Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A tesóm és a barátja paleo...

A tesóm és a barátja paleo diétát tartanak, már 2 éve. Már csont és bőr mindkettő, fizikailag nagyon kész vannak. De nem akarják abbahagyni. Nem lesz jó vége, nagyon aggódunk. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

2013. máj. 7. 16:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Vidd el őket orvoshoz.

Ha nem akarnak menni keress egy háziorvost.

2013. máj. 7. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Tesóm volt nemrég, mert elájult már másodszorra a munkahelyén. Azt mondta az orvos mondta neki, hogy változtasson az étrendjén, de nem változtat. Nem hallgatnak senkire. Amikor jönnek hozzánk, anyuval is csak veszekszik. De anyu csak aggódik.
2013. máj. 7. 17:08
 3/13 anonim ***** válasza:
70%

Ha fizikailag kész vannak, akkor nem paleo diétát tartanak.


Paleo alapja hogy esznek zöldségeket, húsokat (nem meghatározott arányban). Tehát fizikailag kicsattanó állapotban kell legyenek. Ha nem, akkor valamit nem jól csinálnak.

2013. máj. 7. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 nagyontamas ***** válasza:
79%

Kedves kérdező!

El tudnád mondani, hogy mi a tesód egy napi étrendje, és kb. miből mennyit eszik?

A másik kérdésem, hogy milyen magas, és hány kiló?

A fentiek ismeretében sokkal jobb válaszokat tudnánk adni.

2013. máj. 8. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Mi közöd Tőle ***** válasza:
55%
Ez csak egy sima antipaleós elrettentő kampányának a része. Hagyjátok figyelmen kívül a kérdést.
2013. máj. 8. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
79%
Nem olyan biztos, hogy kamu a kérdés. Mint mindent, a paleót is lehet rosszul csinálni (elég tipikus hiba pl. a magvak fogyasztását túlzásba vinni, amik fitáttartalmuk miatt egy csomó ásványt kiürítenek a szervezetből). Szóval csak akkor tudunk segíteni, ha több infót kapunk.
2013. máj. 8. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Pontos étrendet nem tudok mert külön élnek. De azt tudom, hogy krumplit, rizst, lisztet, borsót, babot, tejterméket, cukrot sem esznek. Cukrot azt mi sem használunk otthon és tejet is csak ritkán. Kenyeret sem esznek. Nem tudom még miket nem, sokmindent. Tesóm 178 magas és 51 kiló volt 2 hete. Én 173 vagyok, és 58 kilósan is soványnak mondanak, szerintem átlagos súlyú vagyok. Csak azért írom, hogy hozzám képest látszódjon milyen ő.

Magokat nem tudom esznek-e. A kérdés pedig nem kamu 5. válaszoló. De ha valakinek valami nem jön be, akkor biztos nem fogja dícsérni.

2013. máj. 8. 16:21
 8/13 anonim ***** válasza:
68%
Lehet keveset esznek, nem laknak jól, kevés zsírt esznek. A kérdés az, hogy miért. Ugyan ez lenne a kérdés a túlzott magfogyasztás esetén is. Zöldség + hús, írd meg nekik hogy üzenik nekik. Egyenek sok zöldséget és húst, használjanak zsírt bőséggel és jól lesznek.
2013. máj. 8. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
68%

Én ugyan nem vagyok ennek a híve, de ha már egyszer paleóznak,akkor csinálják normálisan, mert ebbe a csontsoványságba bele is halhatnak.

A paleo engedélyezi a szalonnát, kolbászt stb, csináljanak egy jó kis hagymás-paradicsomos kolbászos szalonnás rántottát, hozzá gyümölcstea, baconbe tekert csirkemell, pulykamell, csirkemáj, különféle vitamindús salátátk dióval, fenyőmaggal, tojással, csirkecomb dióval, kókuszreszelékes magkenyér úgytudom, hogy a paleoba lehet néha néha zabot enni azt is lehetne a tetejére szórni

2013. máj. 9. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 nagyontamas ***** válasza:
75%

A tesód testtömeg indexe 16,1 amivel még paleós szemmel is soványnak tűnik.

Különösen egy olyan közegben, ahol túlsúlyos emberek tömege szuszog.

Valószínű, hogy az énképe sérült, és ezért viszi túlzásba a fogyást. Ezt az állapotot azonban nem az étrendjének a típusa, hanem valószínű a mennyisége okozza. Szerintem jogos az aggodalmad, próbáld rávenni, hogy egyen több gyümölcsöt, zöldségféléket. Vedd rá valami mozgásra, játékos sportra!

2013. máj. 9. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!