Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mit tegyek annyira ideges...

Mit tegyek annyira ideges vagyok az iskola miatt? Most van a felvételi és én nem érzem elégnek magam!

Figyelt kérdés
Ugye én most fogok felvételizni de félek, hogy nem leszek elég a kiválasztott iskolának. Nem vagyok olyan jó tanuló akárhogy hajtom magam egyszerűen nem megy… minen nap szorongva kelek fel és szinte már hányingerem van a sok dolgozat miatt. Már annyira nem bírom, hogy legyengül a szervezeten és két hetet hiányzok folyamatosan. De van amikor annyira nem bírom, hogy csak tettetem. Tudom nem helyes meg minden… és nagyon le vagyok maradva mostmár de nem bírom már.... anya elvárja, hogy abba a gimnáziumba menjek mert a tesóm is ott tanult. Nem arról van szó, hogy én nem akarok csak félek, hogy mi lesz ha szarul sikerül! Elcseszem az egész életem egy gyenge gimnáziummal és a szüleimnek csalódást fogok okozni. Szinte érzem, hogy ez lesz...

2017. nov. 26. 01:48
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha nem vesznek fel, akkor nem vesznek fel. Az ellen nem tudsz mit tenni, vagy felvesznek, és akkor ott leszel, vagy nem, és akkor máshol. Ez a szüleid dumája, hogy "elcseszed az életedet" egy gyenge gimnáziummal, vagy csak saját magadat hergeled? Régen rossz - és nem a te hibád - ha a szüleidnek való megfelelési kényszer ilyen stresszbe hajszol. Nem vagy kevésbé értékes ember attól, hogy nem vagy olyan jó tanuló!
2017. nov. 26. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Keresni kell gyengébb gimnáziumból is olyat, ami tetszik, ahol el tudnátok képzelni, hogy odajársz. Hidd el, van ilyen. Nem cseszel el vele semmit, sőt, lehet ott jobban éreznéd magad, több lenne a sikerélmény. Mondd el a szüleidnek hogy mindent megteszel a jó központiért, de keressetek együtt egy B tervet, ami akkor lesz ha mégse sikerül olyan jól. Budapesten vagy? Melyik gimiről van szó?
2017. nov. 26. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Szia! En is iden fogok felvetelizni, es en is nagyon izgulok! Nekunk a tanarunk azt mondta, h korulbelul 4 iskolat jeloljunk meg. Nyugi, akkor se fog osszeszakadni a vilag, ha egy gyengebb suliba kerulsz be, mivel onnan is ugyanolyan eselyed van tovabb tanulni majd. Szerintem olyan iskolat valassz ahova szeretnel menni, es ahova nem kell sokkal tobbet tanulni, mint amennyit most tanulsz, mivel akkor tul sok lesz a kudarc elmenyed, es csak halmozodni fog. En is fogok jelolni negyediknek egy olyan iskolat, ahova meg jarnek is, es tuti, hogy felvesznek. Szerintem ne gorcsolj ra a felvetelire, nyugi nem ezen mulik a jovod. Ha elrontod akkor se lesz semmi. Ha nem vesznek fel akkor se lesz semmi. Ne akarj mindig a nagy tesod nyomdokaba lepni, tapods a sajat utad! En a tanulashoz azt javaslom, hogy szabj magadnak idot, hogy na most hattol nyolcig tanulok, repulobe teszed a telod, en pl jobban tudok koncentralni ha kozbe halkan szol a zene, mivel megszoktam a hangzavarban a tanulast, de nehany baratom egyaltalan nem tud oda figyelni akkor. En is alig jarok mostanaban iskolaba, es nagyon le vagyok maradva, de probalok potolni, megkerdezni a tanarokat, amit nem ertek stb.. A felvetelirol meg annyit, hogy gyakorolj sokat, az interneten azt hiszem 2004tol fent van az osszes matek es magyar kozponti, mindegyikben ketto, vagy van ahol 3 is, azokat oldogasd. Mellette van javitokulcs is, nezd meg a megoldast, pontozd magadnak, es probald meg ujra megoldani azokat a feladatokat amiket nem tudtal. Nekem az elejen nagyon rosszak lettek, de mostanra mar egesz jol megy. Pl magyarnal a fogalmazast en a magyar tanaromat szoktam megkerni h javitsa ki,igy nem adok magamnak plusz pontokat. Nyugi, nem kell gorcsolni, habar en is nagyon izgulok, es neha teljesen bepanikolok, vagy ha eszembe jut mar rosszul leszek. Szerintem beszelj a szuleiddel, hogy teged se stresszeljenek vele, habar en is probalkozok a szuleimmel, de nem igazan hallgatnak ram. Keszulj minel tobbet, tanulj sokat es minden rendben lesz. Ha meg nem vesznek fel, akkor meg nem kell, hogy oda menj, hanem a sors egy masik iskolaba szant, ne csuggedj. Egyebkent... Megtudhatom, hogy ez melyik iskola? Nekem is nagyon nehez kivalasztani az iskolakat, es szeretnek mindegyikrol minel tobbet tudni. Remelem segithettem, es meg egyszer nyugi.
2017. nov. 27. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!