Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Nagyon félek. Nem bírom...

Nagyon félek. Nem bírom tovább. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Az a helyzet,hogy nyáron költöztünk külföldre (Angliába) és nemsokára kezdem a sulit. Nagyon félek. Stresszelek,hogy mi lesz és nagyon fáj a hasam az idegeskedéstől. Utálok új lenni, így meg pláne,hogy külföldön kell,hogy új legyek. Kb.10-15%-ot tudok beszélni angolul. De ha beszélnek hozzám akkor teljesen leblokkolok és megsem tudok szólalni.

Szóval nagyon félek,hogy mi lesz ha beszélni fognak én meg nem értem és olyan leszek mint valami süket néma aki nem válaszol csak mosolyog. És attól is félek,hogy esetleg elsírom magam ott a nagy a tehetetlenségben. Mert én ha izgulok vagy mosolygok megállás nélkül vagy sírok. A suli 3szor akkora mint a magyar sulik szóval sokan járnak a oda és ettől is félek,hogy az egész suli rajtam fog sugdolózni,mivel én vagyok az új. Utálom ezt. Nem bírom ezt az idegeskedést és rettegést. Mit tegyek,hogy ne féljek ennyire most és amikor ott vagyok akkor se?? Soha nem féltem még így semmitől. (14L)



2017. okt. 1. 13:23
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Az angliai iskolákban rengeteg külföldi van, nem leszel kiközösítve. :) Beszélgess előtte sokat angolul, addig is gyakorolj, családdal/interneten/bárhol ahol tudsz. :)
2017. okt. 1. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
mit tegyél? tanulj angolul.
2017. okt. 1. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Tanulok amennyit bírok,de hiába ha megszólítanak akkor "lefagyok" annyira izgulok. Nem tehetek róla,ilyen vagyok. Fogalmam sincs,hogyan élem túl az első napot.:(
2017. okt. 1. 15:04
 4/9 anonim ***** válasza:
Bárhogy is lesz, sugározz magabiztosságot, kezeld lazán a dolgokat.
2017. okt. 1. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Megpróbálom!:)
2017. okt. 1. 21:01
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia! En is annyi idos vagyok mint te, 11 eve elek Angliaban (apukam miatt tudok meg magyarul, mert amugy itthon angolul beszelunk anyukam es a hugom, de ez csaladi ok, igy nem reszleteznem kommentben). Hidd el, nem fognak miatta piszkalni. Tavaly jott az osztalyomba egy portugal lany, alig tudott valamit angolul, mi nem cikiztuk, SEGITETTUK! Segitettunk neki mindenben, amugy is kapott segito tanart. Elhiszem hogy felsz, en akkor rettegnek ha Magyarorszagon kellene suliba jarnom, mert ugye en itt kezdtem az egesz sulit. De biznek benne, hogy kedves osztalytarsak segitenenek. Figyelj, ha a te helyedben lennek, megmondanom a suliba hogy nem beszelem perfektul a nyelvet, ha lehet, segitsenek.
2017. okt. 2. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen utolsó! Sokat segítettél. Jó neked, hogy beszélsz angolul :)
2017. okt. 2. 19:55
 8/9 anonim ***** válasza:

Szerintem sem kell aggódnod. Bár én nem tanulok Angliában, Magyarországon élek és tanulok, az unokatestvérem Londonban tanul, és neki is vannak mindenféle osztálytársai (lengyel, orosz, német), és mégis, az ő egyik barátja is ilyen, aki eleinte nem is beszélte a nyelvet. Hozzátenném, ötödikesek, szóval még fiatalabbak nálad.


Meg, van egy barátnőm, aki Pestről költözött Izraelbe. Képzelheted, nem hogy a nyelvet, a betűket sem ismerte. Már ott él 1-2 éve, és ő az egyik legmenőbb a suliban. Nem azt mondom, hogy biztosan te is az leszel, de csak bele kell jönnöd, és nem lesz semmi baj. Kitartást =)

2017. okt. 2. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
németoszágban átéltem ezt 1 napomon at egyik gyerek "are you weed?" nameg a kedvencem egy csak megkerdezte hogy van-e péniszem ehhez 3 másik ember segítsége kellett neki hogy fel tudja tenni ezt a kérdést ráadásul nem is helyesen (angolul) so én nem csak azért nem szóltam semmit mert nem mertem hanem mert inkább meghökkentem hogy WTF szeriritem ne félj (mivel se ők sem én nem vagyok jó angolból nem beszélk senkivel csak mogorván ülök a padban mert nem tudok mit csinálni) hidd el ha helytelenül mondasz valamit akkor kijavítanak nem leszólnak (legalábbis itt németben így megy)sőt ha szerencséd van ami nekem nem volt akkor találkozol valakivel aki magyar:D
2017. okt. 3. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!