Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Miért az átlagos diákok...

Miért az átlagos diákok "kötelessége" beintegrálni a beilleszkedésre képtelen személyeket?

Figyelt kérdés
Van az osztályunkban egy mindig szótlan, búval b_szott csaj, aki soha nem akart velünk beszélgetni. Most elsírta a tanároknak, hogy mi nem beszélünk vele, kiközösítjük, stb. Megjegyzem, soha nem bántottuk! Mivel parancsba kaptuk, megpróbáltunk kapcsolatot teremteni vele, de ez nem ment túl jól. Semmiről nincs véleménye. Harapófogóval kell belőle minden szót kihúzni, viszont az apró poénokon halálosan megsértődik. Szóval annyiban akartuk hagyni, de azóta jön utánunk, mint egy pincsi. Most ha elküldjük melegebb éghajlatra, megint mi leszünk letolva. Ne gyertek azzal, hogy milyen élményei lehetnek otthon, mert nem érdekel. Erre ott van az iskolapszichológus, azért fizetik, hogy segítsen, én viszont nem akarom vele tölteni az időmet. Nagyon kellemetlen a társasága.
2017. nov. 11. 16:44
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha a társalgási kísérleteitek óta megy utánatok mint egy pincsi, akkor csak próbálkozik a szerencsétlen. Ne rekesszétek ki, ez a fő! Nincs annál rosszab, mint ha mindenki levegőnek néz, vagy utál.
2017. nov. 11. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
16%
Miért foglalkoztok vele, hogy mit mond a tanár? Mit csinál, ha nem hallgattok rá? Nem a ti feladatotok, ti oda tanulni mentek, nem azért, hogy nyomorékokkal vegyétek körbe magatokat... mielőtt lelketlennek lennék titulálva, nagyon sokat és nagyon szívesen segítek az embereknek, de az, aki két mondatot nem tud összerakni segítség nélkül menjen kisebbségi suliba és ne a normálisban fogja vissza a többieket.
2017. nov. 11. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Én is elég hasonló vagyok, mint a szóban forgó lány, de szerencsére ilyen nálunk sosem volt, hogy az osztályfőnök vagy bárki elrendelte volna, hogy márpedig foglalkozniuk kell velem. Szerintem elég kényelmetlenül érezném magam, ha mindenki a nyakamon lógna. Meg az ember elsősorban nem azért jár iskolába, hogy barátkozzon, hanem, hogy ismeretek birtokába jusson.
2017. nov. 11. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
82%
Nem faggatókra, kihallgató bizottságra van szüksége annak a szegény, árva lánynak, hanem megerősítésekre...na de itt azért értem a nézőpontodat, nem akarsz neki kamuzni, de a szülő is kamuzik, amikor a gyermeke megmutatja a rajzát, és dicséri azt, nem is kamuzás, hanem elfogadás, szeretet. Bármelykőtöket lehetne úgy néhány nap alatt sokkolni, hogy gátlásosak legyetek, magatokba forduljatok. Most elvagytok együtt, és pincsiként kővet benneteket, még azt is megértem, hogy kellemetlen a társasága, de azt nem, hogy kinevetitek, ebben a nehéz időszakában. Most elesett, de sosem tudhatjátok mit hoz számára, és számotokra a jövő, hogy mikor kerültök ti egy ilyen zavart állapotba, amikor majd valamelyikőtök szorul a segítségére. Nem ok nélkül került ő a ti környezetetekbe, lehet ő testesíti meg a szomorúságotokat, mert olyan érzékeny lélek. Ő nem egy idegen, hanem az osztálytársatok, egy ember, aki a segítségetekre szorul, arra hogy érezze, fontos része ennek a világnak. Ha egy megkínzott kiskutyát bízna rátok a tanár, teljesen normálisan reagálnátok, nem hülye kérdésekkel, hanem ölbevennétek, simogatnátok, bár még visszahúzódik, mert ismeri a kéz nem csak simogatásra használják.
2017. nov. 11. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
67%

A kiközösítést sosem értettem. Biztosan azért sem, mert nálam zsigerből jött az "elesettek" megsegítése. Sosem voltam képes valakit agyon cikizni, inkább próbáltam én lenni a kapocs a két véglet között. Talán ennek is köszönhető, hogy sosem lettek igazán jó barátaim, nem tudtam elköteleződni egyik "csapat" mellett sem.

Egy pillanatig sem bánom, mert az én lelkiismeretem tiszta. Akármilyen hibával is rendelkezik egy ember, senki, de SENKI nem érdemli azt, hogy ezért egy közösség kirekessze!!! A tanárotok nem a legmegfelelőbben kezeli a helyzetet, de ti sem. Kívánom, hogy egyszer kerülj hasonló helyzetbe, amikor megtapasztalod milyen kitaszítottnak lenni és még ennek ellenére is próbálnak belédrúgni.

Nem kell imádni egymást, sulin kívül együtt lógni és együtt bulizni hétvégente, de a normális hangnemet mindenki megérdemli és azt, hogy emberszámba vegyék. Próbálkozik szegény.

2017. nov. 11. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!