Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Hogyan kéne vagy illene...

Hogyan kéne vagy illene kezelnem ezt a szitut az osztályfőnökömmel?

Figyelt kérdés

Előzmények: Most kerültem 9. osztályba, új iskola, stb. De elég feszült vagyok belül az előző iskola miatt, elég sok rosszba bele vittek amit szeretnék valahogy elnyomni, új életet elkezdeni. Év elején nagy hangú lány voltam, majd volt gy osztály találkozó a régi osztállyal, ami után újra magamba fordultam, az emlékek hatására. Ezt az osztályfőnököm is látta.


Négyszemközt szeretett volna beszélni velem, suli után ott maradtam. Nem igazán tudtam megszólalni csak néztem kifelé magamból, azon gondolkodtam hogyan kerültem újra vissza ebbe az állapotba. Ekkor az ofő mondott egy mondatot ami felidézett bennem mindent, úgy éreztem csak meg akar tőlem szabadulni. Ekkor fel ugrottam, mondtam neki hogy gondoltam hogy erre megy ki a játék, láb alatt vagyok még itt is és mindenkinek ez a legegyszerűbb megoldás. Fel kaptam a cuccom elindultam ki gyorsan de félúton összerogytam, nem tudtam megmozdulni csak sírtam. Odajött leguggolt mellém átölelt és több mint 20percen át ott sírtam, nem tudtam egyszerűen abbahagyni, nagyon szégyelltem. Végül egy “nagyon köszönöm” csúszott ki és kifutottam az iskolától. Úgy éreztem ebben az egy órában nem tudtam irányítani a tetteim. Félek holnap a szemébe nézni, félek mi lesz ha kiderül, és azt se tudom neki mit kéne mondanom, nagyon jól esett amott tett, de nagyon szégyellem.


2017. nov. 29. 20:14
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Köszöndd meg mégegyszer,és vigyél neki vmi csokit vagy sütit.
2017. nov. 29. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szerintem nem kell semmit sem csinálnod, velem is volt valami hasonló. Mondjuk nekem most 10ikben.

Tavaly nem igazán voltak gondok. Mondjuk év elején nem voltam túl nyílt mivel szörnyen ragaszkodtam a volt iskolámhoz, aztán mindenki azt mondta egy idő után kinyíltam. Mindegy is. Tavasszal megint történt valami (iskolától független) és újra magamba zárkóztam. Az oszim a színi vezetőnk is, szóval minden rezdülésemet ismeri és eldöntötte hogy ő akkor kimozdít ebből az állapotból, csak hát ezt nem úgy próbálta hogy leültet beszélgetni. Én félre értettem és nagyon sok feszültség származott ebből. Állandóan egymást csipkedtük, nem tudtunk békében megmaradni egymás mellett. Ez idén év elejére (igazából a színi miatt sok időt töltöttünk együtt a nyáron is, szóval időnk se volt lehiggadni) nagyon elfajult (igaz voltak időszakok amikor jóban voltunk de augusztusban nagyon kiborított...) én se voltam jól, hozzá se szóltam gyakorlatilag meg úgy egyértelmű volt hogy meg tudnám ölni.

Ezt csak azért írtam le, hogy egy kicsit lásd a hátteret, mert engem is leültetett októberben, hogy beszéljünk mert így nem működik. És beszéltünk, elmondtam hogy mi nem tetszett és én is elsírtam magam. Én se tudtam hogy másnap hogy nézek a szemébe de nem volt semmi sem. Ő úgy viselkedett mintha semmi se történt volna és szerintem a te oszid is így fog tenni. Ami történt az csak rátok tartozik és sose szégyelld a könnyeidet. Ha nyugodtabb lennél akkor megkérheted hogy maradjon köztetek de szerintem erre sincs szükség :)

Ha van kedved beszélgetni/tudok segíteni írj privátba :)

2017. nov. 30. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom mi történt pontosan, de szerintem nem kell semmit tenned. Udvarias voltál vele, megköszönted, maximum megköszönheted mégegyszer. Szerintem egy tanárnak, főleg egy osztályfőnöknek nem csak a tanítás a dolga, hanem az is, hogy beszélgessen a gyerekekkel, megismerje és meghallgassa őket. Csak sajnos kevés iskolában van így.
2017. dec. 20. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ezt a kérdést már láttam másnál..!! Na m1 szerintem cuki meg minden.. Köszönd meg..!
2017. dec. 27. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nem láthattad másnál... csak kiemeltem a kérdést.😂
2017. dec. 28. 06:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!