h megérte-e ezen az áron...

2018. febr. 11. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!