Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Miért érzem azt, hogy nem...

Miért érzem azt, hogy nem vagyok elég jó?

Figyelt kérdés
Én úgy érzem, hogy nem tudok tanulni. És nem azért mert lusta vagyok, hanem egyszerűen nem megy. Főleg most... 9.-es vagyok és egy elég erős liceumba jutottam be. Amit megbántam. De tényleg! Úgy érzem nem bírom ezt a tanulást, pedig igazán érthető eddig minden. Mindenki nagyon mérges rám és folyton azt hajtogatják, hogy ki fogok bukni. De tényleg nem megy. Ti mivel veszitek rá magatokat a tanulásra?

2017. nov. 21. 22:53
 1/10 anonim ***** válasza:
Én ott hagytam a sulit és elmentem a munkaügyibe tanfolyamot elvégezni
2017. nov. 21. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Meg lehet tanulni a tanulást is. A pszichológus, akihez jártam, pl. foglalkozott ilyesmivel, tanulásfejlesztésnek hívják, és hasznos dolog. Szerintem keressetek a szüleiddel egy ilyen pszichológust, aki tud ebben segíteni. És ne izgulj, ez nem azt jelenti, hogy problémás vagy, hanem éppen egy olyan helyzetbe kerültél, amikor külső, szakértő segítségre van szükséged.
2017. nov. 21. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
De nekem már megvan az 'álomszakmám' amihez ez kell. Pedig szívesen otthagynám.. És mégse tudom magamat motiválni
2017. nov. 21. 23:01
 4/10 A kérdező kommentje:
A szüleim, nem fogank pszichológushoz vinni. Egyrészt butaságnak tartják, másrészt pénzpocsékolásank. Pedig oda is szívesen járnék
2017. nov. 21. 23:03
 5/10 anonim ***** válasza:
75%
Nem is kell neked pszicjológus. Kamasz, és bizonytalan vagy. Mindenki az. Ez egy ilyen korszak, amit túl kell élni. Majd eldöntöd, mi skarsz lenni, van még rá pár éved.
2017. nov. 21. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nekem az oldotta meg ezt a problémámat, hogy olyan embereket kerestem magam mellé, akik keményen tanultak és igyekeztem én is legalább olyan jónak lenni. Kicsit versenynek fogtam fel. A győzni akarás elég jó motiváció, szerintem egy próbát megér neked is.
2017. nov. 21. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Én is így voltam 9.-ben 8. utàn amire jàrtam szakma utàltam emiatt szakmàt vàltottam 3 év alatt meg lett a karosszéria lakatos szakmàm , de ezt se annyira kedvelem így 2-éves màsodszakmàra mentem felnőtt képzésben ez az utolsó évem Gàz-Központifűtés szerelőn ezt sokkal jobban szeretem .

Kamasz vagy majd lassan rà jössz , hogy mit is akarsz kezdeni az életben munka terén , nekem is volt àllom szakmàm ami gyorsan vàltozott , én pl rendészetire szerettem volna menni , amire nem vettek fel mivel szemüveges vagyok és ez is kizàro tétel a rendészetin , eleinte vacakul esett meg minden , de nem is bàntam meg hogy nem vettek fel rendészetire .

Velem az a gond , hogy én utàlom a monoton munkàkat azaz nem tudok egy helyen egy helyben ülni sokàig mert kb ideg bajt kapnék , azaz eléggé pörgős vagyok ezen téren .

Kamaszkor màr csak ilyen , jobb esetben ennél sokkal roszabb nem lesz , kitartàs !

19F

2017. nov. 21. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Ez a verseny ötlet nem rossz. Csak így is mindenki okosabb nálam az osztályba. És mindenki olyan sokat vár tőlem, mert 9.-nek juttam be, és az hű de nagy szám. Pedig nem... És úgy érzem ezt az elvárást nem tudom teljesíteni. Amúgy igazatok van így kamaszként nem igazán köt le a tanulás. Meg úgy semmi.
2017. nov. 21. 23:22
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Velem is ugyanez van. Csak nekem maga a szakma sem tetszik már, amit tanulok.

Mostanában nagyon későn kezdek el tanulni, valószínűleg, mert nem érdekel igazán a dolog. Nem lehet, hogy veled is ez van?

Amúgy tanulni nem nehéz....annyira, csak mennyiségre marha sok.


Találd ki, hogy vizuális vagy akusztikus(Lehet nem ez a neve xD) típus vagy-e.

A vizuális az az, aki pl. mikor felel, szinte látja maga előtt, hogy hol van a füzetében az a mondat, amit elmond éppen.

Tehát, ha ez vagy ez is jellemző rád, akkor szépen, átláthatóan jegyzetelj, színekkel emelj ki. Vagy rajzold le, és ezt komolyan mondom.:D

Mindegy, milyen hülyeségeket, a lényeg, hogy eszedbe jusson róla az adott dolog.


Ha a másik, akkor vedd fel telefonra pl. a verset, amit meg kell tanulnod, majd játszd vissza sokszor.

Nekem egy vershez kell valamiért 1-2 nap, amíg 'megérik' a fejemben, ismétlés nélkül is. Szóval nekem ezt is bele kell kalkulálnom.:D


Aztán fontos az is, hogy aludj sokat, légy kipihent(velem ellentétbenx3). Figyelj oda órán, ott is sokat megjegyez az ember, otthon már csak átnézed.


És dolgozat előtt nézd át az anyagot!

Ez lehet magától értetődő számodra, de nekem nem. Úgy voltam vele sokszor, hogy ,,Ó, én tanultam, tudok amit tudok, 5 perc alatt úgysem megy bele több a fejembe."

Aztán ott ültem a feladat előtt, és emlékeztem, hogy hol van a füzetben, ezt tegnap pont megnéztem, viszont ma már nem jut az eszembe, mert nem néztem át.:DD


Esetleg járj külön tanárhoz felzárkóztatás céljából, nem ciki.


A családoddal meg ne foglalkozz, ha mondhatom ezt. Nem úgy kell ösztönözni a gyereket, hogy meg fog bukni, mert akkor meg fog bukni.

Ne nekik tanulj, hanem magadnak.


Sok sikert!:)

2017. nov. 22. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én agyf**zt kaptam utolsó évben attól a szakmától, amit tanultam, mert rettenetes volt a képzés, így kudarc és csalódás ért csak, majd léptem munkaügyis tanfolyamra, ahol mást tanulok és szeretem is csinálni, de elkezdett bántani a gondolat 1 hónap után, hogy otthagytam azt a képzést, amiért 1 évvel ezelőtt, úgy oda voltam, ezért fizetős tanfolyamon amint lesz elég keretem leteszem azt is. Az ember útja olykor tele van bizonytalansággal meg tévúttal, de sose késő korrigálni :)
2017. nov. 22. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!