Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » 1 vagy max 2 év alatt felkészü...

1 vagy max 2 év alatt felkészülhetek emelt angol érettségire, ha idén kezdtem el angolt tanulni?

Figyelt kérdés

Eddig németes voltam és nyáron letettem belőle a középfokú nyelvvizsgát, ezért átmehettem az angolos csoportba. Egyébként németből most májusban akarok emeltezni és max jövő májusig kéne még egy emelt érettségi vagy még egy nyelvből, vagy magyarból vagy töriből, mert ezek az érettségi követelmények a szakon, amire menni akarok..Viszont magyarból meg töriből mindig is sík hülye voltam, örültem, hogy a középszintű érettségijeim meglettek belőlük. Bár eddig úgy terveztem, jelentkezek a májusi magyar emeltre is, de rájöttem, még angolból is hamarabb lenne meg szerintem az emelt szintű érettségi, mint magyarból...Már csak az a kérdés, hogy szerintetek lehetséges ennyi idő alatt felkészülni rá, ha kb a 0-ról kezdtem az angolt? Vagyis nem teljesen a 0-ról, mert mivel a csapból is angol folyik kb, alap kifejezéseket meg szavakat ismerek, de azért elég messze vagyok még a középfokú nyelvvizsga szinttől is :/

Szóval szerintetek ha járnék magántanárhoz is, sikerülhetne ennyi idő alatt felkészülnöm? Van itt esetleg olyan, aki hasonló helyzetben volt, azaz ennyi idő alatt kellett 0-ról felküzdenie magát egy emelt érettségire és sikerült neki? Ha igen, milyen tantárgyból?


2017. okt. 12. 20:00
 1/1 anonim ***** válasza:

2 év alatt símán. Nincs igazából nagy különbség a közép meg az emelt között - nekem van mind2

Típusfeladatok vannak, plusz használhatsz szótárat a fogalmazásoknál.


Ami kényesebb, hogy fogékony vagy-e az angol nyelvre. Mert bár így az alapok viszonylag könnyűek, magasabb szinten az angol egyáltalán nem olyan egyértelmű, sokkal jobban hagyatkozni kellaz adott szövegkörnyezetre a szöveg megértésénél. Ilyen szempontból a német kicsit más

2017. okt. 12. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!